1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

Po testach WordPress.

Dyskusja w 'Obsługa i konfiguracja CMS WordPress' rozpoczęta przez użytkownika hurtowniastanik, 1 Październik 2015.

  1. hurtowniastanik

    hurtowniastanik Praktyk

    Wiadomości:
    34
    Docenione treści:
    0
    Znajomość moją informatyczną oceniam na mierny. Umiejętność poruszania się w tematach tworzenia stron na dostateczny.
    Odczucia i wrażenia po testach WPplus:

    1-5 : /gdzie 1 źle - 5 super:/
    Ogólna ocena : 5
    Wrażenie estetyczne : 5
    W porównaniu do panelu Joomla! : 5
    Intuicyjność programu : 5
    Biblioteki multimedialne: 5

    Jestem miło zaskoczony funkcjonalnością programu. Jako laik doceniam funkcje WP+ za pomocą "jednokliku". Wiele elementów jest modelowane krok po kroku. Mamy do dyspozycji czytelną szatę panelu za pomocą którego wybieramy wszystkie interesujące nas elementy naszej późniejszej strony. Począwszy od ustawienia głównego zdjęcia strony.
    Pożyteczne jest to że zdjęcia wgrywają się z poziomu tworzenia danego elementu. Nie trzeba wychodzić do menu podstawowego strony by szukać biblioteki mediów. Zdjęcia wczytywane są bezpośrednio przy tworzeniu konkretnego elementu np. strony głównej. Po wczytaniu zdjęcia otwiera się nam zdjęcie z zaznaczonym fragmentem. Wygoda jest niesamowita. Fragment to propozycja wielkości zdjęcia np na baner. Wystarczy przesunąć zaznaczenie na odpowiadający fragment. To co ma być widoczne. Forma biblioteki też jest na 5. Ikony pokazują się w formie kafelek dlatego też jest przejrzysta i czytelna. Całość panelu>KOKPITU< utrzymana jest w formie przeglądarki czy witryny.
    Bezbłędnym rozwiązaniem dla mnie jest możliwość tworzenia buttonów menu. Mogę wybrać gdzie się ma wyświetlać. Góra czy bok. Po wybraniu elementu od razu jest umiejscowiony na miejscu. Nie muszę wychodzić z menu i "ćwiczyć" pozycje.Można także przesunąć buttony menu dogodnie jednym klikiem. Zamienić miejscami itp.
    Niezłym rozwiązaniem jest możliwość update poszczególnych widgetów lub samej aplikacji. Wyświetla się komunikat i przypominajka. Oczywiście jeden klik i po bólu. Nie sprawdzałem ile jest widgetów czy aplikacji pomocniczych do WPplus ale pewnie trochę jest.Podlinkowania zdjęć czy słów także są proste i intuicyjne.
    Brakło mi jedynie możliwość umieszczenia tła zdjęcia w żądanej przenikalności oraz wstawiania serii zdjęć jako galerii. Pewnie to załatwi jakiś widget. To nie wada. Po prostu nie mam się do czego doczepić. BRAVO ekipa. produkt godny polecenia. I jeśli mówiłem że nie przesiądę się z Joomli! to się teraz głęboko zastanawiam.
    POLECAM gorąco początkującym takim jak Ja. Nic prostszego.
    PS.
    Ciekaw jestem jak wersja mobilna. Ze względu na brak czasu nie mam możliwości tego sprawdzić ale obiecałem zajrzeć i poklikać troszkę w WordPressplus. Nie wiem także jak FTP oraz możliwość grzebania w kodach strony pod Google analitics itp. Joomla mnie zawiodła pod tym względem. Jeśli będę mieć okazję to spróbuję jeszcze tego. Nie obiecuję.
    To oczywiście pierwsze wrażenia. Jeśli Grzesiu masz pytania - pytaj. Może dla Was są inne rzeczy ważne.
    Pozdrawiam Robert.
     

    Załączone pliki:

    • kokpit.JPG
      kokpit.JPG
      Rozmiar pliku:
      37 KB
      Wyświetleń:
      743
    • Menu.JPG
      Menu.JPG
      Rozmiar pliku:
      31,6 KB
      Wyświetleń:
      721
  2. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    Ok. Dzięki za feedback, głównie dotyczy on samego WordPressa, ale i tak informacja daje nam do zrozumienia, że warto się tym systemem CMS interesować i rozwijać produkty z nim związane. W chwili obecnej sam WordPress który udostępniamy na usłudze, to czysta instalacja. Będziemy jednak ten temat rozwijać, to jest pewne.

