1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

Hosting Kilka wydzielonych folderów dla jednego konta FTP

Dyskusja w 'Sugestie i zgłoszenia' rozpoczęta przez użytkownika Grzesiek, 2 Listopad 2015.

  1. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    Sugestia zaproponowana przez użytkownika usług home.pl:

    Przydałaby się możliwość podpięcia w FTP kilku folderów pod jeden login, tak by osoba logując się za pomocą swojego maila miała dostępnie tylko do jednego folderu, który aktualnie jest udostępniany, ale także inne.

    Gdy posiadam całą gałąź folderów, nie chciałbym by każdy miał dostęp do wszystkiego, ale tylko do wybranych folderów. W niektórych firmach hostingowych spotkałem się z tym, jest to bardzo przydatne rozwiązanie, pozwala udostępniać jakieś pliki dla wybranego grona osób
     
  2. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    wg mnie nie jest to dobre rozwiązanie, ja dla bezpieczeństwa byłbym za nie wprowadzaniem go. Można to rozwiązać przez odpowiednie zorganizowanie drzewa folderów, ale oby nie było możliwości wielu folderów pod jeden login ftp.
     
  3. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    Nie będę ukrywał, że w tym temacie pojawia się trochę zapytań, prosty przykład: administrator X zarządza folderami 1, 2, 3, a Y 4, 5. Drzewo folderów jest dobrym rozwiązaniem i takie polecamy, ale może też wymagać niepotrzebnych zmian. No brak możliwości współdzielenia zasobów. Powiem szczerze, że sugestia jest zgłoszona, ale na chwilę obecną konkretów nie posiadam. Nie mniej przenieśliśmy ten temat i jesteśmy ciekawi Waszych opinii lub rozwiązań.

    Hosting współdzielony, pod względem administracyjnym, to przede wszystkim hosting jednego administratora lub kilku, z konkretnymi wydzielonymi zasobami. Jak wiadomo serwery dedykowane czy VPS są pod tym względem atrakcyjniejsze, ale to już kwestia doprecyzowania potrzeb.

    Oczywiście względy bezpieczeństwa na pierwszym miejscu!
     

Poleć forum znajomym