1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

W TRAKCIE Kody EAN

Dyskusja w 'Sklep internetowy eSklep' rozpoczęta przez użytkownika gielo, 3 Kwiecień 2015.

  1. gielo

    gielo Nowy użytkownik

    Wiadomości:
    4
    Docenione treści:
    1
    Jak wyświetlić kod ean na karcie produktu? Kody mamy przypisane do produktów, docelowo maja być one synchronizowane z subiektem. Nie widzę żadnej opcji umożliwiającej wyświetlanie kodów EAN na kartach produktów, więc jaki kod i gdzie wpisać aby było to możliwe. Korzystamy z szablonu standardowy lekki ze zmodyfikowanym wyglądem.
     
  2. andrzej.kurt

    andrzej.kurt Początkujący

    Wiadomości:
    5
    Docenione treści:
    0
    Kody EAN są dostępne w CSV, np. podczas eksportu z bazy danych (Centrum Wymiany Danych) więc powinieneś móc to wyciągnąć jakąś zmienną. Ja swego czasu rozwiązałem to atrybutami produktu, czyli Grupa atrybutów, np. identyfikacja produktu, atrybut: kod EAN13, wartość - pole tekstowe. Atrybuty nie są uwzględniane w CSV, więc nie prześlesz tego do Subiekta, ale będziesz mógł wysłać CSV w polem EAN, więc i tak Subiekt to przyjmie.

    Dodając produkt, uzupełniałem EAN ręcznie i potem dodawałem atrybut kopiując wartość. Gorzej gdy robisz import produktów do sklepu, z pliku, wtedy ręcznie lecisz. Może home.pl Ci podpowie coś innego...
     
  3. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    Jak wyświetlić kod EAN13/EAN-13/EAN na karcie produktu?

    Witaj, @andrzej.kurt wskazał poprawne rozwiązanie i jest ono często stosowane, szczególnie jeśli nie miałeś wcześniej do czynienia z Edycją zaawansowaną sklepu, czyli edycją plików .tpl i .css odpowiedzialnych za "szkielet" i stronę wizualną sklepu.

    Wskażę Ci rozwiązanie, które zautomatyzuje cały proces. Zastosujemy tu zmienną, która wyciągnie informacje o wprowadzonym dla produktu kodzie EAN i wyświetli go, w zasadzie w dowolnym miejscu, na karcie produktu.

    W poniższym przykładzie, umieściłem zmienną tak, aby kod wyświetlał się pod kodem produktu. Jeśli chcesz go zlokalizować gdzieś indziej, zrób proszę kopię skórki i dopiero dokonuj edycji. Jeśli coś się nie uda, zawsze możesz powrócić do pierwowzoru, wykonać kolejną kopię skórki, itd.

    1. Zaloguj się do panelu sklepu i przejdź do zakładki Konfiguracja --> Wygląd --> Aktywny styl graficzny,
    2. Odszukaj w górnej części ekranu, przycisk Utwórz kopię, a następnie nadaj jej nazwę i potwierdź klikając ZAPISZ,
    3. Także w górnej części ekranu znajdziesz przycisk Ustaw jako aktywną, (nie jest to warunek konieczny na tym etapie),
    4. Po lewej stronie ekranu kliknij Edycja zaawansowana, a następnie odszukaj plik o nazwie product/index.tpl,
    5. Klikając koło zębate, wybierz Edytuj,
    6. W okolicach 320 wiersza znajdziesz fragment kodu odpowiedzialny za wyświetlanie kodu produktu, umieść tam poniższy fragment kodu:

    {$product->defaultStock->stock->ean}

    Ja wpisałem go w postaci EAN: {$product->defaultStock->stock->ean} czego efekt widać na załączonym screenie.
    7. Zapisz wprowadzone zmiany. Upewnij się, że produkt ma wpisany kod EAN, a następnie wyświetl go w przeglądarce. Jeśli nie widać zmian, odśwież stronę CTRL + F5 lub czyszcząc pamięć cache przeglądarki.

