1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

SUGESTIA Kalendarz w chmurze dla Personal e-mail

Dyskusja w 'Poczta home.pl' rozpoczęta przez użytkownika m4thew, 13 Styczeń 2016.

 1. m4thew

  m4thew Nowy użytkownik

  Wiadomości:
  1
  Docenione treści:
  0
  Witam serdecznie.

  Jestem aktywnym, mobilnym człowiekiem o zorganizowanym czasie i korzystam z aplikacji na smartfona typu organizer/kalendarz. Wiele z tych aplikacji proponuje ładowanie kalendarza do chmury (iCloud, Google, Yahoo etc.). Nie ufam za bardzo tym firmom, nie chcę im powierzać swoich osobistych danych.

  W usłudze Cloud Email Xchange jest kalendarz w chmurze natomiast jak zaznaczono:

  "Pamiętaj: potencjał Xchange wykorzystasz w pełni, rejestrując co najmniej dwa stanowiska Cloud Email Xchange."

  Kupowanie usługi Xchange dla osoby prywatnej na dwa stanowiska bez wykorzystania całego potencjału usługi(współdzielenie przestrzeni, zadań, wszelkiego rodzaju sharing) nawet w ramach samej formuły w jakiej ona jest oferowana, jest dla mnie czymś absurdalnym.

  Bardzo mi zależy na samym kalendarzu w chmurze, żebym mógł się wpiąć do niego z aplikacji SolCalendar na Androida.

  Pozdrawiam.
   
 2. Grzesiek

  Grzesiek Centrum Pomocy home.pl Administrator forum

  Wiadomości:
  3 602
  Docenione treści:
  329
  Licencja Cloud Email Xchange to nieco inna sprawa niż to o czym piszesz. Cloud Email Xchange (https://home.pl/xchange) to współdzielenie zasobów, praca grupowa. Analogicznym odpowiednikiem jest standardowy Exchange z którego korzysta wiele firm do lepszego przepływu informacji.

  Ciebie interesuje po prostu synchronizacja kalendarza i kontaktów z programem pocztowym, w tym zakresie możesz skorzystać z protokołu CalDav i CardDav. Skorzystaj z poniższych artykułów, aby dowiedzieć się więcej o konfiguracji:
  Za poprawne działanie synchronizacji będzie odpowiadał odpowiedni program pocztowy. Możliwe że konieczna będzie instalacja dodatkowych wtyczek. Sprawdź proszę to rozwiązanie, jest bezpłatne :)
   

Poleć forum znajomym