1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

Hosting OwnCloud

Dyskusja w 'Sugestie i zgłoszenia' rozpoczęta przez użytkownika Grzesiek, 2 Listopad 2015.

  1. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    W temacie uruchomienia OwnCloud, nic na chwilę obecną się nie zmieniło. Nie obsługujemy WebDav, który jest elementem niezbędnym nie tyle do uruchomienia aplikacji co skorzystania z niej np. na urządzeniach mobilnych.

    Jeśli chodzi o pozostałe pytania, powiem szczerze że nie testowałem w tym zakresie aplikacji. @TheL, Ty jako ostatni bawiłeś się OwnCloud, może będziesz w stanie coś więcej napisać w temacie?
     
  2. bo.pl

    bo.pl Początkujący

    Wiadomości:
    7
    Docenione treści:
    3

    Dziękuję za informację,
    Sprawę z zapytaniem wysłałem jako zgłoszenie do Home.pl. Tam załączyłem plik ze zrzutami ekranu i kolejnymi krokami.

    Testowałem kalendarz nowej poczty na home.pl i CalDav działa bez problemu (w tym miejscu miałbym rozwiązany problem), ale nie znalazłem takiej funkcjonalności odnośnie udostępniania całego kalendarza dla użytkownika lub grupy użytkowników jak w przypadku ownCloud. Ponadto w ownCloud istnieje możliwość udostępniania kalendarzy w dowolnej konfiguracja różnych kalendarzy różnym osobom lub grupom, dodatkowo z poziomami uprawnień do odczytu lub edycji i kasowania. To tworzy kalendarze w ownCloud fajnym i prostym narzędziem. Proszę o sprawdzenie, czy kalendarze w nowej poczcie home.pl mają podobne funkcjonalności. W nowej poczcie home.pl istnieje możliwość udostępnienia dla użytkowników w danym wpisie/wydarzeniu kalendarza, ale czy jest możliwość udostępniania całego kalendarza i najlepiej z poziomem uprawnień do odczytu, do edycji, do kasowania.
    Fajnie mieć na własnym hostingu, a nie w "darmowym" firmy "G" lub "M" lub "A" możliwość założenia kalendarzy z możliwością udostępniania ich na różnych platformach systemowych i sprzętowych. Takim rozwiązaniem jest ownCloud, chociaż firmy "G" i "M" po tym jak się posprzeczały porobiły swoje własne rozwiązania kalendarzy i tak trochę upadł pomysł CalDav, a szkoda bo to fajny protokół i elastyczniejszy w porównaniu z korzystaniem z ICS. Gdyby firma "M" była bardziej otwarta w swoim systemie operacyjnym i programach pocztowych to byłaby lepszą alternatywą od darmowego Thunderbirda. Natomiast gdyby np. na moim wykupionym hostingu Home.pl była usługa taka jak kalendarz ownCloud to w tym momencie nie muszę szukać alternatywnego konkurencji lub swojego hostingu w którym nie blokuje się CalDav, aby postawić ownCloud. Pewnie wiele osób takich jak ja ma podobny problem, bo z jednej strony nie mogę kupić usługi takiej jak poczta Xchange, a z drugiej strony kupując usługę linii profesjonalnej o nazwie BUSINESS CLOUD UNLIMITED mam ograniczone możliwości skorzystania z usługi pod przykrywką mojego i serwisu "bezpieczeństwa". Zapytania o ownCloud na forum home.pl są już od dłuższego czasu i rozumiem, że jest to niewygodna usługa dla wielu firm komercyjnych, szczególnie gdy się zarabia na własnych usługach CLOUD-owych, ale może w firmie Home.pl znajdą się osoby, które otworzą możliwość, albo do korzystania z takich usług jak ownCloud w ramach oferty np. tak jak teraz kalendarz w nowej poczcie home.pl albo jako autoinstalatory (podobnie jak instalatory Wordpress, Joomla), albo jako możliwość do instalacji w ramach pakietu hostingowego.
    PS. Jeżeli mówimy o bezpieczeństwie serwisów i nieumożliwianiu korzystania z ownCloud i CalDav z uwagi na "bezpieczeństwo" to również powinno zabronić się tworzenia stron w oparciu o Joomla, Wordpress, dostępu od ftp, wysyłaniu email, bo korzystanie z tych usług jest również niebezpieczne i narażone na działania zarówno osób trzecich jak i wirusów, które może wrzucić na serwis sam admin serwisu.
    Jeszcze raz dziękuję za odpowiedź i pochylenie się nad tematem.
     
