1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

ROZWIĄZANE Błędy w integracji z Allegro

Dyskusja w 'Sklep internetowy eSklep' rozpoczęta przez użytkownika abc1, 3 Styczeń 2018.

 1. abc1

  abc1 Użytkownik

  Wiadomości:
  58
  Docenione treści:
  3
  Po integracji clickshop premium z Allegro pojawiło się kilka błędów, na które chcielibyśmy zwrócić uwagę:
  1. Gdy klient zamówi na allegro kilka produktów, w clickshopie każdy zamówiony produkt (aukcja) jest osobnym zamówieniem, zamiast zamówieniem łączonym tak jak to jest na allegro. Trzeba sprawdzać ręcznie i łączyć zamówienia… To jest ewidentny błąd, który trzeba jak najszybciej naprawić.
  2. Często nie importuje się z Allegro ilość sztuk zamówionego produktu (wyświetla: 0). Nie pobiera się również numer identyfikatora transakcji.
  3. Nazwa/nick allegro nie jest widoczny na stronie zamówienia, a jedynie na stronie wyszukiwania zamówień - po rozwinięciu szczegółów strzałką.
  4. Importowane z Allegro zamówienia są widoczne z datą importu, a nie z datą/godziną rzeczywistego złożenia zamówienia na Allegro.
  Najbardziej daje się we znaki pierwszy punkt.
   
 2. papux

  papux Laureat

  Wiadomości:
  401
  Docenione treści:
  114
  Widzę że nie do końca jeszcze znasz działanie tego systemu.

  1.Ten rzekomy problem konsultowałem już 3 lata temu i tak na prawdę to nie jest problem gdyż tak właśnie działa integracja clickshop. Nik tego nie naprawił i nie naprawi bo tak to działa w tym sklepie.
  2. Tak samo jak wyżej.
  3. Tak samo jak wyżej
  4. Tak samo jak wyżej

  Sklep clickshop to nie aplikacja integrująca kanały sprzedaży a jedynie nieudolny dodatek który nie działa prawidłowo.
  Od integracji kanałów sprzedaży są inne systemy.
  Współczuję korzystania z Allegro w clickshopie. Można nieźle się zdziwić nie wiedząc ile czego kto i kiedy zamówił bo system pobiera wszystko jak mu się podoba.

  Pozdrawiam i życzę sukcesów i jak najszybszej zmiany systemu kontrolującego Allegro.
   
 3. PiotrekZ

  PiotrekZ eCommerce Team Moderator forum

  Wiadomości:
  149
  Docenione treści:
  8
  @abc1

  1. Temat jest zgłoszony do naszych programistów (nr zgłoszenia ECOM-201), nie jesteśmy w stanie póki co podać terminu wdrożenia, nie ukrywamy, że obecnym priorytetem było dostosowanie Click Shopa do nowych wymogów wystawiania aukcji na Allegro.
  2. Poprosimy o podanie nazwy Twojego sklepu i przykładowego zamówienia, dla którego liczba zamówionych produktów wyświetla się jako 0
  3 i 4. Zostało przekazane jako sugestia - numer zgłoszenia to ECOM-643
   
 4. abc1

  abc1 Użytkownik

  Wiadomości:
  58
  Docenione treści:
  3
  1. Na Allegro jest zakładka Zamówienia, w której gromadzone są zamówienia, każde ma unikalny "nr płatności", więc zgromadzenie na tej zasadzie zamówień w clickshop nie powinno być dużym problemem do wprowadzenia.
  Ewentualnie rozwiązanie na szybko - niech się importują zamówienia tak jak teraz, ale niech się potem same scalają zgodnie z numerem płatności przynależącym do każdego produktu z zamówienia.
  2. Przesłałem prywatną wiadomość w tej sprawie.

  Przy okazji jeszcze jedna sprawa:
  5. Zaimportowane zamówienia z allegro - jeśli kupujący zaznaczył fakturę i w allegro wprowadzono dane firmy, to na stronie zamówienia w clickhop wyskoczy błąd ponieważ pole imię nazwisko i telefon nie będą tu wypełnione (mimo że w polu dostawy są wypełnione).
   
 5. LukaszC

  LukaszC eCommerce Team home.pl

  Wiadomości:
  973
  Docenione treści:
  108
  Dzisiaj kończymy aktualizację sklepów internetowych do wersji 5.8.31 w którym całkowicie został przebudowany system allegro. Obecnie zamówienia allegro są pobierane z informacją nickiem kupującego :)
   
 6. abc1

  abc1 Użytkownik

  Wiadomości:
  58
  Docenione treści:
  3
  @LukaszC
  Niestety nie działa opcja "Aktualizuj stany magazynowe produktów po zakupie na aukcji". Stany nie zmniejszają się.
   

Poleć forum znajomym