1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

ROZWIĄZANE Czyszczenie skrzynki pocztowej a wskazanie stopnia jej zajętości

Dyskusja w 'Poczta home.pl' rozpoczęta przez użytkownika AC PROJECT, 11 Maj 2018.

  1. AC PROJECT

    AC PROJECT Nowy użytkownik

    Wiadomości:
    1
    Docenione treści:
    0
    Witam. Mam taki problem ze skrzynką pocztową. Otrzymałem komunikat o krytycznym zapełnieniu skrzynki pocztowej. Skutkiem tego było odbijanie się maili wysyłanych do niej. Doraźnie zwiększyłem wielkość skrzynki co na krótko poprawiło sytuację ale podjąłem działania celem oczyszczenia skrzynki. Sprawdziłem w opcjach programu pocztowego Outlook, że nie była zaznaczona opcja pozostawiania kopii wiadomości odebranych na serwerze. Zatem spodziewałem się, że na serwerze w katalogu wiadomości odebranych będzie pusto. Zalogowałem się na skrzynkę pocztową przez portal home i rzeczywiście, w katalogach wiadomości odebranych, wysłanych, spamu było pusto. Jedynie w katalogach wersji roboczych wiadomości i koszu było kilka wiadomości. Tymczasem wskaźnik zajętości zasobów skrzynki stale wskazuje zajęte 405 MB z 500 MB dostępnych (już po powiększeniu pojemności skrzynki). Co jest przyczyną takiego stanu? Jak skutecznie zmniejszyć zajętą przestrzeń w zasobie skrzynki? Za sugestie i porady z góry dziękuję.
     
  2. casar

    casar Profesjonalista

    Wiadomości:
    507
    Docenione treści:
    135
    Sprawdź czy nie masz jakichś niesubskrybowanych folderów, w których coś może jeszcze być: Ustawienia -> Poczta Zmień subskrypcje IMAP - rozwiń sobie drzewko i zaznacz foldery, które nie są zaznaczone.

    Możesz pominąć Potwierdzony spam/Potwierdzone wiadomości niespamowe.
     
  3. LorK

    LorK Przyjaciel forum Beta-tester

    Wiadomości:
    1 064
    Docenione treści:
    96

Poleć forum znajomym