1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

ROZWIĄZANE Jak dodać mapę google do sekcji kontakt oraz na stronie głównej

Dyskusja w 'Sklep internetowy eSklep' rozpoczęta przez użytkownika Tomek333, 27 Maj 2017.

  1. Tomek333

    Tomek333 Ulubieniec

    Wiadomości:
    196
    Docenione treści:
    6
    Nie znalazłem tej informacji ani w dokumentacji ani na forum, jak to zrobić ?
     
  2. papux

    papux Laureat

    Wiadomości:
    402
    Docenione treści:
    114
  3. Tomek333

    Tomek333 Ulubieniec

    Wiadomości:
    196
    Docenione treści:
    6
    @papux Dzięki ale chodziło mi o miejsce w panelu clickshop
    W sekcji strony informacyjne -> kontakt Dodanie kodu mapy do źródła strony nie działa, co zrobić aby mapa wyswietlała się w sekcji kontakt?
     
    Ostatnia modyfikacja: 29 Maj 2017
  4. Tomek333

    Tomek333 Ulubieniec

    Wiadomości:
    196
    Docenione treści:
    6
    Dodanie kodu mapy do kodu źródłowego nie działa, mapa nie wyswietla się jak to zmienić ?
     
    Ostatnia modyfikacja: 29 Maj 2017
  5. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    Działa. Tylko dodaj proszę ją po wyłączeniu edytora wizualnego. W okienku wprowadzania tekstu masz opcję: Wyłącz edytor i dopiero wklej kod, np. na Szczecin:
    Kod:
    <iframe src="https://www.google.com/maps/embed?pb=!1m14!1m12!1m3!1d9509.036301395176!2d14.5659456!3d53.42807585!2m3!1f0!2f0!3f0!3m2!1i1024!2i768!4f13.1!5e0!3m2!1spl!2spl!4v1496050859173" width="600" height="450" frameborder="0" style="border:0" allowfullscreen></iframe>
     
  6. Tomek333

    Tomek333 Ulubieniec

    Wiadomości:
    196
    Docenione treści:
    6
    Czy jak wczesniej zrobiłem kopie skórki to te zmiany w sekcji kontakt również idą na skórkę kopi zrobionej ? Bo niestety dalej nie wyswietla mi mapy :(
     
  7. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    Skórkę możesz podejrzeć przez jej podgląd, normalnie nie widzisz zmian na aktywnej skórce jeśli pracujesz na kopii.
     
  8. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    Ale Ty masz pustą mapkę w Kontakcie. Dodaj proszę tego iframe którego ja Ci podałem i sprawdź jeszcze raz.
     
  9. Tomek333

    Tomek333 Ulubieniec

    Wiadomości:
    196
    Docenione treści:
    6
    @TheL W sekcji Konfiguracja - Aktywny styl - Ustawienia podstawowe mam napisane RWD - Clickshop (kopia 1) klikam lupke "zobacz sklep" ( nie ma nigdzie opcji podgląd) Jesli to to, to nie pokazuje tej mapy. Nie mam też opcji wrócenia do orginalnej wersji ?(czy robie to prze z usunięcie (kopia1) ?
     
  10. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    NIE, lupa to tylko podgląd, jak chcesz oglądać starą wersję to na niej też lupa.
     
  11. Tomek333

    Tomek333 Ulubieniec

    Wiadomości:
    196
    Docenione treści:
    6
    @Grzesiek dodałem twój kod, niestety dalej puste pole jest
    @TheL " na niej też lupa" nie wiem gdzie miejsce do kliknięcia podglądu starej wersji
    Mając w panelu skórkę z oznaczeniem rwd - (kopia) po kliknięciu podglądu pokazuje mi strone na "kopia 1" ?
     
  12. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    musisz zamknąć wszystkie inne otwarte zakładki ze stroną.
    Ja nie wiem czy teraz edytor nie wycina iframe.
     
  13. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    @TheL wydaje mi się że coś jest w skórce namieszane. Dodanie kodu do strony informacyjnej faktycznie nic nie daje, ale dodanie tego samego kodu do modułu (nowy moduł) wyświetla mapę poprawnie.

    Kod jest dodany z <p> lub bez niego czyli sam iframe.
     
  14. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    tak jak myślałem, obecnie edytor wycina taki kod i zostawia z niego
    Kod:
    <p><iframe style="border: 0;" width="600" height="450" frameborder="0"></iframe></p>
    
     
  15. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    Ja polecam rozwiązanie zastępcze i lepsze z wielu powodów, wstawić obrazek mapy kierujący po kliknięciu do normalnej mapy w google, po pierwsze ładnie się przeskaluje i wyświetli na mobilach, po drugie o wiele lepiej można wszystko wtedy na stronie ułożyć.
     
  16. Tomek333

    Tomek333 Ulubieniec

    Wiadomości:
    196
    Docenione treści:
    6
    Na stronie głównej dodałem moduł html i tam w kodzie kod mapy i się wyswietla nic nie wycina
    Twoje jest to rozwiązanie jednak wolał bym mapę , podobno ma to znaczenie jesli ktos promuje lokalnie.

    Jesli da się na głównej to pewnie jest rozwiązanie i na kontakt ?

    Oraz pytanie sklep jest teraz na kopi skórki wyswietlany czy na oryginalnej ? Ma to znaczenie ?
     
  17. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    Nie ma to większego znaczenia, w sumie bym powiedział, że nie ma żadnego jeśli chodzi o pozycjonowane :)
     
  18. Tomek333

    Tomek333 Ulubieniec

    Wiadomości:
    196
    Docenione treści:
    6
    To drugie mnie interesuje :)
    A jak wrócić do starej skórki nie kopi1 ?
    Oraz czy jak wprowadzam zmiany na kopi 1 to one w orgunalnym się pojawiają czy cos muszę jeszcze klikać ?
     
  19. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    jak wprowadzasz w kopii to musisz ją aktywować aby ludzie widzieli :) "ustaw jako aktywna" jak chcesz oryginał oglądać kliknij na lupkę przy oryginale.
     
  20. Tomek333

    Tomek333 Ulubieniec

    Wiadomości:
    196
    Docenione treści:
    6
    Kurde nie wiem gdzie pokaż mi screen tego miejsca gdzie mam kliknąć. Gdzie aktywować a gdzie wrócić do starej kopi przed moimi zmianami.

    upload_2017-5-29_14-5-9.png
     

Poleć forum znajomym