1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

ROZWIĄZANE Integracja Subiekt GT a Click Shop pomocy

Dyskusja w 'Dodatki oraz integracje' rozpoczęta przez użytkownika stachurski12, 31 Maj 2017.

  1. stachurski12

    stachurski12 Użytkownik

    Wiadomości:
    50
    Docenione treści:
    2
    Witam
    Przeszukałem 3/4 forum jednak nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi na moje pytanie.
    Korzystam z takiego rozwiązania : CLICK SHOP <CLICK STUDIO> SUBIEKT GT
    Jak wiadomo, aplikacja CLICK STUDIO nie jest w żaden sposób wspierana przez Home.pl

    Oznacza to, że towary sprzedane w CLICK SHOP muszę na koniec dnia ręcznie sciągnać z Subiekta, uruchomić synchronizacje w aplikacji Click Studio i dopiero wtedy towary sciągają mi się ze sklepu. Dosyć uciążliwe :(

    Teraz najważniejsze pytanie : Czy jest jakaś apka która zautomatyzuje ten proces ( ktoś robi zakup w clickshopie a towar sciąga się z subiekta ) czy poprostu muszę odpuscić sobie Subiekta i baze towarów ( 5k pozycji ) ???
    Sprzedaż w sklepie wzrasta i wraz z nią problem z magazynem :)

    Czy np. ma ktoś sprawdzone rozwiązanie przy innym programie magazynowym np WF MAG ?

    Serdecznie pozdrawiam
    Staszek
     
  2. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    Ze swojej strony polecamy rozwiązania m.in. firmy e-mo.pl, której produkty często pojawiają się w rozmowach z klientami.
     
  3. Słoik

    Słoik Znawca

    Wiadomości:
    246
    Docenione treści:
    26
    Także używam S2S e-mo.pl. Działa ale jest trochę kłopotliwa w konfiguracji. Wg mnie interfejs i funkcje są mało intuicyjne i trzeba się "doktoryzować" z pliku pomocy :)
     
  4. stachurski12

    stachurski12 Użytkownik

    Wiadomości:
    50
    Docenione treści:
    2
    @Słoik dzieki za odpowiedz. Mógłbyś trochę rozwinąć temat o kłopotliwej konfiguracji ??
    Decyduję się na 99% na S2S e-mo.pl, i mam zamiar ustawić nowego kompa, tylko z subiektem i właśnie apką od e-mp.pl, żeby spokojnie sobie stał i co 10 min aktualizował stany magazynowe ( nikt nie będzie na nim pracował itp )
    Pozdrawiam
    stachuu
     
  5. papux

    papux Laureat

    Wiadomości:
    402
    Docenione treści:
    114
    Ani WfMag Ani subiekt to dwa najgorsze programy do obsługi sklepów internetowych


    Zastanawia mnie dlaczego wybieracie Subiekta jako program magazynowy przy sprzedaży internetowej?
    Subiekty są dobre w dużych korporacjach przy połączeniach sieciowy i wielu magazynach jednak do obsługi platform sklepowych wybrałbym zupełnie inne oprogramowanie które łączy się bezpośrednio ze sklepem i wymienia dane bez żadnych pośredników (dodatkowych kosztów na oprogramowanie). Jak zaktualizują subiekta będziecie płacić za aktualizacje subiekta jak i tego czegoś co się łączy. To ja już wolę płacić za aktualizacje wyłącznie programu magazynowego i mieć spokojną głowę że wszystko odbywa się bezpośrednio.

    (chyba że lubicie kombinować i macie za dużo pieniędzy)
     
  6. Słoik

    Słoik Znawca

    Wiadomości:
    246
    Docenione treści:
    26
    Co 10 min. to może być za często. Jeżeli masz np. ponad tysiąc produktów to sama aktualizacja stanów zajmuje parę minut. Najczęściej to pewnie będzie miało sens co 30 min.
    Przez chyba miesiąc możesz sobie testowac aplikacje s2s - otwórz sobie testowy sklep int., zainstaluj sobie kopie bazy także na testowej/trialowej wersji Subiekta i z nimi połącz s2s. Zanim finalnie się zdecydujesz. to będziesz wiedział czy na pewno chcesz :) a także wiedział jak skonfigurować S2S. Jest tam parę opcji do ustawienia, które nie do końca są oczywiste. Szczególnie jak masz warianty towarów, jakieś zestawy itp...
     
