1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

W TRAKCIE Grupa klienta na karcie produktu

Dyskusja w 'Sklep internetowy eSklep' rozpoczęta przez użytkownika Abre, 18 Sierpień 2016.

  1. Abre

    Abre Początkujący

    Wiadomości:
    6
    Docenione treści:
    0
    Witam,

    potrzebuję na karcie produktu sprawdzić w jakiej grupie jest dany zalogowany klient. Wystarczyłoby mi jego ID. Jeśli klient będzie np. w grupie o id = 2, to chcę mu wyświetlić komunikat np. "Jesteś naszym zaufanym klientem. Zrób zakupy i skorzystaj z 10% rabatu". Czy orientuje się ktoś jak pobrać id grupy, do której przypisany jest dany klient? Próbowałem między innymi w ten sposób: $user->group->group_id, czy $user-user->group_id, ale niestety każda z tych metod nic nie zwraca.

    Będę wdzięczny za pomoc :)
     
  2. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    Pytanie przekazałem do opiekunów produktu, bo szczerze, nie wiem czy gdzieś to ID się przewija. Zapewne stworzenie samego okienka, nawet na przykładzie pop-upów omawianych na forum, nie będzie problemem, pytanie czy ID gdzieś jest widoczne.

    Pytanie zgłosiłem także jako sugestię dot. rozwoju sklepu, tj. personalizowanie komunikacji w sklepie pod klientów/grupy.

    FEEDBACK-727
     
  3. Abre

    Abre Początkujący

    Wiadomości:
    6
    Docenione treści:
    0
    Dziękuję, w takim razie czekam na możliwie szybką odpowiedź.

    Przydałoby się to ID grupy widoczne na karcie produktu, bo np. Klient chce wyświetlać cenę (ze względu na specyfikę branży) tylko dla Grupy np.: "Zaufani klienci". Mimo rejestracji i logowania, chce jeszcze ręcznie oznaczać klientów i dopiero takim pokazywać ceny. Gdyby był dostęp do id grupy, łatwo byłoby zrobić odpowiedni warunek.
     
  4. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    Dstałem taki komentarz: {$user->user->userinfo->user_id|escape} działa. Czy taka informacja będzie dla Ciebie wystarczająca? @Abre
     
  5. Abre

    Abre Początkujący

    Wiadomości:
    6
    Docenione treści:
    0
    Nie wystarcza. Potrzebuję mieć ID grupy klienta, a nie ID klienta. Tak jak w zapytaniu: "Czy orientuje się ktoś jak pobrać id grupy, do której przypisany jest dany klient?" Potrzebuję widzieć, że klient X jest np. w grupie o ID=2.
     
  6. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    Racja mój błąd, wracam do konsultacji.
     
  7. Abre

    Abre Początkujący

    Wiadomości:
    6
    Docenione treści:
    0
    Dziękuję, czekam w takim razie na możliwie szybką informację.
     
  8. Abre

    Abre Początkujący

    Wiadomości:
    6
    Docenione treści:
    0
    Witam. Mamy już 5 września, informacji brak, a klient dopytuje się już zniecierpliwiony, czy jest "już" jakaś odpowiedź.
     
  9. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    ID klienta

    {$user->user->userinfo->user_id|escape} to działa, sprawdziliśmy
    na grupę klientów jest coś takiego {$user->user->groups[0]->group_id}

    nie obiecuje, że zadziała niestety. Do sprawdzenia.

    Zgłoszenie poszło dalej do programistów. @gabiec.pl robiliście może coś takiego?
     
  10. gabiec.pl

    gabiec.pl Spryciarz

    Wiadomości:
    48
    Docenione treści:
    32
    Niestety nie robiliśmy nic takiego.
     
  11. Abre

    Abre Początkujący

    Wiadomości:
    6
    Docenione treści:
    0
    Niestety podane rozwiązanie ({$user->user->groups[0]->group_id}) nic nie wyświetla.
     

Poleć forum znajomym