1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

SUGESTIA Kalendarz w chmurze dla Personal e-mail

Dyskusja w 'Poczta home.pl' rozpoczęta przez użytkownika m4thew, 13 Styczeń 2016.

  1. m4thew

    m4thew Nowy użytkownik

    Wiadomości:
    1
    Docenione treści:
    0
    Witam serdecznie.

    Jestem aktywnym, mobilnym człowiekiem o zorganizowanym czasie i korzystam z aplikacji na smartfona typu organizer/kalendarz. Wiele z tych aplikacji proponuje ładowanie kalendarza do chmury (iCloud, Google, Yahoo etc.). Nie ufam za bardzo tym firmom, nie chcę im powierzać swoich osobistych danych.

    W usłudze Cloud Email Xchange jest kalendarz w chmurze natomiast jak zaznaczono:

    "Pamiętaj: potencjał Xchange wykorzystasz w pełni, rejestrując co najmniej dwa stanowiska Cloud Email Xchange."

    Kupowanie usługi Xchange dla osoby prywatnej na dwa stanowiska bez wykorzystania całego potencjału usługi(współdzielenie przestrzeni, zadań, wszelkiego rodzaju sharing) nawet w ramach samej formuły w jakiej ona jest oferowana, jest dla mnie czymś absurdalnym.

    Bardzo mi zależy na samym kalendarzu w chmurze, żebym mógł się wpiąć do niego z aplikacji SolCalendar na Androida.

    Pozdrawiam.
     
  2. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    Licencja Cloud Email Xchange to nieco inna sprawa niż to o czym piszesz. Cloud Email Xchange (https://home.pl/xchange) to współdzielenie zasobów, praca grupowa. Analogicznym odpowiednikiem jest standardowy Exchange z którego korzysta wiele firm do lepszego przepływu informacji.

    Ciebie interesuje po prostu synchronizacja kalendarza i kontaktów z programem pocztowym, w tym zakresie możesz skorzystać z protokołu CalDav i CardDav. Skorzystaj z poniższych artykułów, aby dowiedzieć się więcej o konfiguracji:
    Za poprawne działanie synchronizacji będzie odpowiadał odpowiedni program pocztowy. Możliwe że konieczna będzie instalacja dodatkowych wtyczek. Sprawdź proszę to rozwiązanie, jest bezpłatne :)
     

Poleć forum znajomym