1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

SUGESTIA Czy i kiedy będzie możliwość autoryzacji przez DKIM?

Dyskusja w 'Poczta home.pl' rozpoczęta przez użytkownika gielo2, 26 Styczeń 2016.

 1. gielo2

  gielo2 Zaawansowany

  Wiadomości:
  152
  Docenione treści:
  22
  Jak w tytule, czy i kiedy będzie możliwość autoryzacji naszej poczty poprzez DKIM? Chodzi oczywiście o skrzynki trzymane na home.pl.
   
 2. Mariusz

  Mariusz pomoc.home.pl home.pl Administrator forum

  Wiadomości:
  3 088
  Docenione treści:
  302
  Zagadnienie autoryzacji DKIM jest znane naszemu kierownikowi produktu, ale niestety nie jesteśmy w stanie podać przybliżonej daty uruchomienia takiej możliwości na poczcie w home.pl. Poinformujemy o tym, gdy będziemy mieli więcej informacji na ten temat.

  W chwili obecnej jeśli posiadasz domenę w home.pl oraz serwer pocztowy obsługujący DKIM (np. serwer dedykowany w homecloud.pl, serwer VPS w homecloud.pl, usługę PRO CLOUD w homecloud.pl) lub inny serwer poza home.pl, to możesz skonfigurować DKIM w strefie domeny za pomocą dodania odpowiedniego rekordu TXT.

  Jeśli natomiast posiadasz domenę w home.pl oraz serwer współdzielony w home.pl (np. Business Cloud Basic, Business Cloud Starter, Businss Cloud Server), to obsługa DKIM nie jest jeszcze dostępna przy tych usługach.

  Więcej informacji o DKIM w naszej pomocy: https://pomoc.home.pl/baza-wiedzy/dkim-uwierzytelnianie-poczty-e-mail-rekord-txt/
   
 3. gielo2

  gielo2 Zaawansowany

  Wiadomości:
  152
  Docenione treści:
  22
  Na dedyku, czy VPsie to wiem jak to uruchomić (nawet mam to odpalone na jednym z VPS) i tu nie potrzeba żadnej dodatkowej opcji od firmy. Linux, konsola i dostęp do roota, to wszystko co potrzeba na takim serwerze, aby DKIM odpalić na poczcie obsługiwanej przez ten serwer. Mnie właśnie chodzi o tą funkcjonalności na serwerach współdzielonych HOME, gdzie dostępu do roota nie mam i gdzie nie mogę sam sobie odpalać potrzebnych mi usług :)

  Staram się zabezpieczyć firmowa pocztę i stąd taki DKIM bardzo by się przydał :)

  Jeśli jesteśmy już przy zabezpieczeniach, to uruchomiłem ostatnio antyspam (to chyba jest spamassassin konfigurowany przez panel Home) i zaczęło odrzucać mi pocztę z Wirtualnej Polski, pomogło dodanie *@wp.pl do białej listy, mimo, że sam nie filtruje tego w czarnej liście. Czyżby znalazł się ten adres w RBL lub macie ten adres globalnie gdzieś filtrowany? da się to jakoś usunąć, aby nie było potrzeby dodawania tego do białej listy?

  Chodzi o to że biała lista ma zawsze (a przynajmniej powinna mieć) wyższy priorytet niż czarna i teraz mimo, że maile z WP już dochodzą, to jest problem z wycięciem spamerów co używają poczty wp.pl do spamowania. Jakieś pomysły?
   

Poleć forum znajomym