1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

Hackathon Ultra Innovation 2015 - zmień świat!

Dyskusja w 'Hyde Park' rozpoczęta przez użytkownika Grzesiek, 12 Październik 2015.

 1. Grzesiek

  Grzesiek Centrum Pomocy home.pl Administrator forum

  Wiadomości:
  3 594
  Docenione treści:
  329
  Jesteście w Szczecinie? A może szukacie powodu aby nas odwiedzić?

  [​IMG]

  Zapraszam na Hackathon - 24h maraton programowania
  Jest to maraton programistyczny, na którym zespoły składające się z programistów, grafików, UXów, projektantów i innych magików dostają problem do rozwiązania. Mają na to 24 godziny. Projektują, programują, szukają rozwiązań, aby na koniec zaprezentować swoje pomysły. Po upłynięciu czasu następuje prezentacja projektów. Najlepsze 3 zostaną nagrodzone!

  Ultra Innovation to hackathon skierowany do programistów, grafików, projektantów, osób, które są kreatywne i potrafią znajdować nowoczesne i nowatorskie rozwiązania. Dostarczenie rozwiązania jest dowolne. Może to być aplikacja mobilna lub desktopowa, strona internetowa, interfejs, widget, wtyczka i inne. Nie ma tutaj ograniczeń związanych z językiem programowania, ani z technologią, jaką się wykorzysta.

  Jaka jest tematyka ultra Innovation?

  Dokładny zakres problemu jest zawsze określany dopiero na samym wydarzeniu. Efekt zaskoczenia i kreatywność najbardziej się tutaj liczy, dlatego poniżej znajdziecie podpowiedzi..

  Internet to obecnie narzędzie tak powszechne, że ludzie biorą go za pewnik. Wielu z nas, poruszanie w świecie technologii nie sprawia żadnej trudności. Jest to intuicyjne i dzięki temu łatwo nam przychodzi dostosowanie się do najnowszych trendów. Jednak są osoby, które odczuwają coś całkiem odwrotnego. Uważają, że Internet i świat cyfrowy jest skomplikowany, niezrozumiały i nieprzystosowany dla wszystkich.

  Dlatego wyszliśmy z inicjatywą, aby znaleźć rozwiązania, które pomogą każdemu, kto czuje się niepewnie poruszając się po sieci.

  Kto może wziąć udział?

  Każda osoba, która potrafi programować, projektować, wymyślać fajne i ciekawe rozwiązania. Udział mogą wziąć udział pracownicy home.pl oraz uczestnicy spoza firmy.

  Udział zgłaszać można indywidualnie (wówczas na samym wydarzeniu te osoby będą łączone w zespoły ad-hoc) lub zespołowo (2-5 osób).
   
  Mariusz lubi to.
 2. Adam

  Adam Social Media home.pl home.pl Administrator forum

  Wiadomości:
  262
  Docenione treści:
  73
  Hackathon już w ten piątek, a tymczasem zachęcam do zapoznania się z filmikiem, w którym odpowiadamy na kilka pytań :)

   
 3. TheL

  TheL @Lider VIP Beta-tester

  Wiadomości:
  2 400
  Docenione treści:
  532
  Następnym razem zróbcie możliwość uczestnictwa w tym online to by było ciekawe bo wiele osób nie jest w stanie przyjechać :) a są tacy któzy chętnie wygraliby xboxa :)
   
 4. Adam

  Adam Social Media home.pl home.pl Administrator forum

  Wiadomości:
  262
  Docenione treści:
  73
  Pomyślimy, ale z drugiej strony - hackathony są tworzone w taki sposób, aby wszyscy mieli równy dostęp do środowiska informatycznego organizatorów. Będąc online, mógłbyś wykorzystać sporo zewnętrznych możliwości - byłoby to nie fair w stosunku do innych uczestników.
   
 5. TheL

  TheL @Lider VIP Beta-tester

  Wiadomości:
  2 400
  Docenione treści:
  532
  będąc gdziekolwiek, nawet u Was mógłbym wykorzystać zewnętrzne możliwości o których nawet byście nie wiedzieli, ale chyba nie o to w tym chodzi :), będąc online nie mam dostępu do infrastruktury organizatora więc myślę, że jest po równo :) myślę, że w największym stopniu liczą się tu inwencja potem wiedza, a na końcu dopiero technologia :)
   

Poleć forum znajomym