1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

ROZWIĄZANE edycja stylu formatowanie menu oraz pozycja koszyka

Dyskusja w 'Sklep internetowy eSklep' rozpoczęta przez użytkownika evekiddo, 18 Marzec 2016.

  1. evekiddo

    evekiddo Początkujący

    Wiadomości:
    9
    Docenione treści:
    0
    Witam,
    Mam nietypowy problem. Tworzę sklepik i zakupiłam jeden z oficjalnych stylów szablon - homeshop
    Niestety w miedzy czasie zmieniła się trochę moja koncepcja ze zdjęciami wiec zdecydowałam trochę poprzerabiać ten styl. Nie oczekuje, ze ktoś rozwiąże mój problem, ale jeśli komuś by się jednak udało, byłabym wdzięczna. Niestety muszę się przyznać, ze moja wiedza na temat css jest mniej niż podstawowa...
    Chodzi o 2 rzeczy. Pierwsza, to to ze buton z koszykiem chciałabym, aby zawsze i niezmiennie znajdował się pod buttonami "zarejestruj się" i "zaloguj się". Narazie potrafi uciekać, kiedy dodam coś do koszyka. A na rożnych rozdziałkach jego pozycja wygląda inaczej. (na laptopach jest dobrze, jednak na pctowych standardowych monitorach się rozjeżdża)

    Druga rzecz jest taka, jak widać na załączonym obrazku, kiedy najeżdżamy na główne menu rozwija się pasek chciałabym, aby te kategorie mieściły się w jednej linii i były ładnie wyformatowane i wyrównane miedzy sobą. (nie przechodziły na inna linie)
    Sklep jest narazie wyłączony, nie mogę go narazie włączyć, chyba ze na jakiś krotki czas.
    Bardzo prosiłabym o pomoc, albo chociaż jakieś wskazówki. Mam nadzieje, że obejdzie się tylko z ingerencją w podstawowy kod.

    sklep.jpg


    Kod ccs do menu jest dość długi wiec nie będę tu umieszczać, chyba ze na prośbę, ale niżej kod css do koszyka:

    .basket {
    border:none;
    background:none transparent;
    color:#7b7b7b;
    position:absolute;
    transition: .5s ease;
    right: 20px;
    top: 28px;
    min-width: auto;
    text-align:align-left; font-size:12px; padding-right:0px; font-weight:normal;
    &::after {
    display: inline-block;
    font-family: FontAwesome;
    font-style: normal;
    font-weight: normal;
    line-height: 1;
    -webkit-font-smoothing: antialiased;
    -moz-osx-font-smoothing: grayscale;
    content: "\f107";
    font-size: 12px;
    color: #7b7b7b; margin-left:0px; margin-right:0px;
    }

    a {
    color:#7b7b7b; font-size:12px; text-transform:uppercase; font-weight:bold;
    }

    > a { text-align:right;
    &.count {
    &::before {
    display: none;
    }

    > span.countlabel {
    font-size: 12px;
    }
    }

    img {
    display:none;
    }
    }

    &.empty-basket {
    background:transparent; text-align:right; font-size:20px; padding-right:0; margin-right:0; min-width: auto;
    &::after {
    display:none;
    }
    }

    b {

    font-weight:normal; font-size:14px;
    &.sum{
    &::before {
    display: inline-block;
    font-family: FontAwesome;
    font-style: normal;
    font-weight: normal;
    line-height: 1;
    -webkit-font-smoothing: antialiased;
    -moz-osx-font-smoothing: grayscale;
    content: "\f07a";
    font-size: 22px;
    color: #7b7b7b; margin-left:0px; margin-right:0px;
    }
    }
    &.count{font-weight:normal; font-size:13px;
    span{font-weight:normal; font-size:13px;}}
    }
    span {

    font-weight:bold; font-size:14px;
    b{font-weight:normal; font-size:13px;}

    }
    }
    }
    }
     
  2. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    Tak wygląda oryginalny szablon: http://click-szablon50.home.pl/

    Nie będę ukrywał że widzę sporo modyfikacji tego szablonu, które mają większy lub mniejszy wpływ na to co się teraz dzieje. Począwszy od uciekającego koszyka, przez znikające menu (kolory) oraz rozwijane menu, które powinno rozwijać się i zachować stały układ (chyba że już o wersji mobilnej mowa).


