1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

ROZWIĄZANE Jetpack nie łączy się z wordpress.com

Dyskusja w 'WordPress, Joomla!, PHP, HTML, CSS' rozpoczęta przez użytkownika jacekkosc, 24 Kwiecień 2017.

  1. jacekkosc

    jacekkosc Nowy użytkownik

    Wiadomości:
    2
    Docenione treści:
    1
    Mam aktywna usługę Bizness Cloud Starter w home.pl. Poprzez Auttoinstalator zainstalowałem na serverze WordPress, aktualna wersja 4.7.4. Chcę korzystać z WordPressa off-line zainstalowałem klienta off-line WordPress.com (wersja 2.3.0). Podczas instalacji tegoż klienta instalator poinformował mnie, że aby możliwe było korzystanie z niego z WordPressem zainstalowanym samodzielnie na zewnętrznym serwerze (nie jako blog na wordpress.com) masm zainstalować wtyczkę Jetpack. Zrobiłem to. Na koniec instalacji wtyczka żąda połączenia z kontem wordpress.com (posiadam tab bezpłatne konto bloggerskie). Niestety po kliknięciu na polecenie "Connect Jetpack" (wtyczkę w WordPressie zainstalowaną na moim serwerze z kontem wordpress.com) pojawia się komunikat następującej treści:

    "Error Details: The Jetpack server was unable to communicate with your site http://kosciukiewicz.com [HTTP 403]. Ask your web host if they allow connections from WordPress.com. If you need further assistance, contact Jetpack Support: http://jetpack.com/support/"

    Jeśli się nie mylę błąd HTTP403 oznacza brak dostępu do zasobów. Jeśli dobrze rozumiem to moja instalacja WordPressa blokuje w jakiś sposób dostęp.

    Zainstalowałem na próbę kilka innych klientów off-line do blogowania na Wordpressie, np. BlogJet (3.0.7.2). Po zainstalowaniu programu i podaniu adresów strony z wordpressem i danych logowania pojawia się okno z informacją:

    BlogJet could not find //WPWP_Path/xmlrpc.php

    Znów nic z tego :(

    Podobnie Qumana przy próbie podłączenia do strony z WordPressem zwraca błąd:

    HTTP403

    a próba bezpośredniego otwarcia w Chrome strony:

    http://???.com/xmlrpc.php, także zwraca błąd:

    403 Forbidden
    You don't have permission to access this document.

    Może ktoś spotkał się z podobną sytuacją i rozwiązał ją? Byłbym wdzięczny za pomoc.

    Pozdrawiam

    Jacek
     
  2. casar

    casar Profesjonalista

    Wiadomości:
    507
    Docenione treści:
    135
    Domyślnie xmlrpc.php może byc zablokowany w pliku .htacces strony. Zaloguj sie np. przez WebFTP, sprawdź plik i w razie konieczności usuń blokadę.

    Wysłane z mojego PLUS przy użyciu Tapatalka
     
    jacekkosc lubi to.
  3. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
  4. jacekkosc

    jacekkosc Nowy użytkownik

    Wiadomości:
    2
    Docenione treści:
    1
    To działa! Dziękuję Grzesiek i casar!
     
    Mariusz lubi to.
  5. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    Ustawiam w takim razie temat jako rozwiązany i polecamy się na przyszłość ;)
     

Poleć forum znajomym