1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

WebFTP Jak podejrzeć, edytować lub otworzyć plik za pomocą WebFTP?

Dyskusja w 'WebFTP - zarządzanie zawartością serwera FTP' rozpoczęta przez użytkownika Mariusz, 9 Listopad 2015.

 1. Mariusz

  Mariusz pomoc.home.pl home.pl Administrator forum

  Wiadomości:
  3 088
  Docenione treści:
  302
  Korzystając z klienta WebFTP w dowolnym momencie masz możliwość podglądu oraz edycji umieszczonych na serwerze plików. Dzięki wbudowanemu edytorowi, bez pobierania plików na dysk lokalny, np. Twojego komputera, możesz „na żywo” wprowadzić zmiany lub nawet utworzyć pliki i katalogi.

  Taki sposób zarządzania i edycji plików, zapewnia możliwość wprowadzania szybkich zmian np. w strukturze strony WWW, a także eliminuje konieczność instalacji dodatkowego oprogramowania do zarządzania i edycji zasobów.

  WebFTP daje możliwość:

  • podglądu – dzięki któremu w każdej chwili możesz podejrzeć zawartość pliku na serwerze FTP. Dzięki numeracji wierszy oraz pełnej interpretacji pliku, bez trudu wychwycisz najważniejsze fragmenty kodu i wprowadzisz poprawki. Numeracja wierszy jest bardzo istotna szczególnie podczas interpretacji komunikatów błędów, generowanych na stronach WWW, gdzie w większości przypadków podawana jest nazwa pliku i lokalizacja błędnego fragmentu kodu,

   [​IMG]
  • edycji – za pomocą jednego kliknięcia myszki możesz przejść do edycji zawartości wybranego pliku na serwerze FTP. Dzięki takiemu rozwiązaniu, tworzenie, zarządzanie i konfiguracja stron WWW czy plików skryptów stają się łatwiejsze (zajmują krótką chwilę i nie wymagają obsługi dodatkowych programów do pobierania i edycji zasobów).

   [​IMG]
  • otwarcia – dzięki tej opcji, jednym kliknięciem możesz wywołać wybrany plik w oknie przeglądarki, bez wpisywania pełnej ścieżki dostępu w pasku adresu. Rozwiązanie to sprawdza się zarówno do podglądu tworzonych stron WWW, zmian w plikach stron czy uruchamiania skryptów.


  Przyciski Podgląd, Edycja i Otwórz dostępne są obok plików i archiwów danych, umieszczonych na serwerze FTP.

  [​IMG]

  Ze względu na swoją funkcję, takich przycisków nie posiadają foldery. Nie podlegają one edycji zawartości za pomocą edytora.

  Więcej informacji na temat podglądu, edycji plików za pomocą WebFTP znajdziesz pod tym adresem: https://pomoc.home.pl/baza-wiedzy/jak-podejrzec-edytowac-lub-otworzyc-plik-za-pomoca-webftp/
   
 2. Verix.pl

  Verix.pl Stały bywalec

  Wiadomości:
  39
  Docenione treści:
  7
  Brak przycisku otwórz dla plików txt, html czy php (na screenie są) a powinien być.
  Przycisk pojawił się dla jpg.
   
  Mariusz lubi to.

Poleć forum znajomym