1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

Błędne dane przy płatnościach Euro

Dyskusja w 'Sklep internetowy eSklep' rozpoczęta przez użytkownika Olabela, 8 Maj 2019.

 1. Olabela

  Olabela Nowicjusz

  Wiadomości:
  24
  Docenione treści:
  1
  Sklep generuje błędne wartości przy płatnościach w Euro, które pokazywane są potem na fakturze. Przykład:
  Klientka kupuje produkty za 45 zł, co sklep przelicza na 10,67 Euro. Klientka płaci 10,67 Euro przelewem, a system pokazuje, że klientka zapłaciła 10,52 Euro i w systemie oraz na fakturze pojawia się niedopłata 0,15 Euro. Nie ma to żadnego związku z kursami walut (przeliczaliśmy an wszystkie możliwe sposoby), nie wiadomo, skąd bierze się to 10,52 Euro i niedopłata.
  Problem występuje też w homeBiuro. Tu zdarzają się np. takie kwiatki, że w sklepie wszystko się zgadza (klient miał zapłacić 60 Euro i zapłacił 60 Euro), a na fakturze w homebiuro widnieje "kwota do zapłaty: 64 Euro" i w efekcie niedopłata 4 Euro...

  Ręce opadają... Na infolinii nikt nic nie wie. Pani obiecuje oddzwonić i nie oddzwania. Jak mamy funkcjonować w takich warunkach? Każda faktura w Euro wymaga ręcznej korekty!
   

  Załączone pliki:

 2. Olabela

  Olabela Nowicjusz

  Wiadomości:
  24
  Docenione treści:
  1
  I kolejny kwiatek. W płatnościach ustawiam +2,90% wartości dla zamówień opłacanych PayPalem. Co powinien zrobić sklep? Przemnożyć wartość zmówienia przez 102,9%. Co robi? Dodaje 2,90 zł (!!!) do kosztu przesyłki (!!!!).

  Brak mi słów... Widzę, że administratorom forum home.pl również... Zdajecie sobie sprawę z konsekwencji prawnych tych błędów?? Zaczynam szukać nowego sklepu, bo to jest jakiś kompletny bubel.
   

  Załączone pliki:

 3. casar

  casar Profesjonalista

  Wiadomości:
  479
  Docenione treści:
  127
  IMO takie błędy to lepiej zgłosić do BOKu (telefon/czat/e-mail).
   
  Grzesiek lubi to.

Poleć forum znajomym