1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

ROZWIĄZANE Folder Wysłane - zamiast adresata widać nadawcę wiadomości

Dyskusja w 'Poczta home.pl' rozpoczęta przez użytkownika Grzesiek, 10 Maj 2016.

 1. Grzesiek

  Grzesiek Centrum Pomocy home.pl Administrator forum

  Wiadomości:
  3 655
  Docenione treści:
  333
  Otrzymałem takie zapytanie od użytkownika @Monika Karkocha

  Jak rozumiem, na liście adresów e-mail wyświetlana jest informacja od kogo wiadomość została wysłana, a nie jak to zwykle ma miejsce, Do kogo. W ten sposób o wiele łatwiej jest zidentyfikować wiadomość. Czy ktoś może posiada telefon LG i może sprawdzić jak wygląda kwestia, zmiany ustawień. Np. w domyślnym kliencie poczty?

  Dodam tylko, że w/w widok zależny jest tylko i wyłącznie od aplikacji do obsługi poczty a nie samej skrzynki e-mail. Poczta home.pl dla folderu Obiekty wysłane wyświetla domyślnie adresata wiadomości, nie nadawcę. Każdy inny folder poczty, w tym foldery zewnętrzne, wyświetlają nadawcę.
   
  Ostatnia modyfikacja: 10 Maj 2016
 2. Grzesiek

  Grzesiek Centrum Pomocy home.pl Administrator forum

  Wiadomości:
  3 655
  Docenione treści:
  333
  Kilka dodatkowych informacji pozwoliło ustalić, że problem z wyświetlaniem wiadomości wysłanych oraz informacjo o nadawcy, a nie jak powinno to mieć miejsce dla tego folderu adresacie, jest związany z dodatkowym folderem Wysłane.

  Folder ten został utworzony przez jeden z programów pocztowych, w którym skonfigurowane jest konto. Umieszcza on wiadomości w nowym folderze, własnym, a następnie poprzez synchronizację IMAP przesyła folder na serwer. Z tego powodu inne aplikacje w tym poczta.home.pl odczytują wiadomości wysłane nie poprzez folder Obiekty wysłane a inny, dodatkowy. Użytkownik zgłaszający problem, miał na liście folderów kilka katalogów, które jedynie z nazwy wskazywały na obecność wiadomości wysłanych.

  Rozwiązaniem jest zmiana konfiguracji programu pocztowego i wskazanie mu, aby wiadomości wysłane synchronizował ze wskazanym przez użytkownika i domyślnym dla serwera poczty, folderem Obiektyw wysłane a nie innym, np. SENT czy Wysłane.
   

Poleć forum znajomym