    Skoro znalazłeś tyle czasu na napisanie tego, mam dla Ciebie propozycję: spróbuj na tej samej usłudze, zainstalować drugą paczkę WordPressa i ją uruchomić. Nawet pod adresem roboczym.

    Możesz w tym celu skorzystać z Autoinstalatora aplikacji lub umieszczając paczkę na serwerze FTP i tworząc bazę danych.

    Zapraszam wszystkich do tego zadania, nic więcej nie napiszę, podpowiedź jest w zdaniu wyżej, a odpowiedź w Centrum Pomocy.
    Jeśli możesz, napisz też krótko, jako user który już poznał trochę WordPressa, jakich pomocy oczekiwałbyś na starcie. Instrukcji dotyczących czego? Jak dodać pierwszy post? Jak zmienić wygląd? A może jeszcze coś innego?
     
  3. hurtowniastanik

    hurtowniastanik Praktyk

    Wiadomości:
    34
    Docenione treści:
    0
  4. hurtowniastanik

    hurtowniastanik Praktyk

    Wiadomości:
    34
    Docenione treści:
    0
    "Jeśli możesz, napisz też krótko, jako user który już poznał trochę WordPressa, jakich pomocy oczekiwałbyś na starcie. Instrukcji dotyczących czego? Jak dodać pierwszy post? Jak zmienić wygląd? A może jeszcze coś innego?"
    Pomoce jak najbardziej wskazane:
    1/ DYMKI które wyskakują przy najechaniu na słowo np: Menu* opis co się robi i do czego służy. itd. Można oczywiście włączyć/wyłączyć Tourial np.w sekcji ustawienia.
    2/ Rzecz mało oczywista dla mnie ważna. Możliwość ustawiania kolorów w skórkach za pomocą suwaka oraz przenikania zdjęć. Oczywiście można zrobić to za pomocą FTP i numerów barw ale skoro już mogę wymyślać to proszę bardzo
    3/ Na starcie możliwość korzystania z galerii multimediów. Masa plików w jakiejś karuzeli itp. Lecz to tylko narzędzie które można pobrać .
    4/ Uwagi do administratora o przekroczeniu wagi strony lub/i stosunku treści do zawartych obrazków na stronie. Roboty google przy indeksacji stron pomijają strony ciężkie lub mało atrakcyjne.
    5/ Zgodność mobilna/teraz to już chyba standart.

    PS. Uwagi jak zmienić widok oraz instrukcje pierwszy post są naprawdę bardzo czytelne w WPplus. Wszystkie powyższe uwagi są wymuszone i napisane z kaprysem. Panel oraz "montaż"/autoinstalacja Wordpress jest bajecznie prosta i nie wymaga jakiejkolwiek znajomości podstaw tworzenia stron.
     
  5. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    Tak jest ok. Chciałem się upewnić że bez problemu jesteś w stanie zainstalować WordPressa. Oznaczenie plus w chwili obecnej jest jedynie elementem dekoracyjnym. Jak wspominałem, jest pomysł i zgłoszenie od Was z dodawaniem gotowych pluginów i szablonów rozwijać, celem maksymalnego uproszczenia procesu uruchomienia strony.

    Czy rozważałeś, bo już znasz szczegóły dot parametrów, jak nasza oferta ma się do konkurencji? Oczywiście porównujemy Wordpress Hosting SSD, ze względu na inne parametry wydajności.
     
  6. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    Jeśli chodzi o dodatkowe możliwości Wordpressa to jako system pozwala właśnie na instalację wtyczek które wykonują różne zadania.
    Gdyby system posiadał od razu wszystko byłby automatycznie mniej optymalny, w taki sposób w jaki działa obecnie wordpress każdy może zainstalować sobie wtyczki jakie chce i mieć porządek na stronie.
    Jeśli chodzi o przeładowanie wordpressa to nie martw się o to, jest zbudowany tak aby nie dopuścić do tego, po za tym to najlepiej pozycjonujący się system blog/cms jaki istnieje :)
    Wiele możliwości Wordpressa zależy również od tego jaką skórkę zastosujemy, mamy do dyspozycji można by powiedzieć, że dziesiątki tysięcy różnych skórek darmowych i płatnych, podobnie jest z wtyczkami, tych jest ogromna ilość tak samo darmowych jak i płatnych.
    Responsywność zależy wyłącznie od zastosowanej wtyczki nie od samego wordpressa, większość wtyczek automatycznie dostosowuje się do małego ekranu telefonu czy tabletu.
     