    Wszystkie niezbędne informacje dodałem w postaci zrzutów ekranu. Przy okazji, pamiętaj że Edycja zaawansowana jest elementem, który nie podlega naszemu wsparciu technicznemu. Nie ingerujemy w wygląd sklepu, ani też nie zajmujemy się wsparciem w zakresie jego przywrócenia. Dlatego zawsze kiedy dokonujesz tego typu zmiany, twórz kopie skórek na których pracujesz. W ten sposób bez problemu cofniesz zmiany.

    Jeśli oczywiście masz inne, podobne pytania, pisz. Będziemy starali się w miarę możliwości wskazać Ci rozwiązanie, być może inni użytkownicy też coś podpowiedzą.

    Daj znać czy wszystko działa poprawnie.

    Pomocny artykuł: https://pomoc.home.pl/baza-wiedzy/do-czego-sluzy-opcja-wyglad-aktywny-styl-graficzny/
     

    Załączone pliki:

  4. gielo

    gielo Nowy użytkownik

    Wiadomości:
    4
    Docenione treści:
    1
    Nie mam problemów z konfiguracja zaawansowaną, a pliki od początku dostosowuję do naszych potrzeb zarówno .tpl jak i css.

    Właśnie o to chodziło :) działa ale tylko dla ean podawanych w głównym menu konfiguracji produktu. Fajnie jakby to jeszcze dziąłało dla tych co są podawane w konfiguracji wariantów (pewnie inna zmienna za to odpowiada), gdzie zmieniając wariant zmeniałby się ean tak jak zmienia się obecnie kod produktu :) Oczywiście skorzystałem z porady Pana Grzegorza z BOK Home. Może jest gdzieś dostępna jakaś lista tych zmiennych odpowiedzialnych za wyświetlanie poszczególnych elementów na sklepie? Przyznam, że ułatwiło by mi to prace nad sklepem.
     
  5. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    Mogę tylko udostępnić Ci taką dokumentację: http://tech.sklep-pomoc.home.pl/style-graficzne co powinno pomóc Ci w identyfikacji plików .tpl
    Chociaż tu na niewiele się zda, bo to i tak dotyczy karty produktu, niczego innego.

    Co do dalszej części, czyli odświeżania EAN dla danego wariantu, spróbuję ustalić coś więcej. Widzę po teście, że faktycznie nic się nie odświeża, poza kodem produktu. Albo jest to kwestia niestandardowych danych, aby coś zapisane w divie. W tym zakresie zostawie to jednak specjalistom.

    Daj nam czas do poniedziałku, zobaczymy co da się zrobić w tym temacie.
     
  6. gielo2

    gielo2 Zaawansowany

    Wiadomości:
    164
    Docenione treści:
    22
    Ok, więc czekam :) i dziękuję za linka.

    ps. coś nie mogłem zalogować się z konta gielo, a maile z przypomnieniem hasła nie przychodziły, wysłałem kilka. stąd też zalożyłem nowe konto i będę pisał z niego jk coś.
     
  7. gielo2

    gielo2 Zaawansowany

    Wiadomości:
    164
    Docenione treści:
    22
    Coś już wiadomo w tym temacie?
     
  8. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    Tak, wiadomo tylko tyle, że zautomatyzowanie wyświetlania raczej nie będzie możliwe do wykonania. Skierowaliśmy zapytanie do autorów, zobaczymy jakie zmiany w tym zakresie przewidują. Pytanie okazało się trafne, ze względu na to, że coraz częściej pojawia się w ogóle pytanie o kody EAN. Jeśli cokolwiek w tym temacie się zmieni, będziemy informowali w formie komunikatów.
     
  9. gielo2

    gielo2 Zaawansowany

    Wiadomości:
    164
    Docenione treści:
    22
    Ok, więc czekam na dalsze informacje w tym temacie.
     
  10. gielo2

    gielo2 Zaawansowany

    Wiadomości:
    164
    Docenione treści:
    22
    Czy coś więcej już wiadomo na ten temat? Prawdę mówiąc jest to dla nas dość pilna sprawa jako, że jesteśmy także producentem i po wprowadzeniu towaru na nasz sklep firmowy oparty o click shop, często towar wystepuje jednocześnie w róznych kolorach i rozmiarach. Każdy ma inny ean. Teraz o ile ma to sens wprowadzenie towaru w różnym kolorze jak oddzielne pozycje to już rozmiary są jako cechy, gdyż inaczej robi się śmietnik. Niestety wielu naszych klientów sprawdza tam te kody i robi się zamieszanie jako że wyświetlany jest jeden z głównej konfiguracji karty produktów i po wybraniu innej cechy-rozmiaru się on nie zmienia powinien.
     