    Dobromir lubi to.
  3. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    Starałem się zagłębić w wątek, proszę o szersze wytłumaczenie przyczyny, dlaczego nie możesz kupić takiej usugi jak Poczta Xchange - https://home.pl/xchange

    Po zakupieniu dodatkowej licencji Xchange, możesz skorzystać z mechanizmu obiegu i udostępniania dokumentów, który polega m.in. na wymianie kontaktów, zadań oraz danych z kalendarzy pomiędzy użytkownikami skrzynek e-mail. W ramach zakupionej licencji Xchange otrzymasz również 10GB dodatkowego miejsca w chmurze, które pozwoli Ci na przechowywanie Twoich firmowych plików oraz dokumentów i następnie udostępnianie ich użytkownikom utworzonych skrzynek e-mail. Więcej informacji na temat mechanizmu obiegu i udostępniania dokumentów dostępnego w ramach Cloud Emal Xchange znajdziesz pod tym adresem.

    Czy sprawdzałeś już to rozwiązanie czy będzie ono spełniać twoje wymagania odnośnie współdzielenia kalendarzy?
     
  4. bo.pl

    bo.pl Początkujący

    Wiadomości:
    7
    Docenione treści:
    3
    Witam, dziękuję za poprawę humoru od samego rana :) (wtedy zacząłem pisać odpowiedź na posta)
    Z usługą Xchange mam mały problem brak ok 10tys. zł/rok (min. 1tys.zł/rok) chyba, że chciałby Pan zostać naszym wolontariuszem/dobrodziejem/świętym mikołajem który opłaci za nas tę usługę. A tak na poważnie, myślałem, że na forum wypowiadamy się aby pogłębić wiedzę i odpowiedzieć na dany problem a nie postępować z polityką firmy czyli dbaniem o sprzedaż przede wszystkim własnych usług.
    Aby wyjaśnić Panu, czy chciałbym zakupić Xchange oraz czy byłbym zadowolony z tej usługi to odpowiem tak chciałbym z niej korzystać i byłbym zadowolony, ale muszę poszukiwać innych rozwiązań, zgodnych z optymalną i racjonalną polityką wydatkowania funduszy mojej firmy, a co za tym idzie również naszym wspólnym zadowoleniem (niższe podatki). W związku z powyższym skoro ownCloud daje wspomniane przez Pana możliwości za darmo to dlaczego z nich nie korzystać i ewentualnie wspierać rozwój ownCloud. Gdybym miał dostępne Wasze usługi w ramach mojego wykupionego pakietu Bussines Cloud Unlimited, a nie innego typu np. VPS to nie szukałbym innych rozwiązań i byłbym w stanie dopłacić, ale nie zapłacić 2 albo 10 razy tyle co obecnie za wspomnianą usługę.
    Stąd moje małe rozczarowanie, że Państwo (Home.pl) blokuje dostęp do usług takich jak CalDav tylko po to aby sprzedać usługę Xchange, a co najśmieszniejsze mówi się że to dla bezpieczeństwa użytkownika, a jednocześnie CalDav wykorzystujecie w usłudze Xchange. Dodatkowo jakbym chciał Microsoft Exchange Server to bym go kupił w usługach tej firmy a nie u Państwa (w Home.pl). Jedyny plus odczytany z Pana wypowiedzi jest taki, że posłuchaliście wypowiedzi użytkowników na forum o ownCloud i zrobiliście udostępnione kalendarze, kontakty, dokumenty. Szkoda tylko, że aby sprzedać własną usługę blokujecie hosting, który w reklamie nie blokujecie.
    No ale cóż, żyjemy w kapitalistycznym świecie i biznes jest biznes, nie czas na sentymenty.
    Pozdrawiam serdecznie (pomimo, że minął cały dzień i musiałem mordować się z uruchomieniem zdalnego kalendarza, niestety nie u Was, nadal mam dobry humor bo wróciłem tutaj i kończę mój wpis/odpowiedź dla Pana)
     
