1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

Prośba o pomoc Poczta wp.pl, o2.pl

Dyskusja w 'Sklep internetowy eSklep' rozpoczęta przez użytkownika MałgorzataK, 14 Sierpień 2021.

  1. MałgorzataK

    MałgorzataK Bystrzak

    Wiadomości:
    62
    Docenione treści:
    5
    Od wczoraj (13.08) serwery wp odrzucają moją pocztę wysyłaną automatycznie przez sklep (potwierdzenie zamówienia, powiadomienie o dostępności).
    Komunikat jaki otrzymuję:

    Odpowiedź otrzymana z serwera zdalnego:

    554 (#5.3.0) Nie przyjmiemy tej wiadomosci poniewaz jest to spam

    Dotyczy to poczty @wp.pl i @o2.pl

    Czy ktoś jeszcze ma ten problem? A co ważniejsze, czy wiecie co można z tym zrobić (oprócz załamywania rąk)?
     
  2. machum93

    machum93 Znawca

    Wiadomości:
    225
    Docenione treści:
    28
    Podaj nazwę domeny z adresu e-mail
     
  3. MałgorzataK

    MałgorzataK Bystrzak

    Wiadomości:
    62
    Docenione treści:
    5
    @gmail.com, Adres musiałam w pewnym momencie zmienić, gdy z kolei moje maile z domeny sklepu tj. @magia-zapachow.com.pl, mimo ustawień robionych przez home, trafiały nagminnie do spamu właśnie na skrzynkach gmail.
     
  4. machum93

    machum93 Znawca

    Wiadomości:
    225
    Docenione treści:
    28
    Prześlij mi proszę na PW całą zwrotkę, którą otrzymujesz a w przypadku domeny "magia-zapachow.com.pl" należy poprawić rekord tekstowy SPF, ponieważ ktoś dopisał informację, która wskazuje że adres IP serwera pocztowego jest taki sam jak sklepu, a to jest błąd., Możliwe, iż konfiguracja była odpowiednia na starej infrastrukturze sklepowej ale po migracji na nowe serwery trochę się zmieniło.
     

Poleć forum znajomym