1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

ROZWIĄZANE Optymalizacja strony na urządzeniach mobilnych

Dyskusja w 'Zmiana wyglądu sklepu i edycja zaawansowana' rozpoczęta przez użytkownika artshirtsshop, 9 Luty 2018.

  1. artshirtsshop

    artshirtsshop Nowy użytkownik

    Wiadomości:
    2
    Docenione treści:
    0
    Witam,

    Mam stronę www.art-shirts-shop.com.
    Używam standardowego stylu graficznego Click Shop -"Lekki niebieski".

    Zrobiłem test Googla optymalizacji strony na urządzeniach mobilnych (https://search.google.com/test/mobi...utm_medium=redirect&utm_campaign=mft-redirect).

    W wyniku sprawdzenia otrzymałem raport błędów:
    1) Mała czcionka utrudnia czytanie tekstu
    2) Treść szersza niż ekran
    3) Nieustawiony widoczny obszar
    4) Elementy klikalne zbyt blisko siebie


    Czy moglibyście podpowiedzieć, jak powinienem dostosować stronę, żeby uniknąć błędów wyświetlania strony na smartfonach?
     
  2. artshirtsshop

    artshirtsshop Nowy użytkownik

    Wiadomości:
    2
    Docenione treści:
    0
    Być może pospieszyłem się z moim pytaniem. Z tego co się dowiedziałem, to powinienem zastosować gotowy szablon "RWD - ClickShop". Zrobiłem próbę -zastosowałem szablon i zrobiłem ponownie test Google. Tym razem raport wykazał, że strona poprawnie przeszła cały test.
     
  3. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    Szablony RWD mają dużą przyszłość i generalnie są standardem. Powód? Urządzenia mobilne. To dlatego głównie w testach Google masz kilka sugestii jak poprawić serwis. Ruch mobilny stanowi dziś 50% jak nie więcej ogólnego ruchu. Testuj, jak będziesz miał pytania, pisz. Na forum działa aktywnie zespół e-Commerce który pomoże Ci w konfiguracji i obsłudze sklepu.
     
  4. LukaszC

    LukaszC eCommerce Team home.pl

    Wiadomości:
    973
    Docenione treści:
    108
    Z mojej strony zachęcam do sprawdzenia jak wyglądają odpłatne profesjonalne szablony graficzne, które można odnaleźć w Konfiguracja->Wygląd->Sklep ze stylami.
    Wszystkie widoczne tam szablony są RWD :)
     

Poleć forum znajomym