1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

SUGESTIA Jeden user, wiele usług, wiele kont

Dyskusja w 'Sugestie i zgłoszenia' rozpoczęta przez użytkownika Magdalenkaa, 20 Czerwiec 2017.

  1. Magdalenkaa

    Magdalenkaa Praktyk

    Wiadomości:
    30
    Docenione treści:
    6
    Bazując na zgłoszeniu @TheL dot. problemów z logowaniem, sugeruję:

    co zrobić w sytuacji w której wiele firm/kont ma jednego administratora, który posługuje się jednym adresem e-mail. Kiedyś już o to pytałam w kontekście starego panelu czy można, np. ustawić aby ten admin logując się widział wszystkie (i tylko te) usługi które zostały mu przypisane. No ale w starym cyzli obecnym panelu to nie istniało.

    Tu wydaje mi się że przeszło by takie coś. Skoro na koncie mogę utworzyć użytkownika i przypisać mu już usługi, i on ma swój login, i na kolejnym koncie mogę utworzyć admina i przypisać mu usługi, podając ten sam adres e-mail, to w efekcie mógłby on mieć dostęp do usług z pierwszego i drugiego konta.

    Czyli w panelu było by tak: utwórz konto, wskaż usługi, wybierz czy chcesz przypisać usługi do już istniejącego konta (user istnieje np. w ramach innego konta) lub utwórz nowego w ramach swojego konta (2 opcje). Bo wiadomo że nie można utworzyć 2 użytkowników o tych samych mailach.
     
    TheL lubi to.
  2. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    Dodam tylko, że dzięki takiemu rozwiązaniu wiele osób oszczędziłoby sobie czas który jest potrzebny do przelogowania na inne konto. Przy jednym czy 2 nie ma to znaczenia, ale już przy 20 zaczyna mieć.
    Ważne jest też aby można było tworzyć większą ilość użytkowników panelu z różnymi uprawnieniami, to bardzo ważne i wszystkie inne panele to mają.
     
  3. Magdalenkaa

    Magdalenkaa Praktyk

    Wiadomości:
    30
    Docenione treści:
    6
    W ogóle zastanawiam się, jak zostanie rozwiązany temat, w którym np. jan kowalski jest pracownikiem firmy X i ma konto (osobne) do panelu. Jan kowalski chce być klientem firmy home.pl, ale jego adres e-mail jest zajęty bo jest już userem. Czyli musi podać inny adres e-mail

    I tu właśnie rozwiązaniem było by aby tworzyć userów/klientów którzy mogą mięc dostęp do usług z wielu kont. Ostatecznie jan kowalski widziałby np. usługi z 3 kont innych klientów, ale i własne, zarejestrowane na niego (np. aby być klientem, uzupełnij formularz usera dot. danych do faktury).
     
  4. LorK

    LorK Przyjaciel forum Beta-tester

    Wiadomości:
    1 064
    Docenione treści:
    96
    jak to powiedziało Home - "mają na to asa w rękawie" :)
     

Poleć forum znajomym