1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

ROZWIĄZANE Easy WP SMTP

Dyskusja w 'WordPress, Joomla!, PHP, HTML, CSS' rozpoczęta przez użytkownika chudzik85, 22 Grudzień 2015.

  1. chudzik85

    chudzik85 Początkujący

    Wiadomości:
    5
    Docenione treści:
    1
    Witam wszystkich,
    czy ktoś w ostatnim czasie ma problem z wysyłaniem maili poprzez wyżej wymienioną wtyczkę?
    Działało na pewno pod koniec października, a wczoraj zauważyłem że korzystając z niej formularz "zawiesza się" i muli muli bez odpowiedzi.

    Sprawdzałem na świeżej instancji i ten sam efekt. Może ktoś sprawdzić u siebie i dać znać?

    Pozdrawiam
     

    Załączone pliki:

    • screen.PNG
      screen.PNG
      Rozmiar pliku:
      31,5 KB
      Wyświetleń:
      1 058
  2. casar

    casar Profesjonalista

    Wiadomości:
    507
    Docenione treści:
    135
    Sprawdziłem u siebie i wiadomość testowa została wysłana poprawnie, zarówno na porcie 587 i 465.

    Zakładam, że masz poprawną konfigurację, jednak przydałaby się informacja co tam masz wprowadzone.
     
  3. chudzik85

    chudzik85 Początkujący

    Wiadomości:
    5
    Docenione treści:
    1
    To po kolei :)

    From Email Address: adres email biuro@domena.pl mam adres stworzony i przypisany do wszystkich domen tzn biruo@ ... (lista wszystkich domen - tak jak to widać w Panelu Administracyjnym home.pl)
    From Name: tutaj nazwa stroni która wysyła maila
    SMTP Host: tutaj nazwa serwera w takim formacie jak podałem serwer123122313.home.pl - nazwę kopiuję z Panelu Administracyjnego home.pl
    Type of Encription: wybieram SSL
    SMTP Port: 465 (o ile wybrany jest SSL)
    SMTP Authentication: Yes
    SMTP username: adres email taki jak na wyżej biuro@domena.pl
    SMTP Password: hasło do poczty dla tego użytkownika

    Sprawdzałem już inne konta mailowe, hasła czy na pewno takie samo, wysyłanie maili na różne adresy gmail, o2, etc...
    Wszystko robione z Panelu Administratora WP w zakładce easy wp smtp w pozycji Testing And Debugging Settings.
    Bez pozytywnego rezultatu.
     
  4. casar

    casar Profesjonalista

    Wiadomości:
    507
    Docenione treści:
    135
    Sprawdź:
    - typ przekierowania domeny - Wordpress woli aktywną separację
    - wersję PHP - u mnie jest 5.3 obecnie

    Czy na serwerze masz może zainstalowany certyfikat, dla którejś domeny?
     
    chudzik85 lubi to.
  5. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    @chudzik85 czy w polach FROM EMAIL ADDRESS oraz SMTP username wpisana jest ta sama skrzynka e-mail, utworzona na tym samym serwerze, na którym ten Wordpress jest uruchomiony? Koniecznie sprawdź tę skrzynkę e-mail czy jest dobrze wpisana oraz czy jest aktywna.

    Skrypt korzysta z SMTP, więc z pewnością nie dotyczy to naszych zabezpieczeń sprawdzających pole FROM. Raczej nie powinieneś sobie zaprzątać nimi głowy, bo informacje zawarte w poniższym linku dotyczą skryptów korzystających z funkcji mail(), ale więcej informacji o tych zabezpieczeniach tutaj: https://pomoc.home.pl/baza-wiedzy/formularz-kontaktowy-na-stronie-www-nie-wysyla-wiadomosci/
     
  6. chudzik85

    chudzik85 Początkujący

    Wiadomości:
    5
    Docenione treści:
    1
    @casar
    Typ przekierowania tutaj mnie nie dotyczy bo robiłem z instalatora na ścieżce na serwerze
    Wersja PHP 5.6 - i tu jest problem na każdej poniżej 5.6 działa wysyłanie formularzy :D

    Także dzięki za pomoc - teraz lecę do autorów wtyczki z pytaniem o update :)

    @Mariusz
    Tak miałem ten sam adres w tych polach. Problemem była wersja PHP
     
    Mariusz lubi to.

Poleć forum znajomym