1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

ROZWIĄZANE Nowa wersja Mysql 5.7 spowolnienie działania serwisu

Dyskusja w 'Hosting i domeny internetowe' rozpoczęta przez użytkownika ipsoftware, 28 Październik 2017.

  1. ipsoftware

    ipsoftware Nowy użytkownik

    Wiadomości:
    2
    Docenione treści:
    0
    Witam,

    Mam ogromny problem ponieważ nagle na moim serwerze "Hosting Dedykowany 8PRO" została zmieniona wersja mysql z 5.5 na 5.7 co spowodowało ogromny spadek wydajności, aktualnie czas odpowiedzi serwera jest bardzo długi na poziomie 10 sekund. Czy ktoś ma informację skąd taki spadek wydajności?

    Pozdrawiam
    Igor
     
  2. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    FEEDBACK-1337 Wystawiłem zapytanie do specjalistów, jeśli uzyskam jakieś informacje w temacie dam znać. Nie odnotowaliśmy podobnych zdarzeń na serwerach.
     
  3. ipsoftware

    ipsoftware Nowy użytkownik

    Wiadomości:
    2
    Docenione treści:
    0
    Sprawa jest już zgłoszona i czekma na informację. Aktualnie z tego co sam zbadałem na 5.7 zapytania nie używają cache no i są zupełnie inaczej interpretowane.

    Przykładowo zapytanie na 5 tabeli w wersji z 5.5 na home pl zamuje 0,5 sekundy kazde następne 0,002 a na 5.7 dokładnie te same dane - zapytanie leci ponad 9 sekund jak i kazde kolejne. Dodatkowo inaczej zupełnie są interpretowane klucze.
     
  4. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    @ipsoftware ustawiam temat na forum jako rozwiązany, ponieważ wątek był prowadzony przez korespondencje e-mail z naszym Biurem Obsługi Klienta. W skrócie: włączyliśmy mechanizm cache został na serwerze oraz zweryfikowaliśmy działanie skryptu po swojej stronie, wyniki czasu jego wykonywania były zadowalające. Sprawdziliśmy to też na innych hostingach dedykowanych i również wykonywało się płynnie, poprawnie.

    Proszę o weryfikacje i w razie wątpliwości odpisanie na wiadomość e-mail, którą otrzymałeś od naszego Biura Obsługi Klienta.
     

Poleć forum znajomym