    Dobromir lubi to.
  5. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    Proszę wybaczyć, ale w żadnym wypadku nie chciałem dbać o sprzedaż usług. Przeczytałem na szybko temat, wgłębiłem się w kilka ostatnich postów i usługa Xchange przyszła mi do głowy jako pierwsza. Nie zajmuję się sprzedażą... próbuję tylko pomagać i sugerować rozwiązania, które mogą pomóc naszym użytkownikom.

    Zrozumiałem z ostatniego posta, że chce Pan skorzystać z bezpłatnego rozwiązania OwnCloud. Informacja o tym zgłoszeniu dot. uruchomienia WebDav / OwnCloud na hostingu współdzielonym została ponownie przekazana do kierownika produktu hosting (dosłownie przed chwilą). Tylko tyle mogę na tę chwilę zrobić, pozwolę sobie skontaktować się z Panem w wiadomości prywatnej, gdy otrzymam jakąkolwiek odpowiedź.
     
  6. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    Po konsultacji mogę powiedzieć, że planujemy webDav wdrożyć, ale wdrożenie będzie "raczej" (z naciskiem na słowo "raczej") dotyczyć wprowadzenia nowej oddzielnej usługi hostingowej z webDav'em. Raczej nie będzie możliwe dodanie webDav'a do obecnych pakietów hostingu współdzielonego.

    Plany mamy i chcemy je zrealizować, pamiętajmy tylko, że każde wdrożenie musi zostać skonfrontowane z naszymi obecnymi rozwiązaniami. Musimy wszystko rzetelnie sprawdzić i zaplanować. Dziękujemy za rzetelny feedback z Waszej strony w sprawie webDav oraz OwnCloud. Skorzystamy z niego podczas prac nad rozwiązaniem.

    Gdy będę posiadał więcej informacji na temat wdrożenia webDav'a, to z pewnością będziecie pierwszymi, którzy się o tym dowiedzą. Nie zdziwię się, jeśli przed wdrożeniem, uruchomimy bezpłatne testy w pierwszej kolejności dla użytkowników forum ;)

    O terminach nie mogę na dzień dzisiejszy nic powiedzieć, ale STAY TUNED :)
     
