1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

Jak wprowadzić wielojęzyczność strony?

Dyskusja w 'Kreator stron internetowych' rozpoczęta przez użytkownika serwer1570355, 11 Czerwiec 2015.

 1. serwer1570355

  serwer1570355 Nowy użytkownik

  Wiadomości:
  2
  Docenione treści:
  0
  Będę wdzięczny za pomoc. Nie wiem jak umożliwić wybór języka strony i stworzenie strony wielojęzycznej?
  Czy ktoś może wie?
   
 2. Grzesiek

  Grzesiek Centrum Pomocy home.pl Administrator forum

  Wiadomości:
  3 660
  Docenione treści:
  333
  Oczywiście, rozwiązanie wskazaliśmy w naszej dokumentacji:

  https://pomoc.home.pl/baza-wiedzy/jak-udostepnic-strone-w-wielu-jezykach-narzedzia-google/

  Kreator Click Web nie oferuje sam w sobie opcji prowadzenia strony z wyborem wersji językowej. Można to rozwiązać np. za pomocą zewnętrznego narzędzia jakim jest Tłumacz Google.

  Jeśli chciałbyś wprowadzić własne tłumaczenia, to albo zgłoszenie korekty do Google Tłumacza, albo zrobienie wielu zakładek, części w jednym języku i części w drugim języku.
   
 3. serwer1570355

  serwer1570355 Nowy użytkownik

  Wiadomości:
  2
  Docenione treści:
  0
  Dzięki za wyjaśnienie, ale jak rozumiem nie ma sposobu żeby tak jak w przypadku innych stron np. w górnym rogu umieścić "flagi" z możliwością wyboru języka strony?
   
 4. Mariusz

  Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

  Wiadomości:
  3 087
  Docenione treści:
  302
  W przypadku kreatora Click Web, nie ma możliwości bezpośredniego przygotowania funkcji z wyborem języka. Istnieje alternatywa, o której wspomniał Grzesiek.

  Możesz również przygotować treści w odpowiednim języku i dodać je do struktury menu jako kolejna podstrona, w której będą zawarte informacje dla odwiedzających z innych krajów.
   
 5. Grzesiek

  Grzesiek Centrum Pomocy home.pl Administrator forum

  Wiadomości:
  3 660
  Docenione treści:
  333
  Przyszedł mi do głowy jeszcze jeden pomysł, o którym też pisaliśmy w dokumentacji - ukrywanie podstron.

  Tworząc menu nawigacji, czyli listę stron i podstron, możesz sprawić, że będą one widoczne dla odwiedzających lub nie. Przykład, tworzysz podstronę dot. oferty firmy, ale do czasu jej uzupełnienia, nie chcesz aby była dostępna z paska nawigacji. Ty zobaczysz ją w Kreatorze, ale użytkownicy strony już nie.

  Ukryte strony posiadają jednak swoje adresy, np. mojastrona.pl/podstrona-galeria oznacza to, że jeśli ukryjesz podstronę, to i tak znając jej adres, możesz wywołać ją w przeglądarce.

  Jak to zrobić: tworzysz strukturę strony, przechodzisz do jej podglądu lub po prostu publikujesz ją. Wchodząc na wybrane podstrony, w pasku adresu masz ich adres. Kopiujesz adresy stron które chcesz ukryć. W ustawieniach nawigacji, ukrywasz wybrane strony, a na samej witrynie/w jej strukturze, dodajesz linki do ukrytych podstron.

  Co to daje? Użytkownik wchodzi do menu: O nas i widzi wersję polską, klika ikonę/obrazek/link i wyświetla mu się strona anglojęzyczna (ukryta w pasku nawigacji) jeśli teraz przejdzie np. do menu Galeria, znów zobaczy domyślną wersję językową, np. PL (kliknięcie z paska nawigacji) po czym znów możesz mu udostępnić link do strony anglojęzycznej.

  Rzuć okiem na ten artykuł: https://pomoc.home.pl/baza-wiedzy/nawigacja-zmiana-kolejnosci-i-ukrywanie-podstron/

  To jest oczywiście rozwiązanie wymagające "zabawy". Co do prostego rozwiązania, zgłoszenie zostało już przekazane do autorów oprogramowania. Jeśli coś w tym temacie się ruszy, napiszemy o tym. W chwili obecnej wskazane tu na forum rozwiązania to jedyna dostępna opcja.
   

Poleć forum znajomym