  7. hurtowniastanik

    hurtowniastanik Praktyk

    Wiadomości:
    34
    Docenione treści:
    0
    Hmm, jeśli mam do dyspozycji wersje Joomla! bezpłatnie to mimo funkcjonalności WordPress nie stanowi dla mnie opłacalnej oferty. Jeśli kwota na proformie to płatność rzeczywista to dla mnie /ale to każdy przypadek jest indywidualny/ za wysoka. Trzeba pamiętać że wiążemy się na lata i za rok znów trzeba płacić za coś co do tej pory było bez opłat. Jeśli chodzi o moją branżę to nie wymaga się witryn soczystych, pięknych itd. Dlatego pozostałbym przy Joomla! z całą sympatią do WP.
     
  8. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    Sam WP jako system jest darmowy, przy tej usłudze płaci się głównie za bardzo szybki hosting na dyskach SSD.
     
  9. hurtowniastanik

    hurtowniastanik Praktyk

    Wiadomości:
    34
    Docenione treści:
    0
    A co jeśli hosting mój jest opłacony na jeszcze 266 dni? Czy istnieje możliwość migracji między hostingami?
     
  10. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    @hurtowniastanik na temat opłacania usług tudzież zmiany pakietu, porozmawiamy po wdrożeniu usługi. Temat odnotowałem i przekazałem też do kierownika produktu, aby pamiętać, przede wszystkim o użytkownikach forum :) na pewno sama zmiana pakietu będzie realizowana dokładnie tak jak do tej pory, albo przepięcie usługi ze skróceniem okresu ważności lub opłatą jednorazową, albo zakończenie jednego abonamentu i rejestracja drugiego. Czy będą jakieś akcje pomiędzy, dam znać.
     
  11. hurtowniastanik

    hurtowniastanik Praktyk

    Wiadomości:
    34
    Docenione treści:
    0
    Zatem czekam. Oczywiście poinformujecie mailem. Tak?
    Pytanie. Czy na niższych / moim dotychczasowym hostingu np.business to nie będzie działać? w fazie testów działa. Koniecznie muszę mieć SSD
     
  12. hurtowniastanik

    hurtowniastanik Praktyk

    Wiadomości:
    34
    Docenione treści:
    0
    Zatem czekam. Oczywiście poinformujecie mailem. Tak?
    Pytanie. Czy na niższych / moim dotychczasowym hostingu np.business to nie będzie działać? w fazie testów działa. Koniecznie muszę mieć SSD
     
  13. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    Będzie działać. Usługa z ssd ma na celu wyciągnięcie z Wordpressa ostatnich potów. Czym szybszy Wordpress tym lepiej traktowany przez Google. Po za tym ten hosting to nie tylko Wordpress. To szybciej działające skrypty co często się przydaje. Bo prócz szybszego PHP dostaniemy szybszą bazę. (Jej test już niedługo)
     
  14. hurtowniastanik

    hurtowniastanik Praktyk

    Wiadomości:
    34
    Docenione treści:
    0
    Czyli pozostając przy moim hostingu mogę korzystać z WP. Super.
     
  15. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    Tak, w ramach hostingu współdzielonego typu Business Cloud, a także sklepów internetowych Click Shop, możesz zainstalować CMS WordPress.

    Dla hostingu współdzielonego działa autoinstalator lub/i ręczna instalacja poprzez umieszczenie plików i założenie bazy danych.
    Dla sklepów działa tylko ręczna instalacja plików i założenie bazy danych.

    Dla sklepów system ten został rozwiązany w ten sposób ze względu na to że sam sklep uruchamiany jest w systemie SAAS, a więc jako oprogramowanie w chmurze bez dostępu do jej zasobów (baza i pliki) a edytując wszystko przez panel i API.
    Jeśli chodzi o usługę którą testujesz, to jest to usługa o trochę innych parametrach i nie tylko mowa o cyferkach w tabelce parametrów bezpieczeństwa ale innym działaniu serwera, dzięki temu nie tylko jest większy zapas mocy co jest odczuwalny jej skok na tym samym poziomie działania aplikacji. Domyślny WordPress nie jest jednak przypadkowy, to szerokiego zastosowania narzędzie do tworzenia stron jak i prowadzenia blogów, dzięki którym WordPress zyskał na popularności.
     

Poleć forum znajomym