  7. bo.pl

    bo.pl Początkujący

    Wiadomości:
    7
    Docenione treści:
    3
    Dziękuję za podjęcie dyskusji, fajnie mieć bezpośredni kontakt z serwisem (lub jego zapleczem). Pomimo, że w moim przypadku nie ruszam do przodu, być może wręcz robię krok do tyłu to robię to z pozytywnym nastawieniem do życia i uśmiechem :)
    W obecnej chwili prawdopodobnie nie mogę wykorzystać możliwości Xchange bo na wstępie mam 10 kont ale jako, że mamy ok 200 aktywnych kont to prawdopodobnie usługa szybko dotyczyłaby 50 kont z zapatrywaniem na 100 kont (apetyt rośnie w miarę jedzenia). Usługa współdzielonego kalendarza, kontaktów i plików (z wersjonowaniem) to fajna i przydatna funkcja, wręcz niezbędna dla szefa czy managera. Niestety mając na myśli koszty czasami one przeważają i wtedy szukamy rozwiązań tańszych lub opensource-owych (co ma swoje + i - ). Cały ten temat traktuję bardzo pozytywnie i cieszę się, że takie jest Wasze podejście (niekoniecznie komercyjne - chociaż to też ważne bo na chleb i podatki trzeba zarobić).
    Na razie do ownCloud podchodzę z pewną rezerwą i pewnie gdybym miał możliwość skorzystania z podobnej usługi u Was pewnie bym to chciał zrealizować (odpada cały serwis, pozostaje tylko konfiguracja i zbieranie laurów), a tymczasem pewnie postawię własny hosting i go udostępnię dla naszych potrzeb.
    Pozdrawiam serdecznie i gratuluję zdrowia (godziny w jakich Pan pracuje są imponujące, ale również przerażają, ja mam częściowo wentyl bezpieczeństwa w postaci mojej drugiej piękniejszej połowy).
     
  8. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    Ja mam podobną sytuację i również czekam na Dava, niestety nie da się go pominąć i rozwiązać sprawy owncloud inaczej. Ja do czasu wprowadzenia tego na hostingach używam nieszczęsnego G z domeną, chociaż o wiele bardziej wolałbym mieć to wszystko u siebie na serwerze. Synchronizacja kalendarzy z G/icloud, outloka, crmu i kilku innych stron zaczyna być już uciążliwa i nawet zmniejszenie tej liczby synchronizowanych rzeczy by nieco ułatwiło wszystko, a dav na homie by znacznie zmniejszył ilość :) U mnie też nie wchodzi w grę zakup licencji Xchange bo tylko do synchronizacji kalendarza mija się to z celem, a koszt nie adekwatny do wykorzystanych funkcji.
     
    Dobromir lubi to.
  9. Dobromir

    Dobromir Początkujący

    Wiadomości:
    6
    Docenione treści:
    0
    Podpisuję się tutaj pod wypowiedziami dotyczącymi jednego: prośby o włączenie webdava w usługach hostingowych. My mamy Business Cloud Server, na którym stoi m.in. OwnCloud. Trochę było zabawy przy stawianiu tego cuda, ale generalnie działa. Problem w tym, że nie zawsze i nie wszystko da się wrzucać przez przeglądarkę, chcielibyśmy skorzystać z klienta typu desktop czy aplikacji mobilnej, ale bez webdava nie da rady. Xchange też nie wchodzi w rachubę, bo nie dysponuję takimi środkami.

    Aktualnie rozważamy migrację do usługi "oczko wyżej", tj. Cloud Unlimited, ale to sprawa dyskusyjna, skoro obsługa tej naszej chmury będzie ograniczona jedynie do interfejsu przeglądarki. Proszę, wysilcie się bardziej. Mój szef w takiej sytuacji, gdy mówię "u nich się nie da", to od razu każe mi szukać innego dostawcy / podwykonawcy. Nie chcę, by to brzmiało jak szantaż, ale obawiam się, że całkiem niedługo znowu będę miał u niego podobną dyskusję...
     
  10. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    Zdajemy sobie sprawę, że w chwili obecnej tego typu rozwiązania są pożądane, dlatego wdrożenie protokołu, jest na naszej liście TO DO. Aby jednak mechanizm działał poprawnie, spełniał wymagania naszej polityki bezpieczeństwa i tym samym współpracował z rozwiązaniami jakie oferujemy, wymagane jest odpowiednie przygotowanie. Z pewnością zostanie to wdrożone, ale najbliższe miesiące raczej na pewno nie przyniosą tego rozwiązania.
     
