1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

SUGESTIA Cena wyliczana z pola powierzchni - własny skrypt?

Dyskusja w 'Sklep internetowy eSklep' rozpoczęta przez użytkownika tr_, 25 Luty 2016.

  1. tr_

    tr_ Spryciarz

    Wiadomości:
    47
    Docenione treści:
    7
    Przydatną opcją byłaby możliwość podawania przez klienta szerokości i wysokości produktu, tak, żeby system sam wyliczał cenę w oparciu o te dane oraz wybraną cenę za pole powierzchni.

    Np. Mamy cenę 10zł/m2 produktu, klient kupuje kawałek 0,2m na 0,5m

    Cena: 10zł

    Szerokość: 0,2m - klient wybiera z listy/wpisuje
    Wysokość: 0,5m - klient wybiera z listy/wpisuje

    System oblicza cenę:
    0,2m x 0,5m x 10zł = 1zł

    System aktualizuje cenę bez odświeżania:
    Cena: 1zł

    Wiem, że można zrobić coś podobnego wariantami, ale biorąc pod uwagę ilość czasu potrzebną do uzupełnienia tego, nie ma to sensu.
     
  2. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    Sugestia zostanie przekazana do kierownika produktu. Wraz z nią oczywiście przychodzą mi na myśl od razu inne jednostki jak m3 czy pojemność.

    Rozumiem, że będzie konieczność utworzenia wielu wariantów, ale w perspektywie całego systemu, jest to czynność jednorazowa. Tym bardziej złożona im dokładniejsze wymiary będziesz chciał wprowadzić. Warto jednak się zastanowić czy zawsze warto się tak mocno rozdrabniać.

    Póki co nie widzę innego rozwiązania. Można by to na pewno zrobić wariantami, gdzie cechą będzie długość a drugą cechą szerokość (zamiast konkretnych rozmiarów) i wtedy zmiana ceny następuje % np. jeśli długość 0,1 to zmniejsz cenę o X% od ceny podstawowej, jeśli szerokość 0,2 to zmniejsz cenę o Y%. Ale to już wymagało by niezłych obliczeń. Plus taki że będzie bardziej elastyczne, chociaż na dobrą sprawę efekt końcowy podobny. 2 pola wyboru zamiast jednego.
     
  3. tr_

    tr_ Spryciarz

    Wiadomości:
    47
    Docenione treści:
    7
    Też się przyda, pole powierzchni to podstawa żeby sprzedawać cokolwiek np. robionego na wymiar.

    Jeśli klient kupuje coś na wymiar, na pewno chciałby dostać jak najbardziej precyzyjną wycenę. Jednorazowa w przypadku jednego produktu. I do czasu aż będzie potrzeba zmienić cenę.

    Co wybrać w "rodzaj pola wyboru" żeby to wykonać w ten sposób? Nie widzę takiej opcji.
     
  4. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    Na próbę utworzyłem grupę wariantów i nadałem im 2 cechy: Długość i Szerokość. Dla każdej cechy warianty: 0,1, 0,2, 0,3 itp. i teraz w zależności od tego czy jest z obsługa magazynu lub bez, ustalasz od razu zmianę ceny lub nie.

    Przyjąłem, że cena nie zmieni się, dlatego że dodając produkt, ustalisz np. cenę za metr kwadratowy. W ten sposób zmniejszając powierzchnię, będziesz zawsze działał procentowo, a więc czy metr2 kosztuje 100 czy 1000 zł zawsze Ci to policzy. Tylko teraz kwestia przeliczenia jak mechanizm ma to przeliczyć, a więc o ile procent zmienia się cena dla każdego wariantu cechy. Samo wpisanie zmniejsz o 90% dla rozmiaru 0,1 to za mało. Dlatego nie twierdzę że to wypali w ogóle.

    Znów jeśli utworzyć grupę wariantów, cechę: wymiar i podasz warianty cechy: np. 10x10, 10x20, 10x30, 10x40, 20x20, 20x30 itp. To owszem będzie ich bardzo dużo może kilkadziesiąt, ale ustalasz sobie wzrost ceny (jesli produkt bazowy to 10x10) lub spadek ceny (jesli produkt bazowy to metr kwadratowy). I znów, niezaleznie ile kosztuje mtr produktu, mechanizm sam sobie polczy to. W excelu trzeba by tylko rozpisać wymiary, policzyć dla nich powierzchnie i określić o ile % ma zmienić się cena wariantu w stosunku do produktu bazowego. Przy okazji ustalając np. że im mniejszy kawałek tym drożej wyjdzie tak? a więc metr kwadratowy 100 zł, ale 10x10 już nie 1 zł a np. 1,5
     
  5. tr_

    tr_ Spryciarz

    Wiadomości:
    47
    Docenione treści:
    7
    W moim przypadku są to produkty np. 2x2m, a klienci zamawiają wymiary z dokładnością do centymetra, więc wyjdzie kosmiczna ilość wariantów. :) Pozostaje zostawić tak jak mam i czekać na wprowadzenie tej funkcji.
     
  6. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    To może jeszcze inaczej, dodaj nową jednostkę miary, nazwij ją metr kwadratowy. Ustal jako aktywną dla produktu. I teraz tak, w wariantach dodaj po prostu pole tekstowe do uzupełnienia, obowiązkowe, a w sklepie np. w formie linku trzeba by dodać albo kalkulator albo tabelę z rozmiarami lub metodą liczenia.

