1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

ROZWIĄZANE Pole kod producenta w ustawieniach produktu

Dyskusja w 'Sklep internetowy eSklep' rozpoczęta przez użytkownika gielo2, 12 Luty 2016.

  1. gielo2

    gielo2 Zaawansowany

    Wiadomości:
    164
    Docenione treści:
    22
    Mam taki problem, a własciwie firma. Pisałem do supportu na waszym czacie poprzez panel administratora w Home, ale zostałem, że tak powiem olany, pisze wiec na forum, gdzie do tej pory zawsze otrzymywalem(śmy) pomoc :).

    Otóż uruchamiamy synchronizację produktów z subiektem, w subiekcie są inne kody (nasze własne), które różnią się od kodów producentów, i z którymi są synchroznizowane 2 inne sklepy oparte o inne skrypty, więc zmiana tych kodów nie wchodzi w grę.

    Kody producenta na sklepie jednak muszą zostać jako, że po nich często nasi klienci identyfikują dany produkt. Stąd też oprócz pola kod produktu, potrzebujemy kolejnego pola kod producenta na przykład, w którym można było by wpisać ten drugi kod na podstawie, którego szła by synchronizacja. To pole jest wymagane zarówno dla tej głównej konfiguracji produktu, jak i konfiguracji już w samych cechach produktów.

    Jak rozwiązać ten problem? Ewentualnie jakieś inne sugestie? Może dopisać reguły na podstawie juz istniejących dla kodu produktu? aby dopisać to kolejne pole, tylko teraz pewnie pozostała by kwestia tabeli w bazie danych w jakiej te dane były by przechowywane.
     
  2. Stau

    Stau Majster

    Wiadomości:
    340
    Docenione treści:
    98
    Ja w takich sytuacjach wykorzystywałem do tego dostępne, inne zmienne (konfiguracja -> asortyment -> produkty -> dodatkowe kody produktu). Zaznaczałem, np. "Koszt KGO" i potem przy produkcie wpisywałem, co mi się podobało i było potrzebne (zmienna jest typu "string", zatem nie ma żadnej walidacji, jak np. ISBN).

    Taką zmienną można poprzez smarty "wyłuskać" i nawet wstawić na stronie przy danym produkcie.
     
    Mariusz lubi to.
  3. gielo2

    gielo2 Zaawansowany

    Wiadomości:
    164
    Docenione treści:
    22
    Ok przetestuję to :)
     
  4. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    Daj proszę znać czy zaproponowane rozwiązanie alternatywne przez @Stau jest wystarczające.
     
  5. gielo2

    gielo2 Zaawansowany

    Wiadomości:
    164
    Docenione treści:
    22
    Obecnie tak to ustawione mamy ale upłynął jeszcze zbyt krotki okres, aby stwierdzić, czy na 100% jest dobrze. Na razie to działa.
     
  6. Stau

    Stau Majster

    Wiadomości:
    340
    Docenione treści:
    98
    Niestety - @gielo2 . Po najbliższej aktualizacji "czar" pryśnie.

    Admin / Produkty – dodanie walidacji dla kodów ISBN/KGO/BLOZ7/BLOZ12

    Wraz z nią "magia" tych zmiennych.
     
  7. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    A czemu nie zrobicie tego atrybutami? wg mnie to najlepsze rozwiązanie, dodaje pole dowolne i już.
     

Poleć forum znajomym