1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

W TRAKCIE obliczanie % od ceny z innych sklepow

Dyskusja w 'Sklep internetowy eSklep' rozpoczęta przez użytkownika yankes, 9 Listopad 2016.

  1. yankes

    yankes Artysta

    Wiadomości:
    279
    Docenione treści:
    15
    Witam

    Daloby rade napisac skrypcik ktory wyswietlal by sie przy cenie i obliczal ile % produkt mamy taniej od innych skepow? Oczywiscie cene innych sklepow wpisujemy samodzielnie :)

    Pozdarwiam
     
  2. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    Taka zmiana myślę, że powinna być możliwa do wykonania... ale nie obiecuję Ci, że znajdziesz odpowiedniego programistę na tym forum. Mogę dodatkowo zasugerować, abyś dodał podobne zgłoszenia na innych forach
    specjalistycznych, gdzie siedzi sporo programistów. Może tam uda Ci się komu to zlecić za dodatkową opłatą.

    Programista musiałby to zrobić, np. za pośrednictwem dodatkowych plików .js lub jakąś inną metodą, ponieważ w bazie danych MySQL od sklepu nie doda takich informacji.
     
  3. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    tak jak rozmawiałem z @Mariusz można użyć do tego atrybutów gdzie wpisana byłaby cena z innego sklepu. Mając 2 parametry: cena Twoja i cena z atrybutu będąca ceną z innego sklepu.
    Potem coś w stylu napisałem z głowy bez sprawdzenia więc pewnie jakiś błąd, ale miało być to tylko poglądowo:
    Kod:
    <script language="javascript" type="text/javascript">
    var x =$zmienna-z-twoja-cena;
    var y = $zmienna-z-cena-obca;
    var procent;
    procent=x/y*100;
    document.write (procent);
    </script>
    
    w takiej prostej wersji wszystkie produkty by musiały mieć wpisaną wartość.
     
  4. yankes

    yankes Artysta

    Wiadomości:
    279
    Docenione treści:
    15
    aha to nie bardzo bo dla paru tysiecy produktow raczej bylo by ciezko tym bd ze cenniki sie zmieniaja 2-3 x w roku :Da jak trump wygral to 6x sie zmienia :D
     

Poleć forum znajomym