1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

Poczta Log logowań

Dyskusja w 'Sugestie i zgłoszenia' rozpoczęta przez użytkownika LorK, 11 Marzec 2016.

  1. LorK

    LorK Przyjaciel forum Beta-tester

    Wiadomości:
    1 064
    Docenione treści:
    96
    Witam,

    kiedyś było w interfejsie widać, kto się loguje na webmaila (adres IP + data). Czemu zrezygnowano z takiej opcji? A może ta opcja nadal jest tylko ja nie potrafię jej odszukać?
    Druga sprawa to logowanie przez POP/IMAP/SMTP - tutaj było by ciężej ale zawsze można by było dodać opcję by takie logowanie też było rejestrowane i wyświetlane przez interface.
     
  2. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    Ale jak rozumiem liczysz się z tym ile by było spisów u ludzi mających odbieranie poczty co 1 minutę :)
     
  3. LorK

    LorK Przyjaciel forum Beta-tester

    Wiadomości:
    1 064
    Docenione treści:
    96
    owszem. Sam mam POPy ustawione na 1 minutę :)
    Można zrobić guziora, który aktywuje opcję na czas testów (co ma też pewne swoje wady - bo często się o tym zapomina by wyłączyć) albo takiego, który pozwoli pobrać dane z danego okresu. Opcja może być dostępna tylko dla kont administracyjnych, przy czym admin może wyciągnąć logi dla każdego z kont. Tutaj natomiast nie wiem czy nie jest to w jakiś sposób naruszenie prywatności, że ja jako admin mogę kontrolować kogoś po IP (mogę przecież ustalić czy jest w domu czy w firmie czy gdzieś w drodze).
    Dylematów dużo ale może da się to jakoś sensownie zrobić by wilk był syty... ;)
     

Poleć forum znajomym