1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

ROZWIĄZANE Mail o paczkomatach (wiadomość z potwierdzeniem zamówienia oraz zmienne)

Dyskusja w 'Panel sklepu' rozpoczęta przez użytkownika Dominik, 21 Lipiec 2015.

  1. Dominik

    Dominik Opiekun

    Wiadomości:
    176
    Docenione treści:
    27
    Czy mogę poprosić o podanie, jak powinien wyglądać mail opisujący wysyłkę zawierający paczkomaty. Chodzi mi o instrukcje warunkowe, bo nie ma tego na pomocy, a myślę, że nie tylko mi się przyda.

    Chodzi o stworzenie przykładowej treści z potwierdzeniem zamówienia adresem itp., jeżeli zamówiono przesyłke paczkomatem. Bez sensu jest wtedy np. podawać adres dostawy - zamiast niego powinien być adres paczkomatu
     
  2. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    Daj mi czas do jutra ;) Dowiem się więcej w temacie i odpowiem w kolejnym poście.
     
  3. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    Skonsultowałem temat w naszej firmie i sytuacja z potwierdzeniem zamówienia wygląda następująco. Sklep internetowy Click Shop posiada jedną formę wiadomości e-mail z potwierdzeniem zamówienia - bez względu jaką formę dostawy wybiera zamawiający, klienci sklepu zawsze otrzymają taką samą wiadomość e-mail. Rozdzielenie wiadomości z potwierdzeniem zamówienia jest niemożliwe. Przy okazji warto wspomnieć, że nawet Allegro.pl wysyła wiadomości z potwierdzeniem zamówienia w podobny sposób (również wyświetlany jest adres paczkomatu oraz adres zamawiającego w jednej wiadomości).

    Możemy zaproponować alternatywę i pewne rozwiązanie. Otóż w treści wysyłanej wiadomości e-mail możemy dodać znaczniki związane z paczkomatami (pełna lista znaczników znajduje się poniżej). Jeśli zamawiający wybierze sposób dostawy w formie paczkomatów, znaczniki spowodują wyświetlenie odpowiednich informacji ważnych dla zamawiającego (np. w którym paczkomacie będzie mógł odebrać zamówienie). Jeśli natomiast zamawiający wybierze sposób dostawy w innej formie, to znaczniki nie będą nic wyświetlać.

    Pod sekcją "Adres wysyłki" warto dodać znaczniki związane z paczkomatami (np. nazwa, ulica, numer budynku, kod pocztowy paczkomatu, w którym będzie można odebrać zamówienie) oraz dodatkowo umieścić informacje, że w przypadku wyboru paczkomatu adresem wysyłki jest poniżej wyświetlony adres paczkomatu. Powinna to być dla Ciebie jakaś alternatywa.


    Poniżej lista znaczników dot. paczkomatów, które możemy użyć w treści wiadomości e-mail dot. potwierdzenia zamówienia.
    Kod:
    {paczkomaty_machine_order_delivery_name} - Nazwa paczkomatu wybranego przez klienta
    {paczkomaty_machine_order_delivery_street} - Ulica paczkomatu wybranego przez klienta
    {paczkomaty_machine_order_delivery_building} - Numer budynku paczkomatu wybranego przez klienta
    {paczkomaty_machine_order_delivery_postcode} - Kod pocztowy paczkomatu wybranego przez klienta
    {paczkomaty_machine_order_delivery_town} - Miasto paczkomatu wybranego przez klienta
    {paczkomaty_machine_order_delivery_latitude} - Szerokość geograficzna paczkomatu wybranego przez klienta
    {paczkomaty_machine_order_delivery_longitude} - Długość geograficzna paczkomatu wybranego przez klienta
    {paczkomaty_machine_order_delivery_payment_available} - Czy istnieje możliwość zapłaty w paczkomacie wybranym przez klienta ?
    {paczkomaty_machine_order_delivery_operating_hours} - Godziny działania paczkomatu wybranego przez klienta
    {paczkomaty_machine_order_delivery_location_description} - Lokalizacja paczkomatu wybranego przez klienta
     
  4. Dominik

    Dominik Opiekun

    Wiadomości:
    176
    Docenione treści:
    27
    Do czego w takim razie służą:
    dostępne pod adresem mojadomena/admin/configEmails/edit/name/mail_order

    • Instrukcje warunkowe
    • {if arg1} foo {else} bar {/if} - Weryfikacja czy zmienna istnieje
    • {if !arg1} foo {else} bar {/if} - Weryfikacja czy zmienna nie istnieje
    • {if arg1 == arg2} foo {else} bar {/if} - Porównanie dwóch zmiennych
    • {if arg1 == "fox"} foo {else} bar {/if} - Porówanie zmiennej z tekstem
    • {if arg1 == 1} foo {else} bar {/if} - Porówanie zmiennej z liczbą (dostępne operatory ==, !=, <=, >=, <, >)
     
  5. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    Potrzebuję więcej czasu, aby przetestować parę tych zmiennych. Instrukcje warunkowe są również znacznikami, które możesz użyć w wiadomości e-mail. Odezwę się jeszcze w tym temacie :)
     
  6. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    Jeśli nie ruszycie nic w temacie do poniedziałku przyjrzę się mu :D
     
  7. Dominik

    Dominik Opiekun

    Wiadomości:
    176
    Docenione treści:
    27
    Dla przykładu, przesyłam fragment treści maili przy użyciu instrukcji {if arg1} foo {else} bar {/if}:
    • Przy zamówieniu z paczkomatem:

    D...... Strus

    {if PIA090} PIA090
    Puławska 38 Piaseczno
    Stacja paliw BP

    Tel. 518...519
    Oczywiście, w tym momencie było {else}
    M......a 46 - sprawdź, czy jest podany numer budynku/lokalu
    05-530 Do...sz
    Tel. 518...519
    • Przy zamówieniu bez paczkomatu:
    D...... Strus

    {if }

    Tel. 518...519

    M......a 46 - sprawdź, czy jest podany numer budynku/lokalu
    05-530 Do...sz
    Tel. 518...519

    :confused:
     
  8. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    Powiem szczerze, że przesłany przykład nic mi nie mówi :p Odezwę się w tym temacie, gdy będę wiedział coś więcej o tych instrukcjach warunkowych. Potrzebuję jeszcze trochę czasu.
     
  9. vooxie

    vooxie Początkujący

    Wiadomości:
    9
    Docenione treści:
    4
    Coś już wiadomo jak tego używać? Bo ja też kombinuje i nic z tego nie wychodzi...
     
  10. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302

Poleć forum znajomym