1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

W TRAKCIE Jak przekierować https na http

Dyskusja w 'Obsługa i konfiguracja CMS WordPress' rozpoczęta przez użytkownika konradbt, 29 Wrzesień 2016.

 1. konradbt

  konradbt Zaglądacz

  Wiadomości:
  11
  Docenione treści:
  0
  cześć, witam,

  Z nieznanych mi względów Google zaczął indeksować część zakładek mojej strony jako https. Problem polega na tym, że nie mam certyfikatu SSL i nie bardzo widzę sens jego kupowania, bo nie mam na stronie żadnych płatności czy innej tego typu "wrażliwej" materii.
  Efekt jest taki, że po kliknięciu na link https strona się nie otwiera, tylko mamy komunikat (w zależności od przeglądarki), że strona nie jest prywatna, połączenie nie jest bezpieczne itp.

  Ok, powiecie - usuń "s" z https i po problemie, ale wiadomo o co chodzi: człowiek, który znajdzie mnie poprzez wyszukiwarkę nie będzie bawił się w coś takiego, oleje stronę i już.

  Dodałem więc w pliku .htaccess w katalogu głównym WP takie coś:

  RewriteEngine on
  RewriteBase /
  RewriteCond %{SERVER_PORT} ^443$ [OR]
  RewriteCond %{HTTPS} =on
  RewriteRule ^(.*)$ http://dobreimiefirmy.pl/$1 [R=301,L]


  Wiem, że na ogół powyższy kod powinien rozwiązać problem - u mnie nadal strona nie działa, nie przekierowuje na http. Wnioskuję, że serwer Home wymaga jeszcze jakiś dodatkowych zapisów. Mogę poprosić kogoś z adminów o pomoc - jak rozwiązać ten problem?

  Dzięki z góry,
  pozdrawiam,
  Konrad
   
 2. Grzesiek

  Grzesiek Centrum Pomocy home.pl Administrator forum

  Wiadomości:
  3 660
  Docenione treści:
  333
  Praktycznie to rozwiązanie:

  Metoda 1 - wykrycie numeru portu 443 (SSL)


  RewriteCond %{SERVER_PORT} ^443$
  RewriteRule (.*) http://www.mojastrona.pl/$1 [R=301,L]
  Metoda 2 - wykrycie protokołu HTTPS


  RewriteCond %{HTTPS}=on
  RewriteRule ^(.*)$ http://www.mojastrona.pl/$1 [R=301,L]

  Powinno w zupełności wystarczyć, nie wiem jednak jak patrzy na to Google w kontekście indeksowania. Bardzo ciekawa sytuacja z która nie miałem wcześniej styczności. Nachodzi mnie jednak myśl czy w samym WP nie masz aktywnego adresu https (strzelam) albo jakaś wtyczka go nie wymusza. Możesz podać jakieś adres który google zaindeksowało z https, bo przeglądając wyniki dla adresu dobreimiefimy.pl nie widzę problemu.
   
 3. konradbt

  konradbt Zaglądacz

  Wiadomości:
  11
  Docenione treści:
  0
  Dzięki za sugestie.

  Problem dotyczy tego linku: https://namingblog.pl/jak-nazwac-firme-transportowa-bez-przyrostka-trans/

  Już wyjaśniam o co chodzi, bo to też może mieć znaczenie dla sprawy. Dwa tygodnie temu zmieniłem adres - w sensie: samą domenę dla bloga postawionego na Wordpressie. Z namingblog.pl na dobreimiefirmy.pl. W Google Search Console przeniosłem starą witrynę do nowej domeny, a w Panelu Home.pl ustawiłem przekierowanie 301 w konfiguracji namingblog, żeby przekierowywało na dobreimiefirmy. Wszystko w ramach jednego serwera, gdzie blog wordpressowy nie jest "główną" stroną, tj. jest osadzony w katalogu autoinstalator/wordpress. Chodzi o to, że w katalogu public_html jest strona zupełnie odrębne i niezwiązana z WP . Blog wordpressowy jest "zamknięty" w katalogu autoinstalator/wordpress

  I tak - pierwsza metoda, o której mówisz niestety nie działa, tj. nie otwiera się https. Strona http://dobreimiefirmy działa, a http://namingblog przekierowuje na dobreimiefirmy.

  Druga metoda: https również nie działa, Dodatkowo obie domeny http://dobreimiefirmy i http://namingblog nie otwierają się, wyświetlając komunikat o zapętlonych przekierowaniach. Gdy przez Panel Home.pl wyłączam przekierowanie 301, wówczas https nadal nie działa, a obie domeny (http://dobreimiefirmy i namingblog) otwierają się, ale.. przekierowują na stronę główną w katalogu public_html,.

  Dodam, że "RewriteRule ^(.*)$ http://adres.pl/$1 [R=301,L]" testowałem i raz wpisując adres dobreimiefirmy, a drugim razem namingbblog, ale efekt był taki sam.

  Kurczę, sam się w tym już gubię, co tu robić?:)
   
 4. Mariusz

  Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

  Wiadomości:
  3 087
  Docenione treści:
  302
  Moim zdaniem ten kod powinien załatwić sprawę:
  Kod:
  RewriteEngine On
  RewriteCond %{HTTPS} on
  RewriteRule ^ http://%{HTTP_HOST}%{REQUEST_URI} [L,R=301]
  
  Jeśli użytkownik korzysta z protokołu https:// zostanie przekierowany na naszą stronę, ale tak by nie używał https://

  Później chyba pozostanie tylko czekać, aż Google poprawi swoje indeksy.
   
 5. Grzesiek

  Grzesiek Centrum Pomocy home.pl Administrator forum

  Wiadomości:
  3 660
  Docenione treści:
  333
  https://pomoc.home.pl/baza-wiedzy/google-przekierowuje-adres-https-strony-ktora-posiada-certyfikatu

  Zaktualizowałem artykuł o informacje dot. konieczności posiadania certyfikatu SSL (jeśli oczekujemy szybkiego rozwiązania z pominięciem przeindeksowania adresów po stronie Google). Ze względu na to że przy tego typu przekierowaniach, w pierwszej kolejności i tak uruchamiany jest adres zaindeksowany przez Google, a następnie dopiero przekierowanie z https na http, w efekcie nie zmienimy tego. Albo SSL dla domeny albo trzeba poczekać na przeindeksowanie adresów po stronie Google .
   
  Ostatnia modyfikacja: 12 Marzec 2018
 6. Grzesiek

  Grzesiek Centrum Pomocy home.pl Administrator forum

  Wiadomości:
  3 660
  Docenione treści:
  333
  Oferta handlowa:

  W ofercie home znajdziesz wiele usług, które mogą wpłynąć bezpośrednio na widoczność strony WWW, ale także jej pozycjonowanie, reklamę i bezpieczeństwo. Popularną usługą wpływającą na obecność stron WWW w sieci jest certyfikat SSL. Zapewni on bezpieczeństwo poczcie e-mail, a także zaszyfruje informacje przekazywane przez stronę WWW. Pamiętaj także o bezpieczeństwie urządzeń mobilnych:

   

Poleć forum znajomym