  11. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    @gielo2 Zgodnie z tym co napisałem wyżej, o kolejnych aktualizacjach i liście poprawek informujemy w komunikatach: www.pomoc.home.pl/komunikaty
    W tej chwili nie mam żadnych informacji o kolejnej aktualizacji, czekam na informacje od menadżerów produktu czy coś więcej wiadomo czego się spodziewać.
    Obserwuję wątek, dam znać jeśli coś się dowiem.
     
  12. majsteronline

    majsteronline Kandydat

    Wiadomości:
    103
    Docenione treści:
    3
    @Grzesiek czy Twoja instrukcja dotycząca kodów EAN (Jak wyświetlić kod EAN13/EAN-13/EAN na karcie produktu?) jest aktualna?
    Czy jeżeli postąpię zgodnie z tą instrukcją kody EAN pojawią się u mnie w sklepie?

    W związku ze zmianami jakie wprowadza google zależy mi na tej zmianie. SPRAWA PILNA.

    Kinga
     
  13. papux

    papux Laureat

    Wiadomości:
    402
    Docenione treści:
    114
    Ja rozwiązałem to wpisując EAN w miejsce kod produktu.
     
  14. majsteronline

    majsteronline Kandydat

    Wiadomości:
    103
    Docenione treści:
    3
    @papux dzięki za info, ale u mnie niestety nie jest to możliwe.
     
  15. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    Instrukcja jest dla szablonu standardowego, ale w tym samym pliku powinny być też pola kodów w stylu RWD. Spróbuj, ja też sprawdzę i konsultuję temat.
     
  16. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333

    Rozwiązanie działa, ten sam plik. Ja dodałem dopiero w około 390 wierszu (poradnik jest stary) i wypadło mi to akurat pod polem z oceną, producentem i logiem producenta. Więc musisz się nieco pobawić z lokalizacją.

    Kod:
     {if 1 == $skin_settings->productdetails->code}
                                                                        <div class="row code">
                                                                            <em>{translate key="Product code"}:</em>
                                                                            <span>{$product->getDefaultCode()|escape}</span>
                                                                            Kod {$product->defaultStock->stock->ean}
                                                                        </div>
                                                                    {/if}
     
  17. majsteronline

    majsteronline Kandydat

    Wiadomości:
    103
    Docenione treści:
    3
    Ok @Grzesiek teraz tak się zastanawiam, czy wykonanie tych czynności spowoduje, że te EAN z subiekta zostaną zaimportowane do mojego sklepu?
    Czy tylko, te EAN, które mam ręcznie wstawione w sklepie pojawią się jako dodatkowa rubryka w sklepie?
     
  18. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    Powyższa zmiana odpowiada tylko za wyciągnięcie kodu z bazy sklepu i wyświetlenie go na karcie produktu.
     
  19. donito

    donito Nowy użytkownik

    Wiadomości:
    3
    Docenione treści:
    0
    Nie znalazłem w moim css takich lini jak u Ciebie ale znalazłem u mnie coś takiego w lini 890

    Kod:
    .price {
                    padding-top: 0;
                    color: @czarny;
                    margin-bottom: 0.5em; font-weight:500;
    
                    em {
                        display: block;
                        margin-bottom: 0.2em;
                        font-size: 1.6em;
                    }
    
    Czy też się nada?
     
  20. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    Nie jestem raczej w temacie, bo jeszcze nigdy tutaj sie nie udzielałem, ale czy przypadkiem nie powinieneś szukać tych linii w pliku: product/index.tpl ??

    @Grzesiek jak wrócisz po poniedziałku to sprawdź proszę tutaj czy będziesz w stanie pomóc użytkownikowi @donito
     

Poleć forum znajomym