1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

ROZWIĄZANE Informatyk prosi mnie o utworzenie bazy danych MySQL, jak to zrobić?

Dyskusja w 'Hosting i domeny internetowe' rozpoczęta przez użytkownika neo, 30 Styczeń 2015.

 1. neo

  neo Zaglądacz Beta-tester

  Wiadomości:
  10
  Docenione treści:
  0
  Informatyk projektujący dla mnie stronę WWW, poprosił mnie, abym utworzył bazę danych na serwerze i przesłał mu dane dostępu (login i hasło). Proszę o wyjaśnienie jak to zrobić...

  Dziękuję z góry za wszelkie pomocne odpowiedzi,
   
 2. Mariusz

  Mariusz pomoc.home.pl home.pl Administrator forum

  Wiadomości:
  3 088
  Docenione treści:
  302
  Bazy danych MySQL stosowane są do optymalnego przechowywania danych, które wymagane jest do poprawnego funkcjonowania dynamicznej strony WWW (np. CMS). Baza danych MySQL jest wymagana, jeśli chce się zainstalować system zarządzania treścią (CMS) na serwerze. Do najpopularniejszych systemów zarządzania treścią należy: Joomla!, Wordpress, Drupal.

  Jeśli Twój pakiet hostingowy na to pozwala, możesz utworzyć nową bazę danych za pośrednictwem Panelu home.pl. Instrukcje jak utworzyć nową bazę danych MySQL znajdziesz pod tym adresem.

  Po utworzeniu bazy danych, należy wysłać do informatyka dane dostępu do tej bazy, czyli: nazwę bazy danych, jej hasło dostępu oraz login użytkownika do bazy danych (jest taki sam jak nazwa bazy danych). WAŻNE! Nazwa bazy danych nadawana jest na podstawie nazwy Twojego serwera oraz wpisanej przez Ciebie frazy.

  Podczas instalacji systemów zarządzania treścią (CMS) lub innych aplikacji należy podać adres serwera MySQL w jednej z przedstawionych form:
  • localhost
  • serwer123456.home.pl (gdzie „serwer123456”, to nazwa Twojego serwera w home.pl)
   
 3. neo

  neo Zaglądacz Beta-tester

  Wiadomości:
  10
  Docenione treści:
  0
  Dziękuję za błyskawiczną odpowiedź!

  Posiadam hosting "Business Cloud Basic". Czy w ramach tego pakietu mogę utworzyć bazę danych MySQL?
   
 4. lucek

  lucek Nowy użytkownik

  Wiadomości:
  2
  Docenione treści:
  1
  • Tak, zgadza się. Usługa Business Cloud Basic pozwala na utworzenie jednej bazy danych MySQL do wielkości 25MB // admin
  Jeśli pamięć mnie nie myli, to przy usłudze Business Cloud Basic możesz utworzyć jedną bazę danych MySQL, której wielkość nie może przekroczyć 25MB.
   
 5. Jephrey

  Jephrey Asystent Beta-tester

  Wiadomości:
  141
  Docenione treści:
  8
  neo w razie problemow sluze pomoca takze piez smialo ;)
   

Poleć forum znajomym