1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

ROZWIĄZANE Czarna lista nie działa

Dyskusja w 'Zabezpieczenia antyspamowe' rozpoczęta przez użytkownika ajies, 16 Styczeń 2019.

  1. ajies

    ajies Spryciarz

    Wiadomości:
    45
    Docenione treści:
    3
    Mam na czarnej liście nr IP:
    94.152.197.238

    a dostałem spam:
    Return-Path: <stkd@1druk1.pl>
    Received: from 5E98C5EE.static.tld.pl (94.152.197.238) (HELO 5E98C5EE.static.tld.pl)

    zbadałem dokładnie białą listę, czy może jakiś wpis przepuszcza, ale nie znalazłem takowego.
     
  2. ajies

    ajies Spryciarz

    Wiadomości:
    45
    Docenione treści:
    3
    już mam odpowiedź: niestety nie zauważyłem, że *.tld.pl miałem na białej liście
     
  3. ajies

    ajies Spryciarz

    Wiadomości:
    45
    Docenione treści:
    3
    ale teraz dostałem email:

    Return-Path: <perla.XXX@partnerXXX.pl>
    Received: from cloudserver034556.home.pl (89.161.184.12) (HELO cloudserver034556.home.pl)

    na czarną listę wpisałem:
    @*.partnerXXX.pl

    ale na białej liście mam:
    @*.home.pl

    czy biała lista działa w ten sposób, że nawet jeśli mam na białej liście wpis z @ to działa też na nagłówek Received: from ????
     
  4. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    Biała lista ma wyższy priorytet niż czarna lista, oznacza, to że reguły na białej liście będą zawsze ważniejsze (dotyczy sytuacji, gdzie pojawiają się analogiczne reguły zarówno na czarnej jak i na białej liście). Za pomocą reguł białej oraz czarnej listy możemy blokować zarówno adresy e-mail oraz nazwy hosta z nagłówka: Received: from

    Powyższe podane przez Ciebie reguły są błędne, ponieważ blokują adresy subdomen dla adresów e-mail. Żadna z powyższych reguł nie mogła "złapać" tej wiadomości, sugeruje skorzystać z takich reguł (spowodują one blokadę zarówno subdomen jak i domen głównych):
    • @domena.pl
    • @*.domena.pl
     
  5. marcin99

    marcin99 Nowy użytkownik

    Wiadomości:
    1
    Docenione treści:
    0
    No to jest właśnie do bani w home.pl , że nie ma blokowania po adresie IP, Ja mam taki przypadek, że dostaję maile z jednego adresu IP ale różnych domen i tutaj gwiazdkowanie domen nie pomoże. Białą listę mam czystą więc to po prostu badziewny filtr home.pl.
    Do tego kiepskie wyszkolenie na hotline - co zadzwonisz - inna odpowiedź. Najpierw "tak można po IP bokować", dwa dni później rozmowa z kimś innym " nie ma szans żeby po IP blokować". Niestety - wszystko wskazuje na to, że drugi kolega miał rację.
     
  6. ajies

    ajies Spryciarz

    Wiadomości:
    45
    Docenione treści:
    3
    nawiązałem kontakty z walczącymi ze spamem, spamerzy grzeją kretyńskie domeny, tuż przed końcem abonamentu domeny, wysyłają spam, głównie usługi finansowe, SEO, pozycjonowanie, kredytowanie i potem domeny nie ma. Głównie ARUBA jest dobrą przystanią dla spamerów
     
    casar lubi to.
  7. ajies

    ajies Spryciarz

    Wiadomości:
    45
    Docenione treści:
    3
    a ja zrobiłem 5min temu test, wpisałem IP na czarną listę i otrzymałem:

    Mail delivery failed: returning message to sender
    SMTP error from remote mail server after RCPT TO: adres@email.pl
    554 5.7.1 You are black-listed by recipient

    niech tak zostanie, niech będzie blokowanie po IP.
     

Poleć forum znajomym