1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

ROZWIĄZANE Integracja z hurtowniami

Dyskusja w 'Dodatki oraz integracje' rozpoczęta przez użytkownika macrins, 27 Styczeń 2017.

  1. macrins

    macrins Bywalec

    Wiadomości:
    16
    Docenione treści:
    1
    Hi,
    Szukam rozwiązania, które pozwoli mi na automatyczny, cykliczny import produktów, zdjęć, opisów, stanów wraz z narzuconym poziomem marży z kilku hurtowni do sklepu Click Shop. Narzędzie powinno mieć również możliwość mapowania kategorii produktowych. Podzielcie się proszę informacją czego używacie i jakie są Wasze doświadczenia. Myślę np. o http://www.e-mo.com.pl/a2c
    dzięki
    Marcin
     
  2. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    Ze swojej strony polecamy (nie jest to wpis sponsorowany ani też nie jesteśmy partnerami) właśnie produkty firmy e-mo. Nie mniej poczekajmy na sugestie innych użytkowników.
     
  3. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    Jeśli myślisz o ręcznym przenoszeniu danych to sugerujemy skorzystanie z aplikacji e-mo.pl, gdzie w jej ustawieniach możesz skonfigurować czas synchronizacji danych pomiędzy sklepem, a hurtownią, to faktycznie możesz z tego rozwiązania skorzystać.

    Jeśli natomiast myślisz o działaniu na zasadzie CRONA i np. przy wyłączonym komputerze lub laptopie, to wtedy wymagany jest specjalny skrypt działający na zasadzie webAPI , który będzie łączył hurtownie ze sklepem (taki skrypt może wykonać dla Ciebie firma zewnętrzna na zamówienie).

    W nie tak dalekiej przyszłości home.pl planuje dorzucenie wtyczek do najpopularniejszych hurtowni, z których będą mogli skorzystać wszyscy klienci naszych sklepów. Będę one funkcjonowały na takiej samej zasadzie jak skrypty przygotowane przez firmę zewnętrzną.
     
  4. macrins

    macrins Bywalec

    Wiadomości:
    16
    Docenione treści:
    1
    Hej kiedy będą dostępne wtyczki nie tyle do najpopularniejszych hurtowni tylko wspierające określone formaty wymiany danych? W mojej branży kluczowa jest wymiana danych w formacie iof / iai shop.
    Pozdrawiam Marcin
     
  5. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    Wtyczki są dodawane sukcesywnie (po wykonanych testach), nowe wtyczki dodajemy niezależnie od aktualizacji sklepu Click Shop. Oznacza to, że nie będziemy musieli czekać na kolejne aktualizacje sklepu, aby nowe wtyczki pojawiły się w sklepach Click Shop (nie jest to zależne, nowe wtyczki mogą się pojawić z dnia na dzień). Niestety nie mogę teraz napisać o terminach odnośnie wtyczek integrujących Click Shop z największymi hurtowniami. Mogę tylko zapewnić, że mamy to w planach.
     
  6. Darek53

    Darek53 Uczestnik

    Wiadomości:
    26
    Docenione treści:
    1
    Posiadam klucz webAPI do jednej hurtowni z którą współpracujemy. Pytanie jaki jest koszt wykonania takiego skryptu do Click shopa. Nie chce mi się przenosić produktów i opisów ręcznie ;-)

    Pozdr.
     
  7. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    Po wakacjach lub raczej na jesień powinna zostać udostępniona wtyczka, która umożliwi przenoszenie produktów z takich hurtowni do sklepu Click Shop. W tej chwili nie ma możliwości integracji z zewnętrznymi hurtowniami.

    Oczywiście istnieje możliwość skorzystania z aplikacji e-mo.pl, o której wcześniej wspomniałem, ale podczas łączenia się z hurtownia za jego pomocą powinien być włączony jakiś cron, który systematycznie będzie odświezał dane na bieząco (np. kilka razy dziennie). W przypadku e-mo.pl wymagane byłoby manualne właczanie e-mo.pl co jest mało praktyczne.

    Narzedzie e-mo.pl służy bardziej do przenoszenia danych raz na jakiś czas, niż do integracji sklepu z hurtownią.
     
  8. MergiG

    MergiG Zaglądacz

    Wiadomości:
    11
    Docenione treści:
    2
    Witajcie,
    Poproszę o aktualizację w tym temacie.

    Szukam właśnie rozwiązania dla swojego problemu. Bedę wdzięczna za update w powyższej sprawie.
     
  9. machum93

    machum93 Znawca

    Wiadomości:
    225
    Docenione treści:
    28
  10. MergiG

    MergiG Zaglądacz

    Wiadomości:
    11
    Docenione treści:
    2
    Potrzebuje zintegrować e-sklep z hurtownią zewnętrzną. Nie chce mi się wierzyć, że jedyny sposób to ręczne przerabianie plików csv albo płacenie zewnętrznym firmom.
    Skoro ponad 2 lata temu na forum była mowa, że trwają prace nad wtyczką to może jest już jakieś sensowne rozwiązanie?

    Hurtownia udostępnia pliki csv w 2 formatach (, pliki xlm i JSON są dostępne pod linkami... hurtownia udostępnia klucz API... i na pewno jest opcja zautomatyzowania wymiany danych.

    Czy ktoś ma wiedzę i może podpowiedzieć jak to zrobić albo gdzie szukać wiedzy/wskazówek w tym temacie?

    Pozdro wszystkich
    to mówiłam ja Gosia Samosia co wszystko chce zrobić siama :p:)
     
  11. machum93

    machum93 Znawca

    Wiadomości:
    225
    Docenione treści:
    28
    @Małgorzata Gąszczyk z tego co obserwuje na bieżąco są dodawane nowe aplikacje integrujące sklep z daną hurtownią, niestety jeżeli Twoja hurtowania nie jest dostępna w AppStore to jedyne rozwiązanie to napisanie dedykowanej integracji lub skorzystanie z integratorów np. Baselliner lub E-mo
     
    Mariusz lubi to.
  12. MergiG

    MergiG Zaglądacz

    Wiadomości:
    11
    Docenione treści:
    2
    @machum93 nareszcie jakiś konkret, dzięki:)


    Podpowiedzcie mi proszę czy w dobrą stronę szukam rozwiązania - chodzi o stworzenie takiego algorytmu, który będzie cyklicznie pobierał pliki ze strony hurtowni (np json), przerabiał je w odpowiedni sposób dane i zapisywał w formacie csv, tak aby był możliwy import do sklepu.
     
  13. machum93

    machum93 Znawca

    Wiadomości:
    225
    Docenione treści:
    28
    Łatwiej będzie importować produkty bezpośrednio po API sklepu.
    Aktualna dokumentacja dostępna jest na stronie https://tech.clickshop.pl
     
    Mariusz lubi to.
  14. MergiG

    MergiG Zaglądacz

    Wiadomości:
    11
    Docenione treści:
    2
    @machum93 dzięki wielkie, tak właśnie zrobię.
     

Poleć forum znajomym