1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

ROZWIĄZANE Podpięta domena do serwera działa tylko bez "www."

Dyskusja w 'Sugestie i zgłoszenia' rozpoczęta przez użytkownika X9DESIGN, 3 Sierpień 2017.

  1. X9DESIGN

    X9DESIGN Bystrzak

    Wiadomości:
    63
    Docenione treści:
    4
    Zakupiona domena w ramach beta.home.pl, podpięta pod serwer Hosting Biznes działa tylko bez przedrostka "www.". To jest jeśli w pasku adresu przeglądarki wpiszę domena.pl strona się wczytuje, jeśli zaś www.domena.pl przeglądarka wyrzuca komunikat "Nie udało się znaleźć adresu DNS serwera www.domena.pl."

    Aby to naprawić przeszłem na podstronę zarządzania rekordem DNS i dodałem nowy rekord typu A, w polu 'host' wpisałem "www" i potwierdziłem przyciskiem OK.

    Oczywiście dobrze by było, aby domeny podpięte do serwera automatycznie miały ustawione obie możliwości.
     
  2. rozekpl

    rozekpl Bywalec

    Wiadomości:
    16
    Docenione treści:
    0
    Dokładnie, też to zauważyłem. Myślałem, że to kwestia kreatora/ustawień na koncie (np specjalna opcja, aktywująca www. lub wildcard). Niestety poszukiwania poszły na marne, jedyna opcja póki co, to dodanie rekordu DNS.

    // edit

    Znalazłem opcję. W zarządzaniu hostingiem musimy wejść w przypisane domeny do serwera i następnie aktywować usługę : Utwórz rekord CNAME typu Wildcard
     
    Ostatnia modyfikacja: 4 Sierpień 2017
  3. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    Zgłoszone: QABETA-760
    [​IMG]
     
  4. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    Aby domena działała z przedrostkiem "www." należy dodać rekord CNAME, albo ręcznie albo właśnie przy przypisywaniu domeny do serwera zaznaczyć opcję "Utwórz rekord CNAME typu Wildcard" (dostępna również przy edycji przypisanej domeny).

    W serwisie pomoc.home.pl przy artykule o przypisywaniu domeny do nowej platformy home.pl dodaliśmy informacje o funkcji: "Utwórz rekord CNAME typu Wildcard". LINK: https://pomoc.home.pl/baza-wiedzy/jak-przypisac-domene-do-hostingu-w-panelu-klienta
     
  5. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    Oferta handlowa:

    W ofercie home znajdziesz wiele usług, które mogą wpłynąć bezpośrednio na widoczność strony WWW, ale także jej pozycjonowanie, reklamę i bezpieczeństwo. Popularną usługą wpływającą na obecność stron WWW w sieci jest certyfikat SSL. Zapewni on bezpieczeństwo poczcie e-mail, a także zaszyfruje informacje przekazywane przez stronę WWW. Pamiętaj także o bezpieczeństwie urządzeń mobilnych:

     

Poleć forum znajomym