1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

ROZWIĄZANE Efektywne dodawanie zdjęć do treści postu / blog

Dyskusja w 'Kreator stron internetowych' rozpoczęta przez użytkownika HEA, 23 Październik 2017.

  1. HEA

    HEA Nowy użytkownik

    Wiadomości:
    1
    Docenione treści:
    0
    Witam,
    Obecnie dodawanie wielu zdjęć do treści posta na blogu jest bardzo uciążliwe.
    1. Dodanie wielu zdjęć na serwer jest wręcz niemożliwe, przy próbie dodania już powyżej 5 zdjęć wszystko się zawiesza. Dodawanie zdjęć pojedynczo to katorga ;) W monecie kiedy chce ich się dodać np. 50.
    2. Dodawanie zdjęć bezpośrednio do posta jest możliwe tylko pojedynczo, jest jakaś możliwość aby to zmienić ?
    3. czy możecie ewentualnie wskazać jakiś prosty jasny motyw, który format galerii ma taki sam lub bardzo zbliżony do bloga ?
    z góry dziękuję za pomoc.
     
  2. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    @HEA dziękuję za zgłoszenie i proszę o cierpliwość, przekazałem Twoje pytania do specjalisty ds. Click Web. Wrócę tutaj do tematu na forum, gdy uzyskam informacje zwrotne na ten temat. Numer sprawy to: FEEDBACK-1328.
     
  3. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    1. Sprawdziłem na prywatnym łączu, żadnych problemów (Opera, Chrome) przy dodawaniu kilkunastu i kilkudziesięciu zdjęć. Wszystko zależy od wydajności łącza i oczywiście parametru UPLOAD, który jak wiemy jest zwykle mocno limitowany przez dostawców.

    Jeśli działa to u Ciebie wolno, sugeruję edytować zdjęcia i sprawdzić ich rozmiar, ładowanie pełnowymiarowego zdjęcia, np. prosto z aparatu nie jest zalecane (pliki ważą po 5 MB co zwykle i tak jest kompresowane docelowo do kilkunastu max kilkudziesięciu kb). W module galeria można dawać wiele plików na raz (zaznaczyłem 29 i przeszło).

    2. Tak, dlatego że założenie kreatora WWW to tworzenie prostych, przejrzystych stron WWW, a więc post z reguły jest tekstowy. Jak widzisz blog pełni tu rolę prostego bloga, podobnie jak cały kreator WWW jest prostym narzędziem i na próżno szukać tu czasami bardziej rozbudowanych lub unikalnych funkcji. Analogicznie dodając zdjęcia do pola tekstowego, dodajesz je pojedynczo. Za wstawianie wielu zdjęć odpowiada moduł Galeria (strona WWW jest budowana modułowo). Nie obejdziesz tego, albo pojedyncze dodawanie zdjęć, albo tworzenie np. na stronie WWW galerii

    3. Zachęcam do sprawdzenia, w galerii motywów - przycisk Podgląd. Zazwyczaj kolor motywu = kolor bloga. Co do układu bloga, zwykle jest wszędzie taki sam (tak mi się wydaje, nie sprawdzałem każdego).
     

Poleć forum znajomym