    Czy przed rozpoczęciem edycji wykonałaś może kopię skórki czy od razu pracujesz na zakupionym szablonie?
     
  3. evekiddo

    evekiddo Początkujący

    Wiadomości:
    9
    Docenione treści:
    0
    Zrobiłam kopie szablonu jednak nie chce go w formie podstawowego, podoba mi się on taki jak jest teraz i ja go zmodyfikowałam. Jedyny problem to taki jak zaznaczyłam. Czy da się cos zrobic z tymi 2 podpunktami?
     
  4. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    @evekiddo Twoje zapytanie przekazałem do kierownika produktu oraz innych osób opiekujących się sklepem, czy jesteśmy w stanie wykonać jakiekolwiek poprawki po swojej stronie (dodam, że jako firma home.pl nie zajmujemy się edycją zaawansowaną wyglądu). Dlatego najlepszym wyjściem będzie albo poczekać na pomoc innych użytkowników forum, albo zlecić to agencji interaktywnej aby dokonała zmian wg. Twoich potrzeb (pod zmodyfikowany już wygląd).

    Jeśli zajdzie taka potrzeba, na pewno jesteśmy w stanie udostępnić cały szablon od nowa (czysty). Tak, aby można było skopiować brakujące lub zmodyfikowane elementy które spowodowały takie zmiany, lub edytować go ponownie, sprawdzając zachowanie szablonu.

    @gabiec.pl czy to jest Wasz szablon?
     
  5. evekiddo

    evekiddo Początkujący

    Wiadomości:
    9
    Docenione treści:
    0
    Zdaję sobie sprawę, ze nie macie Państwo obowiązku w pomocy tego typu :), ale dziękuje za probe pomocy. W razie czego wiem jak go przywrocic do pierwotnego stanu, ale nie bedzie to potrzebne. Poczekam moze na odpowiedz innych użytkowników, albo sprobuje to sama zmodyfikowac.
     
  6. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    @evekiddo Daj nam czas do poniedziałku, ok? :)
     
  7. evekiddo

    evekiddo Początkujący

    Wiadomości:
    9
    Docenione treści:
    0
    Dobrze, super :)
     
  8. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    A czy podasz adres strony? To Ci zaraz podam kod :D
     
  9. evekiddo

    evekiddo Początkujący

    Wiadomości:
    9
    Docenione treści:
    0
  10. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    ech, żeby to było równo musiałoby być w tym samym divie co logowanie/rejestracja, jeśli byśmy się uparli aby było to na równo w każdej rozdzielczości musielibyśmy dodać zakresy rozdzielczości w @media i dać np przy
    Kod:
    header .logo-bar .basket {
    margin-right: -48px;
    width: 300px;
    }
    
    oczywiście przy każdej rozdzielczości inaczej.
    Jednak to i tak nic nie da, w szablonie jest kilka błędów, zobacz co się dzieje po pomniejszeniu okna przeglądarki, do poprawy jest tu bardzo dużo i może właśnie te zmiany wpływają na to co się dzieje.
    Może przywróć oryginalną templatkę i wtedy wprowadzimy poprawki bo menu też nie do końca szczęśliwe jest.
     
  11. evekiddo

    evekiddo Początkujący

    Wiadomości:
    9
    Docenione treści:
    0
    Gdyby koszyk byl w tym samym miejcu co logowanie rejestracja tez byloby swietnie, nawet mysle ze lepiej. Moge sprobowac przywrocic i zaczac od nowa, ale czy trudno bedzie osiagnac taki efekt wizualny jak jest teraz po moich beznadziejnych zmianach;p?
     
  12. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    zobaczymy, ja akurat znikam i będę jutro od około 9:30 więc jeśli nikt nie pomoże to postaram się jakoś pomóc :)
     
  13. evekiddo

    evekiddo Początkujący

    Wiadomości:
    9
    Docenione treści:
    0
    byloby cudownie, dziekuje za wszystko, moze sie jutro uda:)
     

Poleć forum znajomym