    I teraz tak, klient wchodzi sobie i wybiera produkt: baner reklamowy
    Zamawia: 1,8 jednostki czyli nasze umowne 1,8 metra kwadratowego
    W obowiązkowym polu podaje wymiary, np. 1,0x0,8 + informacje dodatkowe. Klika Kup teraz i do koszyka wpada 1,8 metra zamówienia, cena oczywiście liczona x 1,8 metra a ty w zamówieniu dostajesz informacje o wariancie czyli konkretnych wymiarach.
     
  7. tr_

    tr_ Spryciarz

    Wiadomości:
    47
    Docenione treści:
    7
    Dokładnie tak mam, ale dobrze że rozpisałeś na pewno komuś się przyda
     
    Grzesiek lubi to.
  8. michalhockey

    michalhockey Opiekun

    Wiadomości:
    174
    Docenione treści:
    44
    Raczej się nie doczekasz nowych wariantów, kiedyś zgłaszałem swoją sugestię (zmiana koloru tła w miejscu obrazka w zależności od wariantu) wspartą przez kilku innych użytkowników clickshop i odpowiedź była taka sama (czyt. sugestia zgłoszona kierownika i przekazana do... kosza) :)
     
  9. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    @michalhockey gdybyśmy tak łatwo wrzucali projekty do kosza, z pewnością platforma Click Shop nie cieszyła by się taką popularnością. Tym czasem jej rozwój w dużej części podparty jest właśnie tym co zgłaszają sami klienci. Dlatego funkcjonowała platforma rozwijaj.home.pl a teraz jej odpowiednik w postaci forum. Większość dyskusji jakie tu prowadzimy, kończy się nie tylko odpowiedzią dla Was, ale też informacją dla kierownika (krótkie podsumowanie potrzeb itp.)

    Pamiętaj proszę, że pisząc o sklepie, rozmawiamy dodatkowo o platformie ogólnodostępnej, w której każda aktualizacja propagowana jest globalnie u każdego klienta, a każda funkcjonalność, musi zarówno współdziałać z innymi, jak i faktycznie być na tyle popularna/oczekiwana, aby jej wdrożenie miało jakikolwiek sens. Każde zgłoszenie trafia do kierownika produktu, a następnie jest przekazywana do autorów oprogramowania. Oczywiście nim padnie decyzja TAK lub NIE dochodzi do dyskusji.

    Jeśli w miarę rozwoju sklepu, zauważasz potrzebę wprowadzenia indywidualnych mechanizmów, to znak że "gotowce" to za mało i czas zamówić sklep szyty na miarę. Ale i tu trzeba pamiętać, że i taki sklep nie zagwarantuje Ci zawsze pełnej gotowości, nie wspominając o ciągłej potrzebie aktualizacji, wdrażania unikalnych rozwiązań w unikalnym kodzie i do tego pamiętając o bezpieczeństwie takiej platformy.

    Więc, nie, nie wyrzucamy Waszych zgłoszeń do kosza, ale też nie gwarantujemy, że każdy pomysł będzie wdrożony, od razu, później lub w ogóle.
     
    michalhockey lubi to.
  10. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    Hej, dostałem informację od kierownika produktu, że jeszcze w tym półroczu czeka nas kilka aktualizacji usługi sklepu i nie jest wykluczone, że wraz z nimi pojawią się nowe dodatki w sklepie, które w mniejszym lub większym stopniu wpłyną m.in. na poruszony przez Ciebie temat. Nie mogę na chwilę obecną Ci nic zagwarantować, ale przewidujemy kilka większych zmian/nowości, które powinny mocno rozwinąć funkcjonalność sklepu.
     
    tr_ lubi to.
  11. michalhockey

    michalhockey Opiekun

    Wiadomości:
    174
    Docenione treści:
    44

    Hmm nie chciałem aby moja wiadomość tak groźnie wyglądała. Po prostu mam porównanie jak funkcjonowała strona rozwijaj.home.pl a jak to forum więc napisałem tego posta z myślą o tym jak było kiedyś :)
     
    Mariusz lubi to.
  12. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    Uzupełniam poprzednią wiadomość o emotikonę :) aby była również mniej groźna.

    A co do rozwijaj.home.pl jednym z powodów scalenia forum i rozwijaj, był przepływ informacji oraz sam feedback od klientów, gdzie, co mam nadzieję widać, o wiele łatwiej jest nam szukać rozwiązań ale i je wskazywać (dyskusja z innymi Klientami i użytkownikami usług). Dzięki dyskusji widać i potrzeby i rozwiązania i w miarę możliwości łatwiej komunikować zmiany. Pisząc wprost, zmuszamy wszystkich pracowników do reakcji na nowe wątki.


    Jeśli masz jakieś pomysły na rozwój forum, pisz.
     
    michalhockey lubi to.
  13. tr_

    tr_ Spryciarz

    Wiadomości:
    47
    Docenione treści:
    7
    Udało się do tej pory coś wprowadzić?
     
  14. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    @tr_ nie, nie wprowadzaliśmy takiej funkcjonalności. Tylko i wyłączenie w formie wariantów. Może warto po prostu dodać 2 warianty do wyboru, w jednym, tekstowym, klient będzie podawał wymiary wprowadzone z palca, np. podaj szerokość w centymetrach, podaj długość w cm, a w drugim ręcznie wybierał np. przedział lub konkretny rozmiar w m2, np. 200x200 cm i 4m2 lub 3-5m2 (przedział)
     

Poleć forum znajomym