  11. bo.pl

    bo.pl Początkujący

    Wiadomości:
    7
    Docenione treści:
    3
    Szanowni Państwo, nie chcem ujmować Państwa serwisowi bo jest fajny, dlatego bardzo mi żal Panów serwisantów/konsultantów, że musicie kłamać w postaci takich odpowiedzi, lub delikatniej mówiąc nie mówić prawdy, lub jeszcze delikatniej czekać na cud w sprawie zmiany polityki sprzedaży usług home.pl czyli tzw. jest na liście TO DO. Na tą chwilę polityka sprzedaży Państwa firmy jest taka, że staracie się maksymalizować zysk, co jest zrozumiałe, dlatego zamiast włączyć webdav uruchomiliście własną usługę Xchange z uruchomionym webdav oraz uruchomiliście webdav np. w mojej usłudze poczty/hostingu, ale z ograniczeniem dla jednego użytkownika, natomiast w przypadku takich aplikacji jak ownCloud blokujecie webdav oraz tworzycie ograniczenia uprawnień. Podobnie ma się przy usłudze hostingu z obsługą ssl tylko dla jednej domeny, a jeżeli chciałbym dla drugiej to muszę kupić kolejne konto (czyli kolejny IP). Ale to inny temat, dlatego wracając do webdav to może i złapałbym się na wyjaśnienie, że ograniczacie z powodu zabezpieczenia hostingu, ale to taka bajka na dobranoc, bo tak jak wspomniałem tą samą usługę dajecie we własnym rozwiązaniu Xchange. Być może nie mam racji, bo nie znam Waszego prawdziwego zarządzania całą strukturą serwerów i ich zabezpieczenia, po prostu moje wnioski mogą być błędne, ponieważ tezę wysnuwam z przyglądania się Państwa działaniom i odczytywania tekstu pomiędzy wyrazami, czyli jak to się mówi czytania między wierszami. Dziękuję za Waszą pracę i tak jak Pan Dobromir liczę na zdecydowany krok w tej sprawie, czyli nie TO DO tylko na DO NOW, bo również powoli przechodzę na własne rozwiązania, chociaż nadal bym chciał z Wami współpracować. Ale tak jak Wy maksymalizujecie zysk, tak ja minimalizuję koszty i niestety już nie wystarczą argumenty, że dzięki zakupowi usługi w home.pl mamy o wiele lepszą, bezpieczniejszą, wydajniejszą usługę hostingową i przede wszystkim działającą bez większych problemów. Są natomiast argumenty, że skoro inni mogą mieć własny hosting to dlaczego nie my. Pozdrawiam serdecznie. BO.PL

    /PS z tego co wiem to zgodnie z Waszą polityką bezpieczeństwa rozwiązaniu webdav przyglądacie się i analizujecie już od kilku lat, więc w tym tempie to może nie trzeba będzie się przyglądać, bo już nie będzie zapotrzebowania na tą usługę bo konkurencja nie śpi i rozwiązania tego typu zaczynają coraz częściej się pojawiać wśród producentów sprzętu i nawet firma od okien też zaczyna stosować te rozwiązania, czego przykładem jest możliwość wykorzystania webdav w apce kalendarza w oknach wydania 10tego.
     
    Ostatnia modyfikacja: 7 Czerwiec 2016
    Dobromir lubi to.
  12. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    @bo.pl dziękujemy za przedstawienie swojego punktu widzenia. Na pewno jest w tym wiele prawdy, co wynika chociażby z faktu nieprzerwanego rozwoju firmy i czynionych inwestycji. WebDav faktycznie nie daje nam spać już od dłuższego czasu. Łączenie go z rozwiązaniem Xchange w postaci dodatkowej licencji, to ciekawe spostrzeżenie chociaż warto zwrócić uwagę, że oba rozwiązania korzystają z czegoś czego nie oferujemy. Stąd brak możliwości synchronizacji z zew. aplikacją, oczywiście w kontekście rozwiązań typu OwnCloud.

    Czy jesteś pewny że rozmawiamy o tym samym WebDav w kontekście Twojej usługi? Hosting współdzielony nie posiada WebDava.
     
