1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

Ceny przedłużenia domen .pl

Dyskusja w 'Sugestie i zgłoszenia' rozpoczęta przez użytkownika Verix.pl, 20 Kwiecień 2016.

  1. Verix.pl

    Verix.pl Stały bywalec

    Wiadomości:
    39
    Docenione treści:
    7
    Witam,

    a jak to się stało, że home.pl jest obecnie jedną z najdroższych firm jeśli chodzi o cenę przedłużenia domen .pl ?

    W zestawieniach jakie znalazłem na 50 firm zajmujecie pozycję w granicach 48 a cena za przedłużenie jest niemal dwukrotnie większa od czołówki.

    Czy planujecie urealnienie cen w tym temacie czy czas na transfery ?
     
  2. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    Cennik nie jest żadną tajemnicą, tak jak i fakt, że na rynku jest wielu operatorów utrzymania domen. Ten wątek już był na forum i odpowiedź pewnie Cię nie zaskoczy: cena przedłużenia/utrzymania domeny uzależniona jest od wielu czynników. Im mniejszy registrar, tym mniejsze koszty, ale co za tym idzie często i mniejsze możliwości rozwoju firmy, mniejsze zaplecze techniczne, inne standardy obsługi klienta itp. Są na rynku operatorzy, którzy jedynie rejestrują domeny i na tym kończy się współpraca z nimi. Klienci nie wymagają kontaktu, bo i nie jest on im do niczego potrzebny. Firmy często mają niższe standardy jakości, ale i uboższą ofertę, przez co i niższe koszty utrzymania. My występujemy w roli firmy hostingowej i to hosting jest naszym głównym produktem. Jednak i za domenami i hostingiem, kryje się sprzęt i ludzie... oraz ciągły rozwój, inwestycje, ale i w końcu utrzymanie tego. Statystycznie nie tylko mamy najwięcej domen (domen klientów) ale też coraz więcej klientów przenosi domeny właśnie do nas. Dlaczego? Serwery DNS, ich działanie i dalej wsparcie i obsługa.
     
  3. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    pl to pl już się przyzwyczaiłem, ja się zaskoczyłem domenami .net których mam kilka, 20 zł drożej niż rok temu to szukałem gdzie jest pomyłka, bo myślałem, że to niemożliwe :) dopiero cennik postawił mnie do pionu :D
     

Poleć forum znajomym