1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

ROZWIĄZANE Joomla 3.6.3 - panel bład (po aktualizacji do 3.6.4 zadziałało)

Dyskusja w 'WordPress, Joomla!, PHP, HTML, CSS' rozpoczęta przez użytkownika jedrus, 25 Październik 2016.

  1. jedrus

    jedrus Bystrzak

    Wiadomości:
    60
    Docenione treści:
    11
    Po wpisaniu loginu i hasła do panelu w J.3.6.3 wyświetla sie taki komunikat:

    Fatal error
    : Class 'FOFModel' not found in /home/users/...nazwakatalogu.../public_html/administrator/components/com_cpanel/views/cpanel/view.html.php on line 52

    Coś się spsuło a pytanie: jak dojść do tej linii i co poprawić..?? To jest strona z "przeskokiem" z v 3.2.2 do 3.6.1 potem 3.62 i teraz 3.6.3 ale "do teraz" wszystko chodziło.Zaktualizowałem dzisiaj tylko lang.PL, wyczyściłem pamięć i odblokowałem chyba z 5 dodatków. Jeszcze ze 2-3 razy zalogowałem się i tu nagle ten komunikat.
     
  2. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    com_cpanel to jakiś komponent w Joomla czy standardowy panel dla Joomla, który istnieje przy wersji 3.6.3?
     
  3. jedrus

    jedrus Bystrzak

    Wiadomości:
    60
    Docenione treści:
    11
    Właśnie sprawdziłem to co na serwerze i surową Joomla i nie występuje w folderze component. Jest w folderze administrator-> components
     
  4. jedrus

    jedrus Bystrzak

    Wiadomości:
    60
    Docenione treści:
    11
    Jeszcze raz piszę bo problem rozwiązany. Właśnie grzebiąc w innych serwisach, wyskoczył komunikat o nowej v. Joomla 3.6.4. W piątek pokazała się 3.6.3 a teraz 3.6.4 więc musiało być coś nie halo z 3.6.3. Co zrobiłem, nadpisałem via FTP zawartość "surówki" 3.6.3, usunąłem katalog "instaltion" i wszystko ruszyło. :)
     
    Mariusz lubi to.
  5. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    zawsze jeśli jest problem z komponentem warto nazwę jego katalogu przez ftp zmienić na inną tymczasowo, wtedy często udaje się zalogować itd.
     
    Mariusz lubi to.
  6. jedrus

    jedrus Bystrzak

    Wiadomości:
    60
    Docenione treści:
    11
    Ooo a tego myku nie znałem. Podmieniałem same elementy - bez efektu ale gdy zobaczyłem info o kolejnej aktualizacji J, to coś mnie oświeciło, przewaliłem na serwer całą zawartość paczki i...... ruszyło. :) V. 3.6.4 nie aktualizuję, odczekam kilka dni bo może znowu coś skopali.
     
  7. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    bardzo często ratuje sytuację taka sztuczka :)
     

Poleć forum znajomym