  13. bo.pl

    bo.pl Początkujący

    Wiadomości:
    7
    Docenione treści:
    3
    Może niewłaściwie się wypowiedziałem. Ja potrzebuję kalendarza współdzielonego i o tym mówiłem, czyli jest to protokół CalDAV natomiast mówiłem o WebDAV jako ogólnym sformułowaniu protokołu CalDAV i CardDAV.
    O tym że w usłudze nowej poczty (czyli mojej usłudze wirtualnego hostingu w pakiecie Cloud Unlimited) kalendarz działa tak samo jak w ownCloud pokażę na poniższym przykładzie wymiany wydarzeń pomiędzy kalendarzem nowej poczty home.pl a dodatkiem Ligtining programu Thunderbird.
    1. Na początek sprawdzam moje ustawienia w nowej poczcie i kalendarzu home.pl
    kal1.jpg
    kal2.jpg
    2. Wstawiam do kalendarza w home.pl nowe wydarzenie test kal od godz. 16.30 do 17.30

    3. Później dodaję nowy kalendarz współdzielony protokołem CalDAV w Thunderbird zgodnie z ustawieniami z home.pl i dla przykładu nazywam go home.pl i daję kolor czerwony kal4.jpg kal5.jpg kal6.jpg kal7.jpg kal8.jpg 4. Kalendarz synchronizuję i otrzymuję wydarzenie dodane przez nową pocztę w kalendarzu home.pl
    kal9.jpg 5. Teraz dodaję do kalendarza home.pl w Thunderbird Nowe wydarzenie i ustawiam je na cały dzień jutro
    kal10.jpg kal11.jpg 6. Przechodzę na stronę nowej poczty home.pl w zakładkę kalendarz i odświeżam po czym otrzymuję wydarzenie dodane w Thunderbird
    kal12.jpg
    Podsumowanie:
    po teście widać, że kalendarz z nowej poczty home.pl działa po protokole CalDAV tak samo jak w aplikacji ownCloud. Jedyne co to w ownCloud mogę założyć użytkowników i grupy i pomiędzy nimi wymieniać informacje z wydarzeń, nie tylko dla siebie, czyli w ownCloud mam to samo co w Państwa usłudze Xchange (przynajmniej tak się domyślam z korespondencji i tego co mi odpisaliście w tym wątku forum. Ale tak jak wielu użytkowników uważam, że stawka jest za wysoka, bo chcę wymieniać kalendarz oraz zadania pomiędzy dowolną ilością użytkowników którym założyłem pocztę w usłudze Cloud Unlimited (a raczej Limited, ale znowu czepiam się Waszego "chłitu marketingowego").
    Mam nadzieję że wyjaśniłem Państwu dlaczego uważam, że stosujecie CalDAV (składnik WebDAV) w usłudze nowej poczty (która jest w moim hostingu w ramach pakietu Cloud Unlimited) oraz dlaczego myślę, że kalendarz w usłudze Xchange działa tak samo jak w ownCloud. Proponuję abyście na jakimś Linux-ie postawili sobie ownCloud i go potestowali oraz założyli sobie pocztę w usłudze nowej poczty home.pl i ją przetestowali na kalendarzu, to wtedy może zaczniemy mówić o tym samym, lub znajdziemy wspólny język, oczywiście o ile zostawicie politykę sprzedaży na boku. PS/ Może czegoś nie wiem ale jakbyście stawiali ownCloud to proponuję starą wersję np. 8.2 a nie nową 9.0.2 bo ta nowa wersja może i jest fajna ale ma dużo problemów. Ale tak jak wspomniałem może się nie znam i powinienem się dokształcić i postawić lepiej własny hosting, z właściwymi dodatkami do apache.
    Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedź. BO.PL
     

    Załączone pliki:

    • kal3.jpg
      kal3.jpg
      Rozmiar pliku:
      45,5 KB
      Wyświetleń:
      549
  14. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    Wszystko się zgadza. Możliwość uruchomienia CalDAV dostępna jest przy wszystkich skrzynkach e-mail, które obsługiwane są za pomocą Nowej Poczty home.pl, także bez licencji. Jeśli jednak wymiana ma być realizowana na zasadzie współudostępniania kalendarzy między kontami serwera, wtedy wymagana jest licencja Cloud Email Xchange.

