1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

ROZWIĄZANE Business Cloud Server - Limity mail

Dyskusja w 'Hosting i domeny internetowe' rozpoczęta przez użytkownika Verix.pl, 16 Luty 2017.

 1. Verix.pl

  Verix.pl Stały bywalec

  Wiadomości:
  39
  Docenione treści:
  7
  Od jakiegoś czasu (chyba od rekonfiguracji parametrów serwerów w Home) mam problem z działaniem skryptu który przesyła mailem cykliczne informacje do Klientów firmy.

  Sam skrypt jest zorganizowany tak, że cały mailing dzieli na paczki wysyłkowe i wysyła jednorazowo 25 maili co 30 minut, głównie w czasie nocnym.
  Niestety po mniej więcej 6 paczce kolejne dostają "bana" i wysyłka idzie do maks 10-11 adresów z paczki 25 i tak już do końca.

  Jakie są limity, parametry przy tym serwerze związane z obsługą wewnętrzną funkcji mail?
  (dzienne, jednorazowe, godzinne ?)
  Jak zorganizować taką wysyłkę na home, którą trudno uznać za spam czy wysyłkę masową (nie są to przecież wysyłki wielu czy dziesiątek tysięcy maili jednorazowo) - a jest nieodłączną częścią zwykłej pracy firmy.
   
 2. Mariusz

  Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

  Wiadomości:
  3 087
  Docenione treści:
  302
  @Verix.pl Przeslij proszę do mnie w wiadomości prywatnej nazwe serwera, z którego następuje wysyłka (dodatkowo proszę podaj daty/godziny ostatnich wysyłek, które się przyblokowały). Musimy przyjrzeć sie sprawie, bo najprawdopodobniej pewien filtr to łapie.
   
 3. Mariusz

  Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

  Wiadomości:
  3 087
  Docenione treści:
  302
  @Verix.pl spróbuj proszę ponownie sprawdzić Twoje wysyłki. Od tej chwili nie powinieneś łapać się na żadną naszą wspomnianą blokadę.
   
 4. Verix.pl

  Verix.pl Stały bywalec

  Wiadomości:
  39
  Docenione treści:
  7
  dziękuję, przy najbliższej wysyłce sprawdzę jak to zadziała.
  A nawiązując jeszcze do sedna pytania, jakie są realne i rozsądne limity dla takich wysyłek?
  Ile optymalnie powinna zawierać jedna paczka i co ile może być wysyłana żeby działała wysyłka zgodnie z Waszymi założeniami? Czy np. 50 adresów co 15 minut będzie bezpieczną paczką?
   
 5. Mariusz

  Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

  Wiadomości:
  3 087
  Docenione treści:
  302
  @Verix.pl nie moge przekazać szczegółów odnośnie samego zabezpieczenia, ale działa ono w ten sposób, że jeśli Klient wysyła TAKIE SAME MAILE do wszystkich (czyli suma z maila jest porównywalna z sumą innych maili wysłanych z konta), to jest nakładana blokada – tzn. najpierw spowalniamy wysyłkę takich maili, potem je całkowicie blokujemy lub luzujemy blokadę, jeśli uznamy, że mailingi są kulturalne i spełniają normy.
   
 6. rampa

  rampa Nowy użytkownik

  Wiadomości:
  1
  Docenione treści:
  0
  Ja zaobserwowałem podobny problem. Od wielu lat rozsyłamy newsletter do kilku tysięcy subskrybentów (za ich zgodą, oczywiście), ale ostatnia wysyłka została wstrzymana po wysłaniu ok. 130 maili. Z komunikatu błędu wynika, że powodem była zbyt wysoka szybkość wysyłania informacji rozpoznanej jako spam:
  "
  132 : [ ID 23] Błąd wysyłanej wiadomości {tu temat maila} do {tu adres mail} | SMTP Error: data not accepted.SMTP server error: DATA END command failed Detail: You are sending messages recognized as SPAM too quickly, please review their content or slow down SMTP code: 450 Additional SMTP info: 4.7.1 SMTP Error: data not accepted. => Następna próba za 60 minut
  "
  Dotychczasowe ustawienia systemu mailingowego (AcyMailing) to 45 wysyłek co 2 minuty. Czy jest jakieś bezpieczne ustawienie, przy którym wysyłka nie zostanie zatrzymana? Albo inne rozwiązanie tego problemu?
   
 7. Mariusz

  Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

  Wiadomości:
  3 087
  Docenione treści:
  302
  Sugeruję kontakt z Biurem Obsługi Klienta z prośbą o sprawdzenie przez naszych administratorów, czy wysyłki Twoich newsletterów "łapią się" na nasze zabezpieczenia antyspamowe. Najlepiej jesli zrobisz to przez formularz kontaktowy (podaj nazwe swojego serwera oraz datę ostatniej takiej wysyłki, która została zablokowana).
   
 8. Mariusz

  Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

  Wiadomości:
  3 087
  Docenione treści:
  302
  @Verix.pl wysłałem prywatną wiadomość z informacjami od administratorów.

  @rampa proszę skontaktuj się z BOK, aby wyjaśnić sprawę.
   

Poleć forum znajomym