1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

SUGESTIA jpeg 2000

Dyskusja w 'Sklep internetowy eSklep' rozpoczęta przez użytkownika bellita, 28 Styczeń 2020.

 1. bellita

  bellita Stały bywalec

  Wiadomości:
  38
  Docenione treści:
  2
  Żeby przyspieszyć działanie sklepu chciałem zmienić zdjecia na format jpeg2000 (.jp2). Niestety sklep nie akceptuje tego formatu. Mam sugestię, żeby była możliwość użycia jpeg2000.
   
 2. machum93

  machum93 Pomocnik

  Wiadomości:
  123
  Docenione treści:
  13
  Obecnie faktycznie format nie jest obsługiwany ale możesz skorzystać z optymalizacji zdjęć np. program graficzny lub rozwiązanie online( np. stronka kraken.io )
   
 3. bellita

  bellita Stały bywalec

  Wiadomości:
  38
  Docenione treści:
  2
  Dzieki. Uzyje zeby zoptymalizowac strone glowna. Nie chcialbym natomiast robic optymalizacji dla wszystkich produktow po czym okaże sie ze format jpeg 2000 zacznie byc obsługiwany i cala robota pójdzie na marne.
   
 4. TheL

  TheL @Lider VIP Beta-tester

  Wiadomości:
  2 400
  Docenione treści:
  532
  JPEG2000 jest standardem 20 letnim który się nie przyjął z różnych przyczyn, wątpię aby kiedykolwiek się przyjął patrząc na to, że w tej chwili idzie się w jakość zdjęć produktowych i szaty graficznej, praktycznie nie pamiętam abym gdzieś używał czegoś innego niż png. Panuje dziwne myślenie, że masakryczna optymalizacja grafik coś da przy seo. Powiem tylko, że części ze stron przy których pracowałem nie powinno być widać wcale ze względu na wielkość i jakość grafik, a jednak są na swoich miejscach mimo wyników testów wydajności pokazujących duże problemy z wielkością grafik.
  Sklep rządzi się nieco innymi prawami, tu klient chce widzieć produkt jak najlepiej i w jak największym powiększeniu.
   
 5. bellita

  bellita Stały bywalec

  Wiadomości:
  38
  Docenione treści:
  2
  Google udostępnia narzędzie w którym sa tez zalecenia co zrobic zeby poprawić działanie strony z ich perspektywy. https://developers.google.com/speed/pagespeed/insights/?hl=pl Nie wiem czy jest sens dyskutować czy zmiana formatu jest potrzebna czy nie i jak to wpłynie na pozycje skoro jest to wyraźnie napisane, ze google preferuje jpeg2000 lub webp. Nie jest to zapewne najważniejsze ale wolałbym wybiec o krok do przodu. Czy technicznie jest to duża zmiana? Wydaje mi sie ze wystarczy zmiana filtra w oknie dodawania zdjecia.
   
 6. TheL

  TheL @Lider VIP Beta-tester

  Wiadomości:
  2 400
  Docenione treści:
  532
  Tak znam doskonale insights i nigdy nie miałem problemu z grafikami jeśli były zoptymalizowane i nigdy nie musiałem do tego celu stosować jpeg2000
   

Poleć forum znajomym