1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

ROZWIĄZANE Płatność PayU przy wybranych produktach

Dyskusja w 'Panel sklepu' rozpoczęta przez użytkownika bestmedic, 1 Luty 2016.

 1. bestmedic

  bestmedic Początkujący

  Wiadomości:
  9
  Docenione treści:
  0
  Dzien dobry,
  chcialbym spytac czy da sie okreslic rodzaj platnosci specyficzny dla konkretnych produktow?
  Konkretnie chodzi mi o to sytuacje, kiedy chce zezwolic na platnosc PayU, ale tylko przy wybranych pozycjach z mojego asortymentu. Czy da sie osiagnac taki efekt i jak to zrobic?
   
 2. Mariusz

  Mariusz pomoc.home.pl home.pl Administrator forum

  Wiadomości:
  3 088
  Docenione treści:
  302
  Sklep internetowy Click Shop nie umożliwia przypisania wybranej formy płatności (np. płatności elektronicznej PayU) do tylko wybranych produktów z asortymentu.
   
 3. Grzesiek

  Grzesiek Centrum Pomocy home.pl Administrator forum

  Wiadomości:
  3 605
  Docenione treści:
  330
  @bestmedic ... ale możesz to spróbować zrobić poprzez małe zamieszanie. Otóż formy płatności przypisujesz do form dostawy, a dla form dostawy tworzysz reguły, np. zależne od wagi, kwoty albo ilości. Formy dostawy mają też takie coś jak gabaryty, a więc jakby na sztywno wskazanie że produkty oznaczone gabarytem X, będą obsługiwane tylko przez formę dostawy, dla której gabaryt X został wybrany. A dalej dla danej formy dostawy, formę płatności. Możesz okazać się, że niektóre formy dostawy będziesz musiał zdublować.

  Przykład:


  A więc mamy formę dostawy kurier 1, obsługiwaną przez płatność Przelew, Karta, pobranie i drugą formę, kurier 2, obsługiwaną tylko przy przelewie. Dla kurier 2 aktywuję gabaryt X a ten przypisuję 10 produktom.

  • Jeśli klient kupi produkt bez oznaczonego gabarytu, aktywują mu się wszystkie formy dostawy, poza kurier 2 (produkt nie ma gabarytu zaznaczonego, a ta forma wymaga tego). Wraz z formami dostawy, pojawią się formy płatności do nich przypisane.
  • Jeśli klient kupi produkt z oznaczonym gabarytem, aktywuje mu się tylko kurier 2, bo tylko on ma oznaczony gabaryt. Dla kurier 2 wskazaliśmy aby była płatność tylko przelewem.
  Jeśli chcesz aby i jedne i drugie produkty miały te same formy dostawy ale ograniczone metody płatności, wtedy dublujesz wszystkie formy dostawy, ale raz przypisujesz np. wszystkie formy dostawy, a raz tylko jedną.
  W ustawieniach wybranej formy dostawy przypisujesz jakie gabaryty obsługuje. W sekcji Konfiguracja --> Asortyment --> Produkty, na dole, dodajesz gabaryty. A na karcie produktu w ustawieniach głównych wskazujesz jakim gabarytem jest produkt.

  W Twoim przypadku zapewne będzie konieczność zdublowania niektórych form dostawy, po to aby nadać im gabaryt a tym samym aby aktywowały się tylko przy wybranych formach dostawy. Schody zaczną się gdy klient kupi produkt z ograniczoną formą płatności i bez ograniczeń. Wtedy trzeba by stworzyć jeszcze jeden pośredni schemat.

  Wiem, że ten schemat działa w kolejności produkt -> dostawa -> płatność, ale nie ma to znaczenia, bo dla klienta i tak będzie widoczne w formie produkt -> dostawa i metoda płatności. Zresztą przy w/w schemacie wszystko mu się ładnie zautomatyzuje i zobaczy że do wyboru ma tylko jedną płatność.
  Zobacz czy to Ci odpowiada, a jeśli będziesz miał pytania, pisz na forum.
   
  Ostatnia modyfikacja: 2 Luty 2016

Poleć forum znajomym