1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

ROZWIĄZANE Podpięta domena do serwera działa tylko bez "www."

Dyskusja w 'Sugestie i zgłoszenia' rozpoczęta przez użytkownika X9DESIGN, 3 Sierpień 2017.

 1. X9DESIGN

  X9DESIGN Bystrzak

  Wiadomości:
  63
  Docenione treści:
  4
  Zakupiona domena w ramach beta.home.pl, podpięta pod serwer Hosting Biznes działa tylko bez przedrostka "www.". To jest jeśli w pasku adresu przeglądarki wpiszę domena.pl strona się wczytuje, jeśli zaś www.domena.pl przeglądarka wyrzuca komunikat "Nie udało się znaleźć adresu DNS serwera www.domena.pl."

  Aby to naprawić przeszłem na podstronę zarządzania rekordem DNS i dodałem nowy rekord typu A, w polu 'host' wpisałem "www" i potwierdziłem przyciskiem OK.

  Oczywiście dobrze by było, aby domeny podpięte do serwera automatycznie miały ustawione obie możliwości.
   
 2. rozekpl

  rozekpl Bywalec

  Wiadomości:
  16
  Docenione treści:
  0
  Dokładnie, też to zauważyłem. Myślałem, że to kwestia kreatora/ustawień na koncie (np specjalna opcja, aktywująca www. lub wildcard). Niestety poszukiwania poszły na marne, jedyna opcja póki co, to dodanie rekordu DNS.

  // edit

  Znalazłem opcję. W zarządzaniu hostingiem musimy wejść w przypisane domeny do serwera i następnie aktywować usługę : Utwórz rekord CNAME typu Wildcard
   
  Ostatnia modyfikacja: 4 Sierpień 2017
 3. Grzesiek

  Grzesiek Centrum Pomocy home.pl Administrator forum

  Wiadomości:
  3 660
  Docenione treści:
  333
  Zgłoszone: QABETA-760
  [​IMG]
   
 4. Mariusz

  Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

  Wiadomości:
  3 087
  Docenione treści:
  302
  Aby domena działała z przedrostkiem "www." należy dodać rekord CNAME, albo ręcznie albo właśnie przy przypisywaniu domeny do serwera zaznaczyć opcję "Utwórz rekord CNAME typu Wildcard" (dostępna również przy edycji przypisanej domeny).

  W serwisie pomoc.home.pl przy artykule o przypisywaniu domeny do nowej platformy home.pl dodaliśmy informacje o funkcji: "Utwórz rekord CNAME typu Wildcard". LINK: https://pomoc.home.pl/baza-wiedzy/jak-przypisac-domene-do-hostingu-w-panelu-klienta
   
 5. Grzesiek

  Grzesiek Centrum Pomocy home.pl Administrator forum

  Wiadomości:
  3 660
  Docenione treści:
  333
  Oferta handlowa:

  W ofercie home znajdziesz wiele usług, które mogą wpłynąć bezpośrednio na widoczność strony WWW, ale także jej pozycjonowanie, reklamę i bezpieczeństwo. Popularną usługą wpływającą na obecność stron WWW w sieci jest certyfikat SSL. Zapewni on bezpieczeństwo poczcie e-mail, a także zaszyfruje informacje przekazywane przez stronę WWW. Pamiętaj także o bezpieczeństwie urządzeń mobilnych:

   

Poleć forum znajomym