1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

ROZWIĄZANE CLICKSHOP - powiadomienia sms o zakupie na sklepie

Dyskusja w 'Sklep internetowy eSklep' rozpoczęta przez użytkownika oscar2000, 5 Lipiec 2016.

  1. oscar2000

    oscar2000 Praktyk

    Wiadomości:
    33
    Docenione treści:
    2
    witam. czy ktoś ma zintegrowany sklep np. z smsapi ? chciałbym otrzymywać informacje o zakupie na sklepie po przez sms ewentualnie lub po utworzeniu przesyłki informując klienta o tym sms-em .
     
  2. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    @oscar2000 wysłałem Twoje zapytanie do naszych specjalistów od sklepu internetowego. Numer utworzonego zgłoszenia to: FEEDBACK-662. Jeśli nikt z forum Ci nie podpowie, to za kilka dni nasi specjaliści od sklepu spróbują - proszę o cierpliwość.
     
  3. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    Wyjaśniając tylko, w sklepie znajdziesz także ustawienia bramki SMS, ale ona działa dla administratora:
    Nie widziałem wcześniej aby ktoś o tego typu rozwiązanie pytał, ale zakładam, że będzie to działało za pomocą WebApi i wymianie informacji o zamówieniu.
    Poczekajmy jednak co tam ciekawego programiści odpowiedzią, bo jak pisałem, pierwszy raz ktoś o to pyta (przynajmniej wiem o tym aby pytał) chociaż nie ukrywam że rozwiązanie jest fajne.
     
  4. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    @oscar2000 - opcje bramki sms w panelu sklepu Click Shop umożliwiają wysyłanie SMS tylko do pracowników sklepu (np. informując ich o pojawieniu się nowego zamówienia). W przypadku chęci wysyłki wiadomości SMS do swoich klientów (np. informujących o wysłaniu zamówienia do klienta), wymagane byłoby zintegrowanie sklepu za pomocą smsapi, np. za pomocą tego narzędzia: http://baselinker.com/integracja/clickshop/smsapi/ (podkreślam, że nie testowaliśmy tego zewnętrznego narzędzia, ale wiemy, że takie istnieje).
     
  5. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    @oscar2000 - dodatkowo zweryfikowałem informacje i otrzymałem potwierdzenie, że w przypadku chęci wysyłki wiadomości SMS do swoich klientów, umożliwimy łatwiejsze zintegrowanie sklepu z zewnętrzną aplikacją SMSAPI. Za pomocą tak zwanych "webhooków" można skonfigurować zdarzenia w sklepie (np. pojawiające się nowe zamówienie w sklepie), na podstawie których będą następnie wysyłane SMS do klientów.

    Dokładnych terminów nie mogę podać, ale mogę zagwarantować, że mamy to zaplanowane. Dopóki nie zostanie taka integracja uruchomiona, to pozostaje możliwość samodzielnej konfiguracji za pomocą tego narzędzia: http://baselinker.com/integracja/clickshop/smsapi/
     
  6. Dominik

    Dominik Opiekun

    Wiadomości:
    176
    Docenione treści:
    27
    Ja niewiele wiem o życiu. O Click Shopie jeszcze mniej, ale akurat sms-y wysyłane ze sklepu są na tyle zaawansowane, że sam nie brałem się za zewnętrzną integrację. Wierzę, że z końcem wakacji będzie już działać...
     

Poleć forum znajomym