  7. Słoik

    Słoik Znawca

    Wiadomości:
    246
    Docenione treści:
    26
    A czy możesz dać przykłady oprogramowania?

    Ja wybrałem Subiekta, bo koniec końców ułatwia zarządzanie magazynem, nawet niedużym. I dodatkowo można robić zestawienia co się lepiej sprzedaje itp. A jednorazowy koszt kilkuset zł. to aż tak straszny nie jest. E-abonamentu nie trzeba odnawiać jak się nie chce, a np. odnowienie licencji s2s to 150 zł...
     
  8. papux

    papux Laureat

    Wiadomości:
    402
    Docenione treści:
    114
    To musze przyznać że dziwny ten program skoro synchronizuje stany które nie uległy zmianie.
    Ja mam ustawioną synchronizację co 30s na swoim oprogramowaniu i trwa ona 5s. Jeśli przyjmuje zamówienie na np 4 produkty to program synchronizuje tylko stany tych 4 nie reszty gdyż nie uległy one zmianie. To samo się ma do opisów, zdjęć, cen i.t.p.

    Proponuję zobaczyć programy magazynowe firm np: Flashcom albo iluo. Doskonałe rozwiązania świetnie współpracujące bezpośrednio po API ze sklepami opartymi na skrypcie shopera. I zanim się kupi jakiekolwiek oprogramowanie zalecam zapoznać się z jego ewentualnymi możliwościami rozbudowy żeby nie bulić za pośredniczące cuda. Ale jak jest potrzeba to ktoś zawsze na luce zrobi kase ;P
     
  9. Słoik

    Słoik Znawca

    Wiadomości:
    246
    Docenione treści:
    26
    Synchronizuje w taki sposób, w jaki się ustawi. Oczywiście stany mag. synchronizuje tylko zmienione ale komunikacja i tak trwa długo.
    W każdym razie człowiek cały czas się uczy. Przedtem nie słyszałem o Flashcom. Jeżeli byłaby możliwość bezbolesnego przejścia na ich produkt (import towarów i wszystkiego innego z subiekta) to może warto byłoby się zastanowić.
    Pytanie tylko czy ja zostanę z Clickshopem? Jako produkt nie jest zły ale BOK jest mocno średni, odpowiada tylko na standardowe pytania, a i forum coś ostatnio kuleje... :) Może porozmawiam z Shoperem!
     
  10. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    Wsparcie dla aplikacji Click Studio zostało zakończone. Aplikacja nie jest wspierana w zakresie świadczonej pomocy oraz nie jest aktualizowana do nowszych wersji. W celu integracji bezpośrednio sklepu Click Shop z Subiektem, wymagane jest użycie jakiegoś innego connectora. W takich przypadkach sugerujemy, np. aplikację s2s, o której mozna przeczytać więcej pod tym adresem: http://www.e-mo.com.pl/s2s
     
  11. atinstalacje

    atinstalacje Aktywny user

    Wiadomości:
    78
    Docenione treści:
    4
    Nie chcę zakładać nowego wątku, więc zapytam tutaj. Jak za pośrednictwem Click Studio zaimportować więcej niż jedno zdjęcie do produktu?
     
  12. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    Za pomocą (niewspieranej przez home.pl) aplikacji Click Studio nie uda Ci się zaimportować więcej zdjęć. Jednakże mogę zasugerować próbę zaimportowania tych zdjęć za pomocą pliku CSV. W takiej sytuacji w pliku CSV należy podać lokalizację każdego nowego zdjęcia i następnie zaimportować tak przygotowany plik ponownie do sklepu. Za pomocą informacji zawartych w pliku CSV zaimportowane zostaną nowe zdjęcia dla produktów.
     
  13. glowatka

    glowatka Bywalec

    Wiadomości:
    18
    Docenione treści:
    0
    Od dłuższego czasu używam s2s do synchronizacji między subiektem a sklepem na click shopie i generalnie większość rzeczy działa. Niestety największą bolączką jest czas synchronizacji produktów do sklepu. "Aktualizacja dokładna" przy większej liczbie produktów (mam około 3000) trwa koszmarnie długo. Zostało to nieco poprawione w ostatniej aktualizacji s2s, ale i tak o częstej synchronizacji nie ma mowy. W efekcie zrezygnowałem z częstych synchronizacji i program służy do wprowadzania nowych produktów oraz ściągania zamówień.
     
