1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

ROZWIĄZANE Gabaryty

Dyskusja w 'Panel sklepu' rozpoczęta przez użytkownika Danuta N., 26 Styczeń 2017.

  1. Danuta N.

    Danuta N. Użytkownik

    Wiadomości:
    53
    Docenione treści:
    3
    Przestudiowałam chyba wszystkie wpisy, ale nadal nie potrafię rozwiązać problemu u mnie.

    Już nawet utworzyłam dwa dodatkowe sposoby dostawy dla Poczty Polskiej i mam:
    - przesyłka ekonomiczna - gabaryt A
    - przesyłka priorytetowa - gabaryt A
    - przesyłka ekonomiczna - gabaryt B
    - przesyłka priorytetowa - gabaryt B

    W przypadku małych produktów ustawiłam gabaryt A.
    Gdy włożę do koszyka - jest ok.

    Gdy wkładam do koszyka 1 produkt z grupy gabaryt A i 1 gabaryt B - to Poczta Polska w ogóle się nie wyświetla - ok rozumiem dlaczego.

    Jeśli wkładam produkt bez gabarytu i np gabaryt B - to również się nie pojawia.

    Jak to rozwiązać?
    Klient kupuje tabliczkę (lekka cienka, na PP wysyłana jako gabaryt A)
    i maskotkę (wysyłana jako gabaryt B)
    Jak to powiązać, by klientowi wyliczyła się poprawna kwota wysyłki?


    Chwilowo przerwałam nadpisywanie gabarytów, bo może robię coś źle. I gabaryty ustaliłam testowo tylko w kilku produktach.
     
  2. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    Jeśli nie chcesz brać pod uwagę wagi zakupów, wartości, ilości (czyli parametrów od których też można uzależnić formy dostawy) to zostają oczywiście gabaryty. I robisz to prawidłowo, ale... to co napisałaś. Dodając zestaw kombinowany, nie pojawia się żadna forma dostawy. Rozwiązaniem będzie oczywiście utworzenie kolejnej formy dostawy kombinowanej, a więc masz:
    1. dostawę dla gabarytów A
    2. dostawę dla gabarytów B
    3. teraz pora dodać dostawę dla gabarytów A i B
    4. dostawę dla gabarytów: bez gabarytu + A
    5. dostawę: bez gabarytów + B
    6. dostawę: każdy typ gabarytu
    Brzmi kosmicznie, ale tak będzie to wyglądało jeśli takiego rozwiązania szukasz, uzależniając formy dostawy od gabarytów. Klient docelowo dostanie 1 lub kilka form dostawy, ale nigdy nie włączy mu się dostawa, do której dopłacisz lub w ogóle nie pojawi się nic.

    Najprościej było by zrobić 1, 2 i 6, przy czym 6 była by najdroższa, dopasowana do ryzyka zakupu A i B i innych. Jeśli klient kupi 10 x A, to dostanie do wyboru dostawę 1 + 6. 1 będzie kosztowało np. 5 zł, a 6 będzie kosztowało 20 zł. Czyli podejmie decyzję, zapewne wybierając tańszą opcję. Oczywiście dalej trzeba uważać, aby nie okazało się że kupi 1000 x A a koszty wysyłki będą wynosiły 100 zł, trzeba więc i to uzależnić jakoś od ilości produktów (czyli uzupełniasz jaki gabaryt w formie dostawy + po prawej sekcja Koszty wysyłki, zależne od ilości produktów. Tu robisz progi i limity.

    Może się okazać że i takich form dostawy będzie więcej, np. A czyli list zadziała dla 1-2 (5zł) 3-4 (6zł) 5-6 (7zł) a powyżej 6 już list nie może być czyli tworzymy nową dostawę, także dla A ale tym razem paczka 7-8 (11zł), 9-10 (12zł) itd.

    Osobno ten sam schemat dla gabarytów B.

    Zmartwię Cię ale jednocześnie zapewniam: tak działa to wszędzie i każdy sklep, który chce się bawić w minimalizowanie ceny dostawy, musi opracować być może skomplikowany schemat dostawy, aby docelowo, klient zawsze płacił minimum.

    Przypomnę: warunków może być wiele waga, ilość, wartość, dalej... gabaryty. Jest też coś takiego jak WAGA GABARYTOWA czyli nazwijmy to wartość wyliczana z wymiarów opakowania, np. karton ma wagę gabarytową 10 (jednostek) a przesyłki w cenie 15 zł obsługujesz np. do 45 jednostek i potem kolejny próg cenowy czy inna forma dostawy.

    Dalej: progi cenowe, progi wagowe, itp. które powodują że dostawą będzie list, paczka, paleta, itp.

    Więc idziesz dobrym tropem, czy najlepszym? nie wiem, bo znów dużo zalezy od asortymentu - opona będzie ważyła 100x więcej niż wielki pluszowy miś o podobnych wymiarach. Prawda? Ale znów 20 pluszowych misiów będzie ważyło tyle co opona, ale wymiarami podlegać będzie pod paletę. Itd.

    Mamy klientów którzy sprzedają drobiazgi + produkty z palety, np. maskotki i płyty granitowe i tu też jest opcja, że ktoś kupi płytę granitową (paleta) + zabawki (kartonik) czyli dla niego będzie dobrą opcją DOSTAWA, np. uzależniona od WAGI, obsługująca produkty gabaryt A + bez gabarytu. Osobno tworzy dostawę dla kartonów, bez obsługi gabarytów czyli kupuj co chcesz. Wtedy gdy kupię misia, pojawi się tylko zwykła dostawa, gdy kupię płytę lub płytę i misie - płacę za paletę. Z drugiej strony nie ma problemu kiedy klient kupi misia a pojawi się dostawa: karton 10 zł lub paleta 200 zł. W najgorszym wypadku wybierze paletę... ale to już musiałby naprawdę zrobić specjalnie. :)
     
    Ostatnia modyfikacja: 27 Styczeń 2017

Poleć forum znajomym