1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

ROZWIĄZANE Konfiguracja poczty w telefonie

Dyskusja w 'Kofiguracja programów do obsługi poczty' rozpoczęta przez użytkownika lolek, 21 Listopad 2016.

  1. lolek

    lolek Praktyk

    Wiadomości:
    30
    Docenione treści:
    2
    Witam!
    Skonfigurowałem ostatnio sobie pocztę na nowym telefonie
    Lenovo K5
    Android 5.1.1
    wbudowany program pocztowy
    konto pop3
    jest to poczta w mojej własnej domenie

    Problem polega na tym że program cały czas pobiera te same wiadomości w kółko.
    Gdy np. po przeczytaniu wiadomość zostanie usunięta w telefonie to przy kolejnej synchronizacji program pobierze ją raz jeszcze - do puki nie zostanie usunięta z serwera.

    konfiguracja:
    nazwa użytkownika - mój email
    serwer - moja domena
    port - 110
    typ zabezpieczenia - brak
    usuwaj wiadomości e-mail z serwera - nigdy

    Miałem to konto skonfigurowane kiedyś na innym telefonie i on pobierał wiadomości tylko raz.

    Nie jestem pewien czy to ja coś źle konfiguruje czy może jest coś nie tak z programem
     
  2. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    Uroki POP3.

    POP3 pobiera kopię wiadomości z serwera, IMAP synchronizuje stan poczty w trybie ciągłym. Tak krótko bez wnikania w szczegóły. Tu mamy więcej: https://pomoc.home.pl/baza-wiedzy/k...wiadomosci-e-mail-na-serwerze-jest-przydatna/

    Jeśli jednak chodzi o ciągłe pobieranie, niestety szukałbym winy po stronie programu pocztowego. A może korzystasz z jakiegoś narzędzia do czyszczenia cache telefonu? Prawidłowym zachowaniem jest to co piszesz, pobiera raz i koniec - zapamiętuje.
     
  3. lolek

    lolek Praktyk

    Wiadomości:
    30
    Docenione treści:
    2
    Znam te zasady IMPA mam ustawione na stacjonarnym kompie w domu i w pracy

    Właśnie w ramach testu skonfigurowałem pocztę na Tablecie Lenovo yoga 3 ten sam android 5.1.1 te same ustawienia i wszystko działa jak należy.

    Co do czyszczenia cache to nie mam nic (przynajmniej tak mi się wydaję)
    Z antywirusów mam tylko kasperskiego poza tym nic do czyszczenia
     
  4. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    @lolek tablet z pewnością został skonfigurowany za pomocą protokołu IMAP, sugeruję przejść na wszystkich urządzeniach na IMAP.

    Jego główną zaletą jest możliwość synchronizacji wszystkich folderów wiadomości, między różnymi programami pocztowymi oraz urządzeniami mobilnymi. Oznacza to, że wiadomość e-mail pobierana z serwera nie jest automatycznie z niego usuwana. Wiadomość e-mail jest usuwana z serwera w momencie, gdy użytkownik sam ją skasuje w programie pocztowym.

    IMAP w ten sposób ułatwia korzystanie wielu osobom z jednej skrzynki e-mail, a także zapewnia wygodę w obsłudze poczty e-mail niezależnie od miejsca pobytu. Korzystając z protokołu IMAP nie powinno występować podwójne pobieranie wiadomości oraz uzyskujesz możliwość dostępu do całej otrzymanej oraz wysłanej korespondencji e-mail. Kliknij tutaj, aby przeczytać dlaczego protokół IMAP jest sugerowany.

    To co opisujesz jest po prostu domyślnym zachowaniem serwera pocztowego w przypadku korzystania z POP3.
     
  5. lolek

    lolek Praktyk

    Wiadomości:
    30
    Docenione treści:
    2
    Witam!
    Dokładnie znam i doceniam zalety protokołu IMAP. Na co dzień z niego korzystam od lat. Nie zależnie czy korzystam z komputera w pracy, w domu czy online zawsze mamy dostęp to tej samej zawartości skrzynki i wszystkich folderów.
    Zależy mi na POP3 w telefonie dlatego że przy dużej zawartości skrzynki i dużej ilości folderów sporo obciąża to transfer a np. podróżując za granicami naszej ojczyzny nie jest to tanie. Skonfigurowanie poczty w telefonie poprzez POP3 służy bardzie jako powiadomienie że jest jakaś ważna wiadomość i jeśli faktycznie jest ważna mogę pograć całą treść.

    I tablet i telefon w 100% są skonfigurowane poprzez POP3 - wybierałem to podczas konfiguracji poza tym nr portu 110 to nr portu POP3. Przy IMAP będzie 143 przecież.

    Oba urządzenia (tablet i tel) mają identycznego Androida 5.1.1 i tą samą konfigurację poczty - sprawdziłem to kilkukrotnie.
    Tablet pobiera wiadomość raz i jak ją skasuję to nie usuwa jej z serwera ale też nie pobiera jej ponownie a telefon robi to w kółko.
    Myślę że to racze jest wina telefonu lub samej aplikacji niż konfiguracji poczty - spróbuję poszukać więcej info na forach Androidalnych :)

    P.S. Raz jeszcze co do protokołu IMAP wiem że jest świetny, używam go i polecam ale w tym konkretnym przypadku zależ mi na konfiguracji POP3

    Jeszcze raz dzięki za odpowiedzi próbę rozwiązania problemu
     
  6. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    Oferta handlowa:

    Celem uproszczenia konfiguracji w programach pocztowych, możesz podawać zawsze jako nazwy serwerów poczty przychodzącej i wychodzącej, nazwę/adres swojej domeny. Do tego konieczne będzie posiadanie certyfikatu SSL dla Twojej domeny. Zapewni on bezpieczeństwo poczcie e-mail, a także zaszyfruje informacje przekazywane przez stronę WWW. Pamiętaj także o bezpieczeństwie urządzeń mobilnych:

     

Poleć forum znajomym