1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

Domeny Domeny zagraniczne w home.pl - dlaczego transfer taki drogi?

Dyskusja w 'Sugestie i zgłoszenia' rozpoczęta przez użytkownika jakubgalinski, 9 Listopad 2015.

 1. jakubgalinski

  jakubgalinski Spryciarz

  Wiadomości:
  48
  Docenione treści:
  4
  Dlaczego w home.pl tak tak drogi transfer domen zagranicznych, gdzie (jak wiedzą co niektórzy, jak ja) u innych jest połowę tańszy?

  Stąd moje wahania na temat transferu domen do Was...
   
 2. Grzesiek

  Grzesiek Centrum Pomocy home.pl Administrator forum

  Wiadomości:
  3 599
  Docenione treści:
  329
  Jak rozumiem, Twoja sugestia dotyczy obniżenia cen transferu domen? :)

  Podobnie jak w przypadku serwerów tak i domen, na cenę ich zakupu, transferu jak i przedłużenia wpływa szereg czynników, mniej lub bardziej związanych np. z nami. Możemy tu uwzględnić kwestie techniczne, czyli cały support wraz z obsługą DNS, konfiguracją, utrzymaniem dostępności itp, aż dojdziemy w końcu do ceny, za jaką podobnie jak inni takie domeny nabywamy. Nie ma w tym nic, czego by nie robiła konkurencja lub co nie wynika z podstaw działania sieci czy działania firmy w sieci. Różnice wynikają z tego JAK TO ROBIMY, CO GWARANTUJEMY i koszty, jakie ponosimy my, nabywając domeny czy w ogóle wprowadzając je do obrotu. Oczywiście Ciebie ma prawo to nie interesować :) Ale skoro pytasz, to wyjaśniam i liczę na zrozumienie.

  Piszę w kontekście zakupu domeny, dlatego że w większości przypadków transfer domeny to właśnie jej rejestracja na nowo. Wielu operatorów nawet kasuje podczas transferu dotychczasową ważność, wymuszając opłatę za transfer która jest jednocześnie kosztem jej rejestracji/odnowienia. ITD.

  18 lat historii home.pl w temacie rejestracji domen, opisuje przede wszystkim NASK w swoich raportach. Jak widzisz, nie przodują domeny zagraniczne. Z wielu powodów, od małej popularności, poprzez koszty operacyjne. Jeśli to się kiedyś zmieni, damy znać.
   
  jakubgalinski lubi to.
 3. jakubgalinski

  jakubgalinski Spryciarz

  Wiadomości:
  48
  Docenione treści:
  4
  Bez ogródek - tak! :)

  Jak .eu

  Zrozumienie jest, tylko się zastanawiam skoro home.pl jest numer jeden w rejestracji domen .pl to czemu by nie robić ekspansji na inne końcówki, właśnie po to aby upowszechnić te końcówki i przede wszystkim Was (że nie tylko .pl u Was się czuje dobrze). Wiem propagujecie .pl i .eu, ale jak ktoś ma... a ja mam to co wtedy? Tak, wtedy http://home.pl/promocje: 5 domen .pl, 3 domeny .eu, 1 domena .com. Wszystko ładnie - pięknie. Tylko na chwilę obecną ja nie mam pomysłu na wykorzystanie aż 5 domen. ;) No to utrzymaj obecne - pewnie, że utrzymam ...bo chcę. Nawet za obecną cenę (nie za wszelką a obecną cenę).
  No ...bo jak żeby inaczej. Przecież transferując domenę zgadzam się na dane "podwórko". To tak jak przychodzimy do kolegi na jego podwórko i zgadzamy się na ład i porządek na nim taki jaki jest. Tak samo w Internecie - chcesz, choć do nas, ale to nasze "podwórko": tu panują nasze zasady. Wolny kraj ;) Także zrozumienie jest ...i to pełne! :)
   
  Ostatnia modyfikacja: 10 Listopad 2015
  Mariusz lubi to.
 4. Jephrey

  Jephrey Asystent Beta-tester

  Wiadomości:
  141
  Docenione treści:
  8
  domene mozesz przedluzyc jesli jest taniej w oficjalnym rejestrze a utrzymywac ja na dns home.pl
   
  jakubgalinski lubi to.
 5. jakubgalinski

  jakubgalinski Spryciarz

  Wiadomości:
  48
  Docenione treści:
  4
  Właśnie taką decyzję podjąłem. Domeny mam w OVH (ceny registry) a DNSy home.pl :)
  Wilk syty i owca cała ;)
   
 6. Stau

  Stau Majster

  Wiadomości:
  340
  Docenione treści:
  98
  Tylko w przypadku, jeśli nie musisz co chwilę "grzebać" w strefie domeny - przy domenach delegowanych - sam tego nie zrobisz.
   
 7. jakubgalinski

  jakubgalinski Spryciarz

  Wiadomości:
  48
  Docenione treści:
  4
  Domenach, które mam dosyć mocno rozbudowane. :)

  Na początku (przy przenoszeniu stref domen między własnymi DNSami a home.pl) trochę męczyłem BOK home.pl, ale twardo zmieniali co pisałem.
  Teraz (na chwilę obecną) to raz na ruski rok się coś zmienia. :)
  Także szczerze polecam tą opcję. Jak dla mnie bomba, rewelacja ...i działa! :)

  Z własnych zrezygnowałem tylko i wyłącznie z powodów finansowych ...i ten przymus, że muszą być serwery DNS home.pl we whois mnie "zmusił" do rezygnacji z własnych ...i męczenia BOK home.pl. ;) W związku z tym, że wszystkie potrzebne hosty zrealizowałem przez BOK home.pl lubię home.pl.

  Skoro świat się zmienia - zmieniam się i ja! :)
   
 8. jakubgalinski

  jakubgalinski Spryciarz

  Wiadomości:
  48
  Docenione treści:
  4
  Jak będzie potrzeba sporo mieszać, ustawiać domenę (strefę DNS), mam zaplecze "testowe" gdzie moje hosty DNS stoją i czekają na przyjęcie każdej z domen
  ...a potem tylko "ticket" do BOK home.pl (wiem, home.pl nie lubi tego stwierdzenia, ale ja uwielbiam) -> dostaje maila że wpisane -> zmieniam DNSy we whois.pl ...i śmiga! :)
  Na produkcyjnym środowisku (jakim jest home.pl) się nie testuje. :)
  Moje środowisko testowe zawsze mam gotowe ...i też za przystępną (w sam raz na moją kieszeń prywatną) cenę! :)
   

Poleć forum znajomym