    W przypadku WebDava o którym mowa w temacie, chodzi przede wszystkim o możliwość skorzystania z aplikacji Drive (dla poczty OX) oraz chociażby synchronizacji plików z urządzeniem, np.OwnCloud.
     
  15. bo.pl

    bo.pl Początkujący

    Wiadomości:
    7
    Docenione treści:
    3
    Ok. Lecz na tą chwilę potrzebuję współdzielony kalendarz, o czym pisałem wcześniej. Jeżeli to rozwiązanie już macie wdrożone i wykorzystujecie w prawie takiej postaci jak w ownCloud w licencji Xchange to poproszę o tą usługę w cenie mojego hostingu Cloud Unlimited w tej usłudze. Owszem myślę o rozwiązaniach współdzielonych i synchronizowanych zasobów, ale jeżeli będę chciał w to pójść to pewnie będę to robił w ownCloud.
    W tym momencie myślę o synchronizacji i wersjonowaniu zasobów.
    Dzięki za dyskusję i przybliżenie się do rozwiązania mojego problemu.
     
  16. el gaucho

    el gaucho Nowy użytkownik

    Wiadomości:
    3
    Docenione treści:
    0
    czyli już chyba dwa lata po tym jak piszecie Państwo że caldav jest na liście todo można już w pełni zainstalować OwnCloud na business cloud unlimited?
     
  17. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    Obecnie na hostingu współdzielonym (Business Cloud) funkcja CalDav umozliwia tylko synchronizacje kalendarzy, ale nie ich współdzielenie (w przypadku chęci współdzielenia kalendarzy, sugerujemy skorzystać z naszej oferty Cloud Email Xchange).

    Co do OwnCloud to NARAZIE jeszcze nie jest możliwe jego zainstalowanie. Dodam tylko, że podczas konsultacji tej kwestii z kierownikiem produktu hosting, otrzymałem te informacje z podkreśleniem na słowo: "NARAZIE". Oznacza to, że już niedługo instalacja OwnCloud może być możliwa na naszym hostingu.

    Wrócę tutaj do tematu, gdy uzyskam więcej informacji od kierownika produktu.
     
  18. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    ta sobie tylko patrzę czy coś rusza w temacie :) Dalej używam u siebie starych wersji :D
     
  19. wisniaa

    wisniaa Nowy użytkownik

    Wiadomości:
    1
    Docenione treści:
    0
    Czy cokolwiek zmieniło się w kwestii instalacji owncloud`a ?

    Starałem się uruchomić go na Business Cloud Server i bez rezultatu, wciąż komunikaty o braku dostępności i brak widoczności/dodawania plików
    Przeniosłem się z serwerów nazwy .pl do home.pl i odbiłem od ściany odnośnie ownclouda z czego jestem mało zadowolony

    Pozdrawiam
    Łukasz
     
  20. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    @wisniaa szczerze, ostatni raz instalowałem to z rok temu i pamiętam, że obsługa OwnCloud była ok, ale tylko z poziomu przeglądarki. Aby jednak nie przedłużać tego tematu, dodam jedynie, że w chwili obecnej tego typu aplikacje nadal nie będą działały poprawnie, w pełnej synchronizacji z urządzeniami zewnętrznymi. Skonsultuję jednak ten temat, dlatego że poczta OX posiada usługe DRIVE (w tym współdzielenie zasobów) i to działa, ale dopytam jak wygląda temat integracji z zewnętrzną aplikacją do obsługi chmury, np. na telefonie.
     

Poleć forum znajomym