1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

ROZWIĄZANE Dodaj newsletter bład programu

Dyskusja w 'Dodatki oraz integracje' rozpoczęta przez użytkownika wima, 30 Styczeń 2017.

  1. wima

    wima Zaglądacz

    Wiadomości:
    11
    Docenione treści:
    1
    Witam serdecznie. Po ustawieniu w programie integracji z allegro jest problem. Mianowicie sprzedaż przez sklep w obecnej sytuacji jest niszowa i w fazie wdrożenia i testów. Postanowiłem zintegrować sklep z Allego. Ściągam zamówienia z allegro codziennie. Dodaje klientów z allegro do bazy klientów w sklepie. Generalnie zbieram dane do wysłania newslettera. Chcę uzbierać z Allegro np 2000 tyś emaili i zrobić promocje na sklep w stylu 20 zł rabatu. Jest problem z zrobieniem newslettera ponieważ program nie widzi klientów rejestrowanych z allegro.Integruje i zbieram zamówienia po czym je usuwam a dane klientów zostaję w bazie sklepu. Przy opcji dodaj newsletter nie mam możliwości wybrać klientów których program zarejestrował w sklepie przy integracji z Allegro.Widać tylko klientów którzy już kupili w sklepie. Jakieś sugestie?
     
  2. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    Zgoda na wysyłkę Newslettera to osobna zgoda na którą klienci muszą wyrazić... zgodę :) Ale można to obejść, przejdź do sekcji Konfiguracja --> Klienci --> Rejestracja i wyłącz Wymaganie potwierdzenia rejestracji.

    Spowoduje to że pole: adres e-mail potwierdzony TAK/NIE nie będzie miało znaczenia. W efekcie w panelu Newsletter klienci pojawią się na liście.

    Pamiętaj jednak, że zgoda na newsletter z tego co wiem powinna zostać wyrażona przez klienta (takie czasy).

    Oczywiście rozwiązaniem alternatywnym zawsze będzie eksport bazy do CSV i wysłanie mailingu z zewnętrznego systemu.
     

Poleć forum znajomym