1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

W TRAKCIE Ilości w głównym menu - synchronizacja [ECOM-634]

Dyskusja w 'Sklep internetowy eSklep' rozpoczęta przez użytkownika gielo2, 17 Luty 2016.

 1. gielo2

  gielo2 Zaawansowany

  Wiadomości:
  157
  Docenione treści:
  22
  Mamy taki problem jeszcze, otóż dla produktów posiadających cechy, synchronizacja z subiektem dla ilości w cechach produktu przebiega prawidłowo, natomiast główna ilość ustawiana jest na 0 po takiej synchronizacji co jest bez sensu (ta w zakładce Dane podstawowe-Stan magazynowy) w efekcie potem klientowi wyświetla się produkt niedostępny, a po wybraniu odpowiedniej cechy dopiero ma informację, że jednak jest dostępny - tak powinno być? bo według mnie, to ta ilość z automatu powinna być ustawiana jako suma stanów wszystkich cech jeśli cechy istnieją, wtedy problemu nie będzie.

  Ręczne kontrolowanie tego przy kilku tysiącach produktów, a tyle posiadamy (sklep ma aktualnie mały wycinek tego co faktycznie posiadamy w subiekcie i po mału wprowadzamy kolejne produkty do sklepu clickshop) jest w praktyce nie możliwe!!! Jak to ustawić, aby stan produktu w zakładce Dane podstawowe-Stan magazynowy automatycznie był ustawiany jako suma stanów wszystkich cech po odpaleniu synchronizacji ?

  Obecnie ustawiłem to ręcznie ale w przyszłości tego jednak nie widzę, szczególnie jak produktów na sklepie będzie 1o rzay tyle co obecnie.
   
 2. gielo2

  gielo2 Zaawansowany

  Wiadomości:
  157
  Docenione treści:
  22
  Jak rozwiązać ten problem? jest możliwość, aby po synchronizacji górna ilość w produkcie była z automatu ustawiana jako suma ilości z cech?
   
 3. Mariusz

  Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

  Wiadomości:
  3 087
  Docenione treści:
  302
  Od momentu wprowadzenia aktualizacji wariantów "stockowych" do Click Shop było tak, że warianty (tzw. stocki) przejmują kontrolę nad produktem głównym. To co proponujesz (stan głównego produktu = suma stanów stocków) ma sens – zgłoszenie zostało przekazane do programistów. Na ten moment nic więcej napisać nie mogę.
   
 4. Grzesiek

  Grzesiek Centrum Pomocy home.pl Administrator forum

  Wiadomości:
  3 660
  Docenione treści:
  333
  Zmieniam status zgłoszenia, rozwiązanie trafiło dalej i czeka na testy + wdrożenie. Nie powinno nic stanąć na drodze do rozwiązania ale samo w sobie wymaga jeszcze czasu, więc bez terminów.
   

Poleć forum znajomym