  14. Słoik

    Słoik Znawca

    Wiadomości:
    246
    Docenione treści:
    26
    Ja mam to rozwiązane w ten sposób:
    - co godzinę akt. dokładna tylko dla produktów zaktualizowanych (czyli zmieniony stan, opis itp. oraz nowych)
    - co tydzień dokładna aktualizacja wszystkich produktów
    - co 30 min. pobieranie zleceń
     
  15. atinstalacje

    atinstalacje Aktywny user

    Wiadomości:
    78
    Docenione treści:
    4
    W końcu po długim okresie czasu dałem sobie chwilę na przeanalizowanie oferty "synchronizatorów" CS i okazuje się, że niemal żaden z nich nie ma nic ciekawego do zaoferowania (brak możliwości wysyłki 2 i więcej zdjęć, brak możliwości powiązania produktów, brak multikategorii dla produktu). Chyba będę musiał się pochylić nad S2S ale zrobię to niechętnie, bo strasznie ciężki ten program. Czy możecie wyjaśnić co oznacza "dokładna aktualizacja"?
     
  16. glowatka

    glowatka Bywalec

    Wiadomości:
    18
    Docenione treści:
    0
    W s2s są trzy sposoby synchronizacji produktów z Subiekta do sklepu internetowego (aktualizacja dokładna, przyrostowa i szybka). Aktualizacja dokładna wysyła wszystkie dane produktów (włącznie z opisami i zdjęciami), szybka - wysyła do sklepu tylko cenę i stan magazynowy, natomiast przyrostowa jest połączeniem obu metod - wysyła cenę i stan magazynowy produktów obecnych już na stanie sklepu, a wszystkie dane, gdy jest to nowy produkt. Kluczem jest oczywiście właściwe ustawienie programu dla poszczególnych danych. Program nie wyśle np. danego produktu do kategorii, jeśli kategorie nie zostaną odpowiednio ustawione itp.
     
  17. atinstalacje

    atinstalacje Aktywny user

    Wiadomości:
    78
    Docenione treści:
    4
    Hej,

    odgrzeję nieco starego kotleta. Testuję właśnie s2s i weźcie mnie przekonajcie (bo producent nie potrafi) do tego, żeby używać tego programu. Nie dość, że już na poziomie instalacji poległem i musiałem go zainstalować na kliencie a nie na serwerze, to sama obsługa, jak ktoś wyżej zauważył, wymaga doktoratu.
    Największą bolączką na chwilę obecną jest dla mnie fakt, że program wymusza aktualizację stanów magazynowych do poziomu Subiekta, gdzie dla mnie to kłopot, bo ok. 500 z 4000 produktów sprzedajemy w dropshippingu i automatycznie system "wyłączył" je z dodawania do koszyka. Może jakieś sugestie od doświadczonych sprzedawców?
     
  18. papux

    papux Laureat

    Wiadomości:
    402
    Docenione treści:
    114
    Jeszcze raz powtórzę.
    Subiekt to nie jest program do sprzedaży internetowej.
    S2S to wynalazek który specjalnie został stworzony w abonamencie żeby ssać z przedsiębiorców pieniądze za coś co inne programy magazynowe mają w standardzie.
    Pozdrawiam.
     
  19. atinstalacje

    atinstalacje Aktywny user

    Wiadomości:
    78
    Docenione treści:
    4
    Po czym wnioskujesz, że to nie program do sprzedaży internetowej? Pokażesz mi tańszy, otwarty system sprzedaży z tyloma funkcjami? Pieniądze? 200 zł na rok to są jakieś kosmiczne koszty dla Ciebie?
     
  20. papux

    papux Laureat

    Wiadomości:
    402
    Docenione treści:
    114
    Bo nie ma w niem żadnej sprzedaży internetowej. Sam napisałeś żeby to działało musisz używać integratora s2s.

    Forum nie jest od reklamowania produktu jakiegokolwiek. Udzielam tu wyłącznie pomocy na temat sklepu clickshop i własnego doświadczenia.

    Nie liczy się ilość tylko podejście do pieniądza. Nie liczy się ile dla mnie jest dużo liczy się kto jest wstanie ile i za co zapłacić.


    Według mnie są prostsze i lepsze rozwiązania integracyjne wbudowane w programy magazynowe ale nie jest nim subiekt. Bardzo łatwo znaleźć odpowiednie dla siebie w google i każdy kto rozważa działalność internetową stoi przed takim wyborem.
    Nie ukrywam że znam osoby które działają na s2s i nie narzekają. Kwestia wyboru.
     

Poleć forum znajomym