1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

SUGESTIA Ciekawe rozwiązanie, ale...

Dyskusja w 'Sugestie i zgłoszenia' rozpoczęta przez użytkownika llukkasz, 18 Lipiec 2017.

  1. llukkasz

    llukkasz Zaglądacz

    Wiadomości:
    13
    Docenione treści:
    9
    Wersja beta, jak sama nazwa wskazuje jest do testowania, więc różne rzeczy mogą się zdarzyć. Dla mnie osobiście, nie jest komfortowe brak migracji pomiędzy usługami zarejestrowanymi w home.pl, a w beta.home.pl Dzwoniąc pod numer home.pl i mając usługę Premium nic właściwie na temat beta nie jesteśmy w stanie się dowiedzieć. Jeśli mamy domenę na home.pl to w przypadku serwera na beta.home.pl trzeba samemu zmieniać DNS-y. W pewien sposób jest to męczące, jednak mam nadzieję, że docelowo firma połączy wszystko w jedną całość.
    Bardzo podoba mi się pomysł darmowej rejestracji domeny online, z której skorzystałem. I zachęcam do tej formy promowania swoich usług w sieci. Tym bardziej, że jeśli przeczytamy regulamin to wiemy, że w żaden sposób nie jesteśmy zobligowani po roku do odnowienia usługi. A trzeba wiedzieć, że wiele firm hostingowych, wymusza na nas takie sytuacje, nieraz o tym czytałem w Komputer Świat. Podobnie zresztą jeśli chodzi o hosting, chociaż obecnie z tego co wiem, polityka związana z rabatami troszkę się zmieniła. Nie znalazłem w internecie żadnej firmy, która za darmo dawałaby domenę online.

    Zastanawia mnie dlaczego konsultant, z którym rozmawiałem powiedział mi, że wszystkie usługi z beta.home.pl są darmowe przez rok, kiedy to system pokazuje wygaśnięcie serwera za 167 dni. Ale rozumiem, że takie błędy mogą się pojawiać. Podobnie zresztą, kiedy kilka minut nie dokonujemy ruchu w panelu zarządzania pokazuje się komunikat o bezczynności (tak też wiele ma banków). Jednak kiedy go klikamy pojawia się komunikat, który pozwoliłem sobie dodać.
     

    Załączone pliki:

    • zrzut.JPG
      zrzut.JPG
      Rozmiar pliku:
      14 KB
      Wyświetleń:
      353
    Mariusz i Adam lubią to.
  2. Adam

    Adam Social Media home.pl home.pl Administrator forum

    Wiadomości:
    271
    Docenione treści:
    73
    @llukkasz Dziękuję za super opinię! Masz rację w tym, że beta.home.pl jest platformą testową na której mogą się "dziać dziwne rzeczy". Rzeczywiście migracja usług między platformą home.pl a betą jest zablokowana. Jednym z powodów są prace nad poprawkami, z drugiej strony nie chcemy także ingerować w serwery produkcyjne naszych klientów. Po ostatnich zgłoszeniach użytkowników i rozważaniach jesteśmy bliżej tego, aby jednak taką migrację udostępnić. Jednakże bez żadnych konkretów, czy też dat. Temat jest analizowany ;)

    Fajnie, że zarejestrowałeś domeny .online. Jako jedyni w Polsce mamy taka ofertę i cieszymy się, że chcesz promować swoją stronę w tej domenie. Odnośnie rozmowy z konsultantem - tutaj muszę jak najbardziej przeprosić, gdyż usługi hostingowe są ważne do końca roku, a nie cały rok. Ale już domeny .online są ważne do 2018 :) Być może doszło do przejęzyczenia lub niezrozumienia. Postaramy się to również poprawić!
     
  3. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    @llukkasz dziękuję za wiadomość. Wskazany przez Ciebie komunikat w załączniku jest już zgłoszony w naszym zespole, inny użytkownik już go zgłosił w innym temacie na forum. Czekamy na wprowadzenie poprawek do panelu, które m.in. powinny uniemożliwić wyświetlanie tego błędu oraz przetłumaczą komunikaty błędów z angielskiego na nasz ojczysty język.
     
  4. llukkasz

    llukkasz Zaglądacz

    Wiadomości:
    13
    Docenione treści:
    9
    Mi się wydaje, że między innymi umożliwienie rejestracji bezpłatnie domeny online to nie tylko wyprzedzenie konkurencji z ofertą, ale myślę że to ewenement na większą skalę. Tak trzymać!
     
    darasajjj lubi to.

Poleć forum znajomym