1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

Jak uruchomić nowy interpreter PHP na serwerze w home.pl?

Dyskusja w 'Testy nowego interpretera php w wersji 7.0' rozpoczęta przez użytkownika Grzesiek, 13 Styczeń 2016.

  1. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    Interpreter jest aktywny na wszystkich usługach linii ekonomicznej i profesjonalnej, a także usłudze Wordpress Hosting SDD i Click Shop.

    W chwili obecnej, uruchomienie interpretera PHP nie jest dostępne z poziomu panelu administracyjnego, a możliwie jedynie poprzez dodanie na serwerze FTP w katalogu głównym lub podkatalogu, pliku .htaccess, który uruchomi wybraną wersję interpretera.

    Umieszczenie pliku .htaccess zależne jest od tego, czy ma on być aktywny dla całego serwera (katalog główny) czy tylko dla wybranego serwisu/katalogu (podkatalog).

    Aby uruchomić interpreter PHP w wersji 7.0 na serwerze FTP, w katalogu dla którego ma być on aktywny, dodaj plik .htaccess zawierający wpis:

    Kod:
    :Location /*.php
    Use php7
    :Location
    Aby wyświetlić informacje, PHP INFO, dot. nowego interpretera PHP, dodaj w tym samym katalogu plik o nazwie, np.: phpinfo.php, zawierający wpis:

    Kod:
    <?php phpinfo(); ?>
    a następnie wywołaj go w przeglądarce internetowej.

    Np. na serwerze php.home.pl utworzyłem katalog o nazwie /php7 a w nim dodałem w/w plik .htaccess oraz plik phpinfo.php. Interpreter PHP w wersji 7 jest aktywny dla katalogu /php7 i całej jego zawartości. Pod adresem www.php.home.pl/php7/phpinfo.php mogę sprawdzić informacje o nowym interpreterze.

    • Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o zmianie interpretera PHP za pomocą pliku .htaccess.
    • Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o aktywnych wersjach interpretera PHP na serwerach home.pl
     
    Ostatnia modyfikacja: 13 Styczeń 2016

Poleć forum znajomym