1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

Data w blogu

Dyskusja w 'Kreator stron internetowych' rozpoczęta przez użytkownika Jarosław B., 27 Luty 2015.

 1. Jarosław B.

  Jarosław B. Nowy użytkownik

  Wiadomości:
  1
  Docenione treści:
  0
  Mam pytania:
  1. Czy można edytować datę w blogu podczas dodawania postu ?
  2. Czy można usunąć datę żeby nie pokazywała się pod postem skróconym ?
  3. Jeżeli nie są te opcje dostępne czy może uda się je wprowadzić ?
   
 2. admin

  admin BOK home.pl home.pl Administrator forum

  Wiadomości:
  12
  Docenione treści:
  3
  Niestety nie ma możliwości modyfikacji daty wpisu na blogu (podczas dodawania postu oraz podczas edycji postu).
  Tak, istnieje taka możliwość. Możesz ukryć datę w Twoich wpisach, ale w zależności od użytego szablonu, skorzystanie z poniższej instrukcji, może spowodować ukrycie daty nie tylko w wersji skróconej postu, ale również w pełnej jego wersji.

  Aby ukryć daty postów na blogu, sugeruję skorzystanie z dodatku firebug (dla przeglądarki Mozilla Firefox) lub z funkcji "Zbadaj element" w przeglądarce Chrome.

  Jeśli posiadamy jedną z powyżej wymienionych przeglądarek, należy otworzyć stronę WWW, na której chcemy ukryć datę. Po otwarciu podstrony z blogiem, zaznacz datę i kliknij na niej prawym przyciskiem myszy. Po wyświetleniu menu kontekstowego, wybierz opcję "Zbadaj element".

  [​IMG]

  W dolnej części ekranu zostanie wyświetlone źródło wybranej podstrony. Po prawej stronie zostaną wyświetlone informacje na temat stylu CSS, który odpowiedzialny jest za wyświetlanie daty na blogu.

  [​IMG]

  Dzięki tej operacji poznamy nazwę klasy CSS, która odpowiedzialna jest za wyświetlanie daty na Twoim blogu. W powyższym przykładzie nazwa klasy to "time".

  Po poznaniu nazwy klasy CSS, możemy w prosty sposób ją ukryć, aby nie wyświetlała się na stronie WWW. W tym celu przejdź do opcji menu "Podstrony", wybierz dowolną podstronę i kliknij przy niej ikonę ustawień (koło zębate).

  [​IMG]

  Po wyświetleniu ustawień wybranej podstrony, kliknij niebieski przycisk "Skrypty podstrony" (znajduje się w dolnej części ekranu).

  [​IMG]

  W sekcji "Skrypty dla całej strony" należy wkleić skopiowaną klasę CSS wraz z dodanym parametrem display:none!important;

  [​IMG]

  Po kliknięciu przycisku "Dodaj", nie zapomnij zapisać zmian w ustawieniach podstrony za pomocą przycisku "Zapisz".

  [​IMG]

  Pamiętaj, że nazwa klasy CSS może się różnić w Twoim szablonie, dlatego wymagane jest uprzednie sprawdzenie jaka jest nazwa klasy użytej w Twoim szablonie. W moim przypadku musiałem wkleić taki oto kod do skryptu podstrony:
  Kod:
  <style>
  time {
    display: none!important;
  }
  </style>

  Po zapisaniu zmian, daty przy postach na Twoim blogu nie będą już wyświetlane.
  Usługa Click Web jest wciąż rozwijana, bardzo możliwe, że funkcja BLOG doczeka się nowych funkcji, o których wspomniałeś (np. modyfikacja daty postu oraz prostsze ukrywanie daty przy poście). Odpowiednią informację przesłałem już do menadżera produktu Click Web.
   
  Ostatnia modyfikacja: 27 Luty 2015
 3. Mariusz

  Mariusz pomoc.home.pl home.pl Administrator forum

  Wiadomości:
  3 088
  Docenione treści:
  302
  @Jarosław B. : jeśli będziesz mieć kłopoty z usunięciem daty, daj znać - spróbujemy Ci pomóc innym sposobem.
   

Poleć forum znajomym