1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

PORADNIK Jak dodać widget Brand24 do swojego sklepu

Dyskusja w 'Poradniki, gotowe rozwiązania' rozpoczęta przez użytkownika Michał Bednarz, 5 Lipiec 2019.

 1. Michał Bednarz

  Michał Bednarz Nowy użytkownik

  Wiadomości:
  1
  Docenione treści:
  1
  Cześć!
  Z tej strony Michał z Brand24.

  Wielu naszych klientów posiada jednocześnie sklep internetowy na Home.pl, monitoruje swoją markę i chciałoby pokazać opinie o sklepie swoim użytkownikom. Dlatego opisałem poniżej łatwy sposób na zamieszczenie widżetu - elementu wyświetlającego w Twoim sklepie, wzmianki pochodzące z panelu.

  Tworzenie widżetu

  Widżet można stworzyć w naszym panelu, dokładny opis jak to zrobić można znaleźć tutaj: Nowość w Brand24: Widżet z rekomendacjami | Akademia Brand24 i tutaj: Jak osadzić pozytywne opinie na Twojej stronie? Poradnik – Widżet. | Akademia Brand24

  Po utworzeniu widżetu skopiuj kod osadzenia (np klikając przycisk pokazany na poniższym obrazku).

  [​IMG]

  W moim przykładzie użyję podstawowego szablonu sklepu Home.pl i osadzę w nim, na stronie główej, widget stworzony dla projektu monitorującego markę: Wallmart. Mój sklep wygląda następująco

  [​IMG]

  Sposobem na dodanie widżetu, jest zdefiniowanie modułu z kodem osadzenia. Taki moduł będzie można wielokrotnie wykorzystać na stronie, a jego pozycję można określić przeciągając i upuszczając go na ekranie ustawień w panelu administracyjnym sklepu. Metoda ta powinna wystarczyć w większości przypadków.

  Aby móc dodać widżet jako moduł musimy najpierw wyłączyć czyszczenie kodu HTML w opcjach sklepu. Dlatego przejdź do panelu administracyjnego sklepu, a następnie z menu (1) Konfiguracja wybierz opcję Bezpieczeństwo. Tak jak pokazałem na zdjęciu poniżej zaznacz opcję (2) Wyłącz czyszczenie kodu HTML i zapisz konfigurację.

  [​IMG]

  Możemy teraz zająć się stworzeniem modułu. W tym celu wybierz z menu opcję (1) Aktywny styl graficzny (Konfiguracja->Wygląd->Aktywny styl graficzny). Na tym ekranie przejdź do opcji (2) Moduły, a następnie kliknij przycisk (3) Dodaj moduł.

  [​IMG]

  Wypełnij pole (1) Tytuł, koniecznie wybierz opcję (2) Tekst z pola wyboru Tryb, a następnie wklej kod osadzenia skopiowany z panelu Brand24 do pola (3) Treść. Zapisz konfigurację i wróć do listy modułów.

  [​IMG]

  Na ekranie wyświetlającym moduły, wybierz na jakiej stronie chcesz edytować moduły (1) (w moim przypadku strona główna), a następnie z (2) listy dostępnych modułów wybierz nowo stworzony moduł widżetu (tytuł, który wprowadziłeś w poprzednim kroku to jego nazwa). Moduł możesz przeciągnąć i umieścić w dowolnym miejscu swojej strony. Ja zrobiłem to w pasku bocznym po prawej stronie (3). Zapisz konfigurację.

  [​IMG]

  Teraz możesz przejść na swoją stronę i zobaczyć efekt. Widżet powinien pojawić się na stronie Twojego sklepu, tam gdzie go umieściłeś. U mnie wygląda to tak:

  [​IMG]  ---------
  Drugą metodą - bardziej zaawansowaną, jest umieszczenie widgetu poprzez edytor zaawansowany. Należy wtedy do odpowiedniego pliku szablonu wkleić kod osadzenia i całość zapisać.
  ---------

  I to wszyskto, efektywnego korzystania z widżetu!

  Michał
  Brand24
   
  Grzesiek lubi to.

Poleć forum znajomym