1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

SUGESTIA Core Web Vitals zmiany w Google a sklep home

Dyskusja w 'Sklep internetowy eSklep' rozpoczęta przez użytkownika Paulina_D, 31 Maj 2021.

 1. Paulina_D

  Paulina_D Nowy użytkownik

  Wiadomości:
  1
  Docenione treści:
  0
  Cześć,
  teraz w maju - sierpniu Google wprowadza nowe wskaźniki pod uwagę w kwestii pozycjonowanie Core Web Vitals. W jaki sposób home będzie wspierał poprawę wskaźników sprzedawców, którzy korzystają ze sklepu home?
  Udało nam się na własną rękę poprawić co się da, ale wynik w PageSpeed Insights nadal ok. 40 na mobilne (skoczył z 20+/100). Czy są tu sprzedawcy, którzy się z tym borykają i rozwiązali problem zbyt wolnej strony mobilnej?
  Myślimy o zmianie oprogramowania sklepu, jeśli home nie zmobilizuje się do wprowadzenia np. rozwiązań w formie przyspieszonych stron mobilnych (AMP).
   
 2. tooomasz

  tooomasz Nowy użytkownik

  Wiadomości:
  4
  Docenione treści:
  1
  Powyższy wpis jest już leciwy, ale jednak pozwolę sobie podłączyć się do niego.

  My również zastanawiamy się nad tym. Nasze oba sklepy wykazują niską jakość głównie dla mobilnych urządzeń (już po naszych zabiegach). Jakie jest stanowisko home.pl? Chyba zależy wam, aby sklepy funkcjonowały efektywnie zarabiając na siebie? Wtedy również home.pl będzie zadowolone, bo inaczej odpłyną klienci, albo co gorsza padną sklepy całkiem....
   
 3. Klaudia

  Klaudia Ekspert ds. e-commerce home.pl Moderator forum

  Wiadomości:
  18
  Docenione treści:
  1
  Cześć @tooomasz, dzięki za podbicie wpisu. Potrzebuję zbadać ten temat. Wrócę z odpowiedzią w przyszłym tygodniu
   
 4. TheL

  TheL @Lider VIP Beta-tester

  Wiadomości:
  2 403
  Docenione treści:
  535
  niestety nie przeskoczycie faktu szybkości odpowiedzi serwera, wszystko inne da się podciągnąć na max, ale tego parametru nikt sam nie ruszy.
   
 5. Klaudia

  Klaudia Ekspert ds. e-commerce home.pl Moderator forum

  Wiadomości:
  18
  Docenione treści:
  1
  Jeśli chodzi o pozycjonowanie Core Web Vitals, trzeba wziąć pod uwagę, że kwestia ta jest traktowana przez nas bardzo indywidualnie z uwagi na wiele czynników. Są to między innymi:

  • zmienność czynników wpływających na wynik PSI przez Google
  • waga, ilość i jakość elementów na stronie, które wpływają na prędkość jej ładowania
  • ilość integracji
  • ilość requestów
  • pakiet usługi eSklep
   Dlatego też serdecznie prosimy o indywidualny kontakt z naszą infolinią pod numerem 504 502 500 wew. 3 lub mailowo na adres info@home.pl w celu indywidualnej analizy. Po takim kontakcie specjaliści e-commerce założą zgłoszenie, dzięki któremu nasi administratorzy będą mogli sprawdzić każdy z wyżej wymienionych aspektów.
